Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Απαισιόδοξος λέγεται ο αισιόδοξος με εμπειρία.
Κυριακή, 19 Μαΐου

Χάσμα γενεών...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #38254 από Daphni στις 22 Φεβρουαρίου 2007, 5:19μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Είμαι 18 παρά κάτι κι είναι 50 και κάτι...Πειράζει πολύ που έχω αρχίσει να καψουρεύομαι;
Φαίνεται να υπάρχει ανταπόκριση...να κάνω κάτι ή να τρέξω μακριά;;;
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*είναι καθηγητής μου
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38262 από Daphni στις 22 Φεβρουαρίου 2007, 7:33μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Δε διαφωνώ ακατανόμαστε...Όσο το σκέφτομαι σαν μία ακόμη τρέλα που θα κάνω, και που θα μας κάνει να περάσουμε καλά, κι αυτός κι εγώ, αποφασίζω να το συνεχίσω το σκανδαλιστικό παιχνίδι του...Όμως όταν έρχονται στιγμές που συνειδητοποιώ ότι έχω αρχίσει να ερωτεύομαι...κολλάω!Το πράγμα αλλάζει!Τι θα γίνει αν εκείνος απλά παίζει κι εγώ μείνω μαλάκας να τραβάω το ζόρι μου..?...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38913 από .OBLIVION στις 03 Απριλίου 2007, 6:17μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Κοψε τωρα που μπορεις.Διοτι:

1)Αν συνεχισετε που θα βγαλει?Θα γινει μπαχαλο οπως ειπατε ,
και
2)Αν του πεις πιο μετα ''στοπ '' , ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΟΨΕΙ.(Να χασεις την χρονια)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38921 από Daphni στις 03 Απριλίου 2007, 11:30μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
1ον κάνουμε μόνο ενισχυτική μαζί και 2ον δεν προλαβαίνει να με κόψει ακόμη κι αν μπορούσε....(άσε που αποκλύεται να έκανε κάτι τέτοιο!)3ον δεν υπάρχει περίπτωση να του πω στοπ διοτί είμαι πλέον πολύ ερωτευμένη....
4ον...έχω νέαααα!Πήγαμε πενθήμερη κι ήταν συνοδός!Μου είπε ότι ήθελε να με φιλήσει και κάποια άλλα που δεν μπορώ να μεταφέρω για να μη βάλουμε Χ!Το θέμα είναι ότι έμαθα ότι έχει σχέση με μια άλλη και το πάνε για γάμο...Άραγε τι θα υπερισχύσει?Το "θέλω" ή το "πρέπει"?Είναι τέλειος και μου φέρεται υπέροχα...Στην εκδρομή ήρθαμε πάρα πολύ κοντά αν και δεν έγινε τίποτα λόγω συνθηκών...
Κάποιος μου είπε ότι θα μπορούσε να είναι ερωτευμένος μαζί μου....Κι οφείλω να ομολογήσω ότι αυτό μου δείχνει...Είναι γλύκας ο παππούλης μου...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38922 από Daphni στις 03 Απριλίου 2007, 11:34μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Όσο για το μπάχαλο που θα γίνει...όπως λέτε παιδιά μου...Σας πληροφορώ ότι οι συμμαθητές μου είδαν πολλά πριν από εμάς κι οι φήμες τρέχουν...Ο περίγυρός μου με απογοήτευσε και πλέον δε με νοιάζει η γνώμη τους...Στο κάτω κάτω της γραφής...σε δύο μήνες φεύγω από το σχολείο...Μήπως θα τους ξαναδώ???Ή μήπως θα μαθαίνουν εκείνοι για μένα???Οπότε...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38925 από evoulini στις 04 Απριλίου 2007, 1:04πμ

