Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η μουσική δεν είναι πάντα τόσο κακή όσο ακούγεται.
Τετάρτη, 1 Μαΐου

Ερωτευμενος.......

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #35972 από Maximos στις 29 Αυγούστου 2006, 2:06πμ

Maximos

Εικονίδιο
μέλος από: 28/8/2006
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Γεια σας...ειμαι 16 χρονων και φετος θα μπω β΄ λυκειου...Εδω και 2 χρονια εχω ερωτευτει μια συμμαθητρια μου(οταν λεω εχω ερωτευτει το εννοω, οχι με τη σημασια του γουσταρω...).Αυτη ομως σχεδον δε με ξερει γιατι δεν εχω κανει καποια κινηση για να τη γνωρισω....Αυτο οφειλεται στο οτι ειναι απο τους τυπους του<<φοβαμαι μην παραμελησω το σχολειο και του φοβαμαι γενικοτερα>>.βασικα εγω ξεροντας οτι κατα το 80 τοις εκατο θα απαντησει ετσι......δισταζω να κανω το πρωτο βημα...πειτε μου ρε παιδια τι κανουν σε τετοιες περιπτωσεις???
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #35973 από deathsinger... στις 29 Αυγούστου 2006, 9:29πμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγώ έκανα το ίδιο λάθος.....είχα βρει μια, μου άρεσε, εκείνη δεν ήξερε τίποτα....γυρνούσαμε μαζί απο το σχολείο και δεν τολμούσα να της πω τίποτα...καθόμουνα στο διπλανό θρανίο και απέφευγα να την κοιτάξω...ώσπου μετά της εξετάσεις σε μια τυχαία συνομιλία που είχαμε μέσω sms μου πετάει οτι βρήκε ένα παιδί που έτσι, που αλλιώς...Κατάλαβες τώρα? Πες της το πριν είναι αργά....μην κάνεις το ίδιο λάθος που κάναμε όλη την πρώτη φορά...μην κάθεσαι να λες....''κάτσε να το ψήσω λίγο ακόμα'', ''μα θα μου πει όχι'' και τέτοια....γιατί στο κάτω κάτω ότι και αν σου πι εσύ πάλι κερδισμένος θα βγεις κατα κάποιομ τρόπο...γιατί πάλι θα κερδίσεις μια κάποια εμπειρία που θα σε βοηθήσει στο πως να φερθείς σε άλλες σχέσεις...και να θυμάσαι οτι η ζωή παρα είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35978 από Praetorian στις 29 Αυγούστου 2006, 5:31μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Ο deathsinger έχει δίκιο. Μην περιμένεις να σου την πέσει αυτή, ή να "δέσει το πράγμα", όσο γρηγορότερα τόσο το καλύτερο. Άκου και εμένα που το΄χω περάσει, πέρσι 5 μήνες καθόμουνα και το ανέλυα με συμμαθήτρια μου μέχρι που γίναμε φίλοι(και όταν λέω φίλοι, εννοώ κολλητοί να μου λέει τα πάντα για τη ζωή της τώρα και να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο)...Όσο για το σχολείο, ίσως έχεις δίκιο. Όμως σκέψου και αυτό: Τώρα λες πως είσαι ερωτευμένος κτλ κτλ χωρίς να την έχεις και χτυπιέσαι,μπορείς να συγκεντρωθείς στα μαθήματά σου έτσι, αν την αποκτήσεις θα ηρεμήσεις κάπως, τα πράγματα θα γίνουν πιο εύκολα σου το λέω από χέρι(και εγώ ακόμη σχολείο πάω, και σε κρίσιμη χρονιά μάλιστα....
PS αν σε γουστάρει και αυτή και τα βρείτε, θα σέβεται την προσωπική ζωή σου και όχι μόνο θα σε αφήνει να διαβάσεις(αν αυτό είναι που φοβάσαι)αλλά μπορεί να σε παροτρύνει κιόλας...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35998 από !me! στις 30 Αυγούστου 2006, 9:00πμ

!me!

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2006
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Πες της το, ακόμα και αν η αντίδραση της είναι αρνητική εσύ θα έχεις κάνει την προσπάθεια, θα το έχεις κυνηγήσει. Τι προτιμάς να μετανειώσεις για κάτι που δεν βρήκες το θάρρος να κάνεις και δεν έμαθες ποτέ τι θα μπορούσε να γίνει ή να μετανιώσεις για κάτι που βρήκες το θάρρος να διεκδικίσεις αλλά απλά δεν έγινε... εγω προσωπικά προτιμώ το δεύτερο (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η κατάληξη θα είναι αρνητική, αλλά για να το μάθεις ... ΠΕΣ ΤΗΣ ΤΟ!!!)
και μετά πες μας και μας τι έγινε...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36082 από kUrt CoBaIn στις 08 Σεπτεμβρίου 2006, 11:26πμ

kUrt CoBaIn

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2006
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
Να της μιλήσεις για τα συναισθήματά σου όσο είναι νωρίς...! Ρίσκαρέ το! Σιγά και τι έχεις να χάσεις? Θα είναι δηλαδή καλύτερα μια μέρα να την δεις με άλλο και μετά κάθεσαι να τρώγεσαι' 'α θα ήταν καλύτερα τελικά αν της είχα μιλήσει.......'' ΜΙΛΑ ΤΗΣ ΛΟΙΠΟΝ!!! Αντε και καλή επιτυχία!!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login