Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τέχνη είναι το δέντρο της ζωής. Η επιστήμη είναι το δέντρο του θανάτου.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Με δουλεύει ή αξίζει να προσπαθήσω ;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #156130 από Andreas75 στις 28 Δεκεμβρίου 2021, 2:51μμ

Andreas75

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2021
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα !
Τον περασμένο Απρίλιο ξεκίνησα να βγαίνω με μια κοπέλα .Μου άρεσε εμφανισιακά καιρό πριν ,αλλά και ο χαρακτήρας της έδειχνε φουλ δυναμισμό ,τρέλα ,πάντα χαρούμενη .Στην αρχή φαινόταν φουλ χαλαρή ,ενώ εγώ έκανα όλη την προσπάθεια .Της έλεγα να βρεθούμε ,της έλεγα να μιλάμε λίγο παραπάνω ,της είχα μαγειρεψει,της έλεγα να μείνει σε εμένα αν θέλει .Από πλευράς της δεν έστελνε ποτέ πρώτη ,έδειχνε ότι έχει πολλές παρέες -ασχολίες ,δεν έμενε ποτέ σε εμένα .Ακόμα και αν ήταν 4 το πρωί ,θα έπαιρνε ταξί και θα έφευγε .Αν δεν έστελνα εγώ ,θα κάναμε να μιλήσουμε μερες.Παρόλα αυτά τις ώρες που ήμασταν μαζί ,ήταν φουλ γλυκιά ,σχεδόν μου είχε κάνει ερωτική εξομολόγηση ,μου έλεγε ότι δεν έχει κάνει ποτε σεξ εκτός σχέσης και είναι φουλ συναισθηματική κλπ .
Ενώ η κατάσταση αυτή συνεχιζόταν (από κοντά φουλ συναισθηματική ,αλλά κατά ταλλα στο γράψιμο ),μια μέρα έτυχε να ψιλο μαλώσουμε για κάτι και την επόμενη απλώς μου έστειλε ένα μήνυμα <<δεν κολλάμε εμείς οι δυο καλύτερα ας το αφήσουμε >> .Της απάντησα <<εντάξει ας το αφήσουμε ,χθες ειπώθηκαν πολλά εξάλλου >>.Δεν το διάβασε ποτε ,εξαφανίστηκε ,δεν ξαναείδε ούτε τα στορυ μου ,δεν ξανά εμφανίστηκε ούτε σε κοινές παρέες και σε κάποια φάση με έκανε και ανφολοου .
Από πλευράς μου επίσης δεν έκανα κάτι .Προσπάθησα μέσω παρέας να προσεγγίσω ,να ρωτήσω τι κάνει αλλά δεν υπήρξε κάποια ανταπόκριση ,οποτε το άφησα .Από περιέργεια πριν κανένα μήνα ξεκίνησα να βλέπω τα στορυ της και για σπάσιμο και μόνο την ξανά έκανα φολοου .Αυτή με δέχτηκε ,άρχισε να ανεβάζει στορυ σε στενούς κλπ και όταν της αντέδρασα δεν μου απάντησε .
Ξαφνικά μια μέρα βλέπω μήνυμα της << και εμένα με ενόχλησε όταν τελείωσε ,δεν μαρεσει να μην λέμε ένα γεια ,είναι ανώριμη η συμπεριφορά και των δυο με τα σοσιαλ μίντια >> .Της λέω να βρεθούμε από κοντά να τα πούμε .Βρισκόμαστε ,αρχίζει μου λέει ότι νιώθει πράγματα για μένα και απλώς απομακρύνθηκε τελείως για να με ξεπεράσει .Τα ξαναβρίσκουμε λοιπόν και ..
Εγώ αυτή την φορά πολύ πιο συγκρατημένος .Δεν της έστελνα μέρα νύχτα ,άφηνα καμία μέρα χωρίς επικοινωνία ,γενικά το είδα όλο πιο χαλαρά .Μια εβδομάδα πάω σπίτι της και αφού είχαμε τελειώσει ότι κάναμε και ετοιμάστηκα να φύγω ,άρχισε να μου λέει να κάτσω ,ότι δεν ειμαι όπως παλιά ,ότι νιώθει πως ειμαι απόμακρος ,μου έκανε κάτι σαν ερωτική εξομολόγηση κλπ .Εγώ της είπα ότι θέλω να μηδενίσουμε και να το πάμε από την αρχή πιο χαλαρά αυτή την φορα,να μην κάνουμε τα ίδια λάθη ,να μην ρουτινιασουμε κλπ ,χωρίς να σκεφτόμαστε το πως ήμασταν πριν.Και της είπα ότι απλώς δεν ήξερα πως να διαχειριστώ όλη αυτή την έκρηξη συναισθημάτων της έτσι ξαφνικά ,για αυτό ίσως και αντέδρασα έτσι .

