Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Viva La Diva (Ισραηλινή Transexual DANA ΙΝΤ - 3.000 δίσκοι)
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Πρόβλημα με την σχέση μου....

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #143002 από pink_glitter στις 06 Μαρτίου 2019, 4:53πμ

pink_glitter

Εικονίδιο
μέλος από: 6/3/2019
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Κλησπέρα στο forum... Ήρθα και εγώ να πω το πρόβλημά μου καθώς δεν ξέρω πια πως να το αντιμετωπίσω.

Το -εδώ και αρκετά χρόνια- αγόρι μου, ξεκίνησε μεταπτυχιακό. Από την στιγμή που ξεκίνησε αυτό το εξάμηνο όμως δεν έχει κάνει ούτε μια άσκηση μόνος του, και ούτε δείχνει την διάθεση να προσπαθήσει. Ακόμα και αν τους δίνουν τις οδηγίες βήμα-βήμα, εκείνος δεν θα καθίσει να την δει μόνος του αλλά περιμένει από μενα να τελειώσω την δουλειά να καθίσουμε μαζί να την δούμε (δηλαδή να του λέω τι να κάνει). Οκ λέω ας το κάνω σε κάποιες ασκήσεις που δυσκολεύεται, αλλά έχει καταντήσει πλέον να γίνεται σε κάθε άσκηση κάθε μαθήματος. Το πρόβλημα είναι ότι αυτό το ΣΚ είχα κανονίσει να πάω να δω την οικογένεια μου που έχω να τους δω σχεδόν 3 μήνες. Σήμερα πάλι με παίρνει τηλέφωνο να μου πεί ότι τους έβαλαν και άλλη άσκηση (η οποία αν διαβάσεις τις σημειώσεις του μαθήματος λύνεται πανεύκολα) και μου λέει πάλι το γνωστό  " θα την δούμε μαζί". Φοβάμαι ότι πάλι θα μου πεί να ακυρώσω την επίσκεψη στην οικογένεια μου για να κάθομαι να του κάνω το προσωπικό φροντιστήριο (έτσι έχω αρχίσει να νιώθω πλέον). Με αυτά δεν ξεκουράζομαι αρκετά και έχω αρχίσει να χάνω και την απόδοση μου στην δουλεία μου. Πώς θα του το ξεκόψω όλο αυτό; 
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #143018 από Paris23 στις 08 Μαρτίου 2019, 8:51μμ

Paris23

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2011
μηνύματα: 42 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν θα ξεκοψεις κάτι. Θα κάνεις συζήτηση στην οποία θα του πεις ξεκάθαρα πως νιώθεις. Η σχέση όπως είπες κρατάει χρόνια. Λογικά θα το κατανοήσει. Αν οχι εφόσον κάνει μάστερ είναι σσ ηλικία που πρέπει να μάθει να κάνει πράγματα μόνος του. Βοηθάμε πάντα τον σύντροφο μας. Αλλα άλλο η βοήθεια και άλλο η εκμετάλλευση. Αν είσαι στην δεύτερη κατηγορία μίλησε του ξεκάθαρα όχι έμμεσα, ούτε απ έξω. Ξεκάθαρα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login