evoulini

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2006
μηνύματα: 37 αποδεκτές 0
DAPHNI ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟ !!! ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!! ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ !!! ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΚΕΨΟΥ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΘΕΤΕΙΣ.......
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38951 από Daphni στις 04 Απριλίου 2007, 1:18μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Μα βρε καλό μου...Δεν είναι δική μου η επιλογή...Δική του είναι!Του το είχα πει πως έτσι και μας πάρουν χαμπάρι θα γίνει χαμός...Επίσης όταν οι φήμες άρχισαν να μας καταπλακώνουν του είπα πως βλέπω το πόσο εκτίθεται και πως για το καλό του, θα καταλάβω αν θέλει να απομακρυνθουμε, έστω και για λίγο ή για πάντα αν το θέλει , για να "τη γλιτώσει"...Και ξέρεις τι μου απάντησε?Ότι δε θα με αφήσει για τίποτα...και διαίτερα για τέτοιου είδους ανοησίες...
Όσο για το γάμο του...δε δίνει την εντύπωση ότι ρέουν όλα ομαλά όπως ήλπιζε...Από εκεί και πέρα αυτό είναι μια δική του απόφαση...την οποία θα πρέπει να πάρει σε περίπτωση που θελήσει να συνεχιστεί το δικό μας ειδύλλιο...Το τελευταίο πράγμα που σκέφτομαι είναι να του δημιουργήσω πρόβλημα...Εξ αρχής ειμαι ξεκάθαρη, αλλά από εκεί και πέρα...είναι μεγάλος άνδρας και πιστεύω ότι είναι σε θέση να ελέγξει τη ζωή του και να πάρεις τις κατάλληλες αποφάσεις...Ε?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38952 από Daphni στις 04 Απριλίου 2007, 1:22μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Κι αν επιλέξει τελικά το "πρέπει", τότε θα τον καταλάβω και θα σεβαστώ την απόφασή του...Η τυράννια για μένα είναι να με θέλει να τον θέλω και να μη γίνεται τίποτα...Πέρα από αυτό, όταν κάνει τις επιλογές του...θα πορευτώ κι εγώ αναλόγως...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38954 από .OBLIVION στις 04 Απριλίου 2007, 1:42μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0

Τι να   πω.Ρε ποοοοοοσο ωρεος ειναι για 50?Ενταξη , μεχρι τα 35 ωριμος,αλλα 50..
ημαρτον!!!Κια μαλον ζεις στην κοσμαρα σου , παρα στον κοσμο σου.Την πρωτη φορα που το διαβασα επαθα πλακα.Νομιζα ουι ηταν οι πολλες
αλλα συνυδητοποιησα πως ηταν αληθεια.Και αφου θα φυγεις!!Τι
σκεφτεσε?Και αφου θα παντρευτει!!!Κι αμα τον συστησεις και τον περασουν για
παπου σου??Μεγαλη η διαφορα ηλικιας,μετα αμα θελεις να σπουδασεις...επιλογη σου ειναι , αλλα εγω πιστευω οτι μπορεις να βρεις τερι σε '' μικροτερη κλιμακα'' βρε παιδι μου!!!Ασε που αμα το μαθει κανας σοβαρος θα τον παρει μεσα
για σεξουαλικη παρενοχληση εφηβου.Και , σοβαρα τωρα, αστον.Μια τρελα ειναι, θα
περασει.Μην το περνεις σοβαρα,οσο σοβαρο κι αν φενετε.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #38956 από Daphni στις 04 Απριλίου 2007, 2:06μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Να σου πω κάτι?...Μέχρι πριν ένα χρόνο θυσιαζόμουν καθημερινά στο βωμό των πρέπει,του τι θα πει ο κόσμος και της λογικής!Όμως το μόνο που έχω καταλάβει είναι το ότι ακόμη κι αν έχεις αποδείξει το ποιόν σου, σε κάθε σου παραστράτημα ή στην πρώτη φήμη που θα βγει πολλοί ξεχνούν το τι είσαι και κολλάνε σε αυτό που έχουν στο μυαλό τους...Εκείνοι που πραγματικά έχουν το μυαλό και την καρδιά να έρθουν στη θέση σου και να προσπαθήσουν να σε καταλάβουν...Μόνο εκείνοι αξίζουν!!!Κι αυτούς τους ανθρώπους τους έκανα φίλους μου και τους κράτησα κοντά μου!Με αυτά τα άτομα δίπλα μου δε με νοιάζει το αν θα με κατακρίνουν οι άλλοι κι αν θα μου κρεμάσουν ταμπέλες...
Τώρα θα μου πεις γιατί γράφω σε αυτό το φόρουμ...Γιατί όταν ξεκίνησε η όλη ιστορία ήμουν χαμένη...και οι φίλοι μου μού έλεγαν σχεδόν αυτά που ήθελα να ακούσω...όχι για να με ευχαριστήσουν αλλά γιατί πραγματικά τα πίστευαν...Ήθελα λοιπόν να δω ποια είναι η γνώμη του έξω κόσμου και κυρίως γαμάτων τύπων σαν αυτούς που συχνάζουν εδώ...

Η όλη ιστορία με αυτόν τον τύπο ίσως όντως να είναι μια τρέλα, αλλά κι ίσως όχι!Κι αν δε μείνω δε θα το μάθω ποτέ...Ναι όντως έχω επιλέξει να ζω στην κοσμάρα μου, αλλά όχι επειδή δεν αντέχω την πραγματικότητα...Απλά επειδή γουστάρω να είμαι ο εαυτός μου και να τολμώ να κάνω ότι έχω στο μυαλουδάκι μου...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login