Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Τετράκις σημαίνει τέσσερις φορές παραπάνω. Παράγωγο: Τετρακοσυλλέκτης. Σκέτο: Ρακοσυλλέκτης.
Τρίτη, 7 Μαΐου

Αδιαφορια:Ο σωστος τροπος η ο λαθος??

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #40945 από dreamlover στις 16 Ιουλίου 2007, 5:14πμ

dreamlover

Εικονίδιο
μέλος από: 16/7/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Την καλησπερα μου και απο εμενα,παρακολουθω αρκετο καιρο τα δρομενα τησ σελιδας,και ειμαι πραγματικα χαρουμενος που εχω καταφερει να βρω ενα αξιολογο site,να περναω ευχαριστα την ωρα μου στο internet!Σημερα παρο ολα πηρα to θαρροσ να συμετασχω και εγω στην παρεα σας,εκφραζωντας μια ανησυχια μου και εναν προβληματισμο μου παραλληλα.
Εχοντας λοιπον και εγω μια σχεση,περιπου 2 χρονια,με αποφαση της κοπελας,αυτη η σχεση διαλυετε,ειτε με τη προφαση ειτε με την δικαιολογια οτι απλα βαρεθηκε...Θετοντας επεισης σαν δικαιολογια οτι αρχιζε να φοβαται για το μελλον της,οτι τα χρονια περνανε κτλπ...Λογια ισως για τουσ περισσοτερους απο εμας,γνωