Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που τα κανάλια έβαζαν μία (και καλή) Ελληνική ταινία την εβδομάδα. Σπάνιο και χαρμόσυνο γεγονός
Σάββατο, 18 Μαΐου

Επέμβαση αυξητικής μαστού

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #40416 από Gatoyla στις 24 Ιουνίου 2007, 7:52μμ

Gatoyla

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Γεια σας! Είμαι 20 χρονών και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω έπέμβαση αυξητικής μαστού. Δεν έχω μεγάλο πρόβλημα, ούτε το αγόρι μου, ισα ίσα που με αποτρέπει αλλά δεν αισθάνομαι καλά με τον εαυτό μου και είμαι αποφασισμένη. Αυτό που δεν ξέρω είναι πόσο κοστίζει μια τέτοια επέμβαση και αν θα επηρεάσει μια πιθανή μελλοντική εγκυμοσύνη, στο μητρικό γάλα κλπ. Αν γνωρίζει κάποιος, ειδικά αν το'χει κάνει κάποια κοπέλα, παρακαλώ ας με βοηθήσει..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40417 από Antre στις 24 Ιουνίου 2007, 8:00μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Βασικά δεν είμαι κοπέλα οπότε δεν έχει μεγάλη αξία η απάντηση μου ... αλλά εξαρτάτε πόσο πρόβλημα έχεις κιόλας... δηλαδή πιο νούμερο σουτιέν φοράς...

Πάντως να ξέρεις ότι μια τέτοια επέμβαση από ένα σχετικό άρθρο που χα διαβάσει ενδεχομένως να επηρεάσει τα νεύρα... οπότε είτε θα σε ενοχλεί ακόμα και το σουτιέν αν έχουν πιο έντονη δραστηριότητα είτε μπορεί να μην αποτελεί για σένα πλέον ερωτική περιοχή.

Νομίζω ότι δεν είσαι στο σωστό forum για τέτοια ερώτηση . Κάνε ένα search σε ψαχτίρι με λέξεις κλειδιά
+"προσθετική στήθους" +επιπλοκές +εγκυμοσύνη

Σου προτείνω να κοιτάξεις εδώ
http://www.safesurgery.gr/kosm_xeir_breast_augmentation.asp
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40418 από Gatoyla στις 24 Ιουνίου 2007, 8:08μμ

Gatoyla

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Cup B70 φοράω. Το θέμα είναι ότι έχω ψάξει σε διάφορα site αλλά πουθενά δε λέει πόσο κοστίζει μια τέτοια επέμβαση και αν επηρεάζει το μητρικό γάλα. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40419 από senza paura στις 24 Ιουνίου 2007, 8:16μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Δεν μπορώ να σου δώσω απαντήσεις σε αυτά που ρωτάς αλλά πιστεύω ότι δεν έχεις κανένα πρόβλημα, το μέγεθος είναι φυσιολογικότατο... Μια χαρά είσαι, μην σε αγχώνει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40420 από Antre στις 24 Ιουνίου 2007, 8:21μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Εντάξει ρε συ, μια χαρά είσαι

Πάντως από αντικειμενικό άρθρο και όχι από site εταιρείας που κάνει πλαστικές ανέφερε το κίνδυνο για τα νεύρα που σου είπα και κάτι σαν να θυμάμαι ότι μίλαγε και για πιθανότητα επιπλοκών κατά το θηλασμό...

Πάντως αν τελικά την κάνεις καλύτερα να πας σε πλαστικό χειρούργο και όχι εταιρεία όπως lazerline που σου μιλούν οι πωλητές (σου πετούν και ένα διατροφολόγος ότι είναι) και όχι ο χειρούργος.... ενδεχομένως να σε χειρουργήσει /.. γιατρός ζώων σε αυτές τις κλινικές... και όπου σου τάζουν λαγούς με πετραχήλια... φύγε μην κάτσεις
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40421 από Katerina στις 24 Ιουνίου 2007, 11:06μμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Μα από τη στιγμή που αρέσεις και στο αγόρι σου γιατί να το κάνεις? Σίγουρα είναι πολύ σημαντικό να αρέσεις και στον ευατό σου αλλά αυτό είναι καθαρά εγκεφαλικό καθώς όλα είναι στο μυαλό σου. Μια χαρά είναι το μέγεθος του στήθους σου και για σκέψου κάτι: προτιμάς να έχεις κάτι που είναι δικό σου ή κάτι ψεύτικο? Αλλά εάν επιμένεις να κάνεις την επέμβαση θα ήθελα να σε ενημέρωσω πως δεν θα σου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο θηλασμό...Θα κάνω άλλη μία προσπάθεια να σε "αποτρέψω", γιατί δεν γράφεσαι σε ένα γυμναστήριο έτσι ώστε να γυμνάσεις το στήθος σου! Σκεψου το...

Υ.Γ.: και για να αποτρέψω κάποια παρεξήγηση δεν λέω ότι αυτες οι επεμβάσεις είναι κακιές αλλά εσύ κατά την ταπεινή μου άποψη δεν το χρειάζεσαι, τέσπα, δική σου είναι η απόφαση!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40422 από senza paura στις 24 Ιουνίου 2007, 11:44μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Και εγώ όπως είπα πιστεύω ότι δεν χρειάζεσαι επέμβαση... Όλα είναι στο μυαλό... Στο κάτω-κάτω μην νομίζεις ότι σε μια σχέση μετράει και πολύ αυτό... Όταν επιλέγουμε να είμαστε μια γυναίκα δεν θεωρούμε κριτήριο το μέγεθος του στήθους της αλλά την προσωπικότητά της... Αυτό που μας κάνει να την σκεφτόμαστε, αυτό που μας κάνει να μην μπορούμε χωρίς αυτήν...Αυτό που αγαπάμε... Αν κάποιος σκέφτεται μόνο το πόσο "γκόμενα" είναι αυτή η γυναίκα, είναι στην καλύτερη περίπτωση "ρηχός"..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40423 από Katerina στις 25 Ιουνίου 2007, 12:25πμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
senza paura για άλλη μια φορά θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και έχω να πω ότι χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα άτομα που σκέφτονται έτσι (σαν κ εσένα, μην παρεξηγηθώ κιόλας)...

Τώρα κοπέλα μου ελπίζω να θες να το κάνεις αυτό για να ευχαριστήσεις τον εαυτό σου!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40425 από .:Nick:. στις 25 Ιουνίου 2007, 1:45πμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Συμφωνώ με senza paura...
Αν και δεν έχω ιδέα από μεγέθη (πρέπει να μου κάνουν ιδιαίτερα) θα σου έλεγα να μην κάνεις για τους λόγους που υπόθηκαν παραπάνω!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40426 από Gatoyla στις 25 Ιουνίου 2007, 3:36πμ

Gatoyla

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Διάβασα τις απαντήσεις σας και χαίρομαι που σκέφτεστε έτσι! Δεν θέλω να το κάνω όμως για να αρέσω στο αγόρι μου απ'τη στιγμή που δύο χρόνια ειναι μαζί μου. Απλά σκέφτομαι ότι θα ένιωθα πολύ διαφορετικά μέσα μου. Να μπορώ να φοράω ρούχα χωρίς σουτιέν και ενίσχυση, να νιώθω πιο καλά με το σώμα μου, πιο ερωτικά. Με βοήθησε το site που μου έδωσες Αntre αλλά και πάλι δε λέει κόστος..
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login