Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή, επί 2 μήνες κάθε βδομάδα το ίδιο επεισόδιο, επειδή τσακώθηκαν οι ηθοποιοί
Σάββατο, 20 Απριλίου

φλέρτ με συμμαθήτρια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #148249 από panoss_panos στις 16 Απριλίου 2021, 8:49πμ

panoss_panos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2021
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ. Είμαι 18 χρονών και τελειώνω φέτος την γ΄ λυκείου. Εδώ και 3-4 χρόνια είμαι κολλημένος με μια συμμαθήτρια μου με την οποία είμαι μαζί από το γυμνάσιο. Ενώ στην αρχή δεν κάναμε πολύ παρέα, φέτος την βλέπω ειναι λίγο διαφορετική η στάση της απέναντι μου. Αν αργήσω στο μάθημα θα μου πει που είμαστε και τι έχουμε λύσει από ασκήσεις, σήμερα έτυχε να γυρίσουμε μαζί από το σχολείο γιατί μένουμε κοντά και σε ότι έλεγα, απαντούσε "και εγώ!" ή "ταυτίζομαι ξεκάθαρα". Από τσατ μιλάμε αρκετά και από μεριάς μου θα την πειράξω, θα πω κανα κοπλιμέντο. Αυτή όχι τόσο, αλλά της αρέσει να στέλνει φωνητικά. Και φτάνουμε στο πρόβλημά μου. Θέλω να της πω τι αισθάνομαι γι' αυτήν, και πιστέψτε με για να ειμαι 3-4 χρόνια κολλημένος μαζί της ειναι πολλά αυτά που αισθάνομαι για αυτήν, αλλά την έχω πει δυο φορές να βγούμε. Την πρώτη μου απάντησε ότι έχει κρύο και κρυώνει (ιανουάριο της το πρότεινα) και την άλλη φορά είπε οτι είχε διαγωνίσματα (και όντως είχε το συζητούσε με φίλες της). Και σκέφτηκα λοιπόν, ή να της στείλω μήνυμα και να της πω ότι θέλωνα βγούμε για να μιλήσουμε/της πω κάτι ή την άλλη φορά που θα γυρίσουμε μαζί να της το πω εκεί την ώρα που γυρνάμε. Θέλω τις συμβουλές/ εμπειρίες σας. Επίσης τι μπορώ να κάνω για να της δείχνω ότι μου αρέσει και ότι έχω φάει "σκάλωμα" μαζί της; Κάνω αποδεκτή όποιον βοηθήσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #148250 από Mario16 στις 16 Απριλίου 2021, 9:38πμ

Mario16

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2021
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εάν νομίζεις ότι έχει μόνο φιλικό ενδιαφέρον απέναντι σου τότε καλό θα είναι να κρατήσεις μονο παντοτινά φιλία μαζί της.. γιατί το να έχεις έναν αληθινό φίλο αντιθετου φίλου είναι υπέροχο πράγμα..εάν κανείς ερωτική κίνηση και αυτή το βλέπει αλλιώς τότε θα την χάσεις και από φίλη...εάν πάλι νομίζεις ότι έχει και αυτή ενδιαφέρον ερωτικό τότε πες της οτι ειναι το μοναδικό άτομο που μπορείς να εξομολογηθείς και πες της όσα έχεις μέσα σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148251 από panoss_panos στις 16 Απριλίου 2021, 10:56πμ

panoss_panos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2021
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Mario16@16 Απριλίου 2021)
Εάν νομίζεις ότι έχει μόνο φιλικό ενδιαφέρον απέναντι σου τότε καλό θα είναι να κρατήσεις μονο παντοτινά φιλία μαζί της.. γιατί το να έχεις έναν αληθινό φίλο αντιθετου φίλου είναι υπέροχο πράγμα..εάν κανείς ερωτική κίνηση και αυτή το βλέπει αλλιώς τότε θα την χάσεις και από φίλη...εάν πάλι νομίζεις ότι έχει και αυτή ενδιαφέρον ερωτικό τότε πες της οτι ειναι το μοναδικό άτομο που μπορείς να εξομολογηθείς και πες της όσα έχεις μέσα σου

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι φιλικό ή ερωτικό το ενδιαφέρον της. Έκανα μια σκέψη να ρωτήσω κάποιο τρίτο άτομο αλλά δεν θέλω να το διακινδυνέψω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148252 από Mario16 στις 16 Απριλίου 2021, 11:02πμ

Mario16

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2021
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Κάποιον κοινό φίλο στο σχολείο ή σε παρέα δεν έχετε; βάλε Κάποιον να την ψαρέψει γενικά και αόριστα ..γιατί από μόνος σου δεν βλέπω να μπορείς να βγάλεις άκρη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #148257 από panoss_panos στις 17 Απριλίου 2021, 6:21πμ

panoss_panos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2021
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Κανένας ακόμη;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #149243 από panoss_panos στις 18 Απριλίου 2021, 6:35πμ

panoss_panos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2021
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Σκέφτηκα ξερω γω να μην της κάνω ερωτική εξομολόγηση για να μην με θεωρήσει δεδομένο, αλλά να της πω ότι μου αρέσει να περνάω χρόνο μαζί της, και τέτοια. Απλά φοβάμαι μην με βάλει έτσι friendzone και μετά δεν βγαίνω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login