Τις επόμενες μέρες συνέχισα την επικοινωνία με τον ίδιο τρόπο (όχι μέρα νύχτα δλδ ) ,αλλά την επαιρνα ένα τηλέφωνο ,έστελνα ένα μήνυμα (για παράδειγμα μέρα παρά μέρα ) .Από πλευράς της δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο και όσο περνούσαν οι μέρες σταμάτησε τελείως να μου στέλνει .Επίσης να πω ότι κάποιες φορές προτίμησε να κάτσει σε πάρτυ φίλων από το να με δει ή μου απαντούσε την επόμενη μέρα σε μήνυμα που θα της είχα στείλει από το απόγευμα .Την τελευταία βδομάδα μιλήσαμε μόνο δυο φορές στο τηλέφωνο και αυτό με δίκη μου πρωτοβουλία .Πολλές φορές δεν το σηκώνει με την πρώτη .Άφησα κάποιες μέρες να περάσουν χωρίς να μιλήσουμε και πήγα στο μαγαζί που συχνάζει με φίλους .Πήγα στην παρέα της ,προτείναμε να κάτσουμε όλοι μαζί ,αυτή αρκετά κουλ αλλά και αδιάφορη .Όσο μίλησε στους φίλους μου μίλησε και σε εμένα ..Με κοροϊδεύει ;Διπολική ;Νιώθει όντως πράγματα ; Δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ .
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #156133 από Katee75 στις 29 Δεκεμβρίου 2021, 12:16πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Στην αρχή θα σου έλεγα ότι μπορεί να είναι μπερδεμένη,να νιώθει κάτι για εσένα αλλά να μην ξέρει ακριβώς τι, αλλά τώρα που διάβασα όλο το κείμενο,νιώθω ότι απλά θέλει να αρέσει.
Κάποιες κοπέλες μπορεί να έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση (ή και όχι έτσι,απλά επειδή τους αρέσει να το κάνουν)με αποτέλεσμα όταν κάποιος που τις προσέγγιζε στο παρελθόν και τώρα έχει σταματήσει να του την "πέφτουν" για να έχουν αυτό το feedback που χρειάζονται.
Από την άλλη,θα μπορούσε όταν σε έκανε follow να είπε ας δώσω μία ακόμη ευκαιρία γιατί δεν ήταν ωραίο που κόψαμε έτσι και μετά να άρχισε τα ίδια γιατί είδε ότι εσύ δεν έκανες όπως πριν.
Εγώ θα πρότεινα να σταματήσεις να προσεγγίζεις ένα άτομο που δεν είναι τόσο σταθερό.Χαλας πολύτιμο χρόνο,τον οποίο θα μπορούσες να τον περάσεις είτε κάνοντας κάτι για τον εαυτο σου,είτε με την παρέα σου,είτε με μια άλλη κοπέλα που θα ενδιαφέρεται πραγματικά.Αμα αυτή η κοπέλα τώρα σου πει γιατί σταμάτησες,πες της πολύ απλά γιατί δεν δείχνεις κάτι και εγώ χαλάω τον χρόνο μου..και θα σου έλεγα αν ξανά προσπαθήσει να σε προσεγγίσει να μην ενδώσεις,αλλά είναι δική σου ζωή και κάνεις ότι θέλεις:)
Ελπίζω να βοήθησα έστω λίγο:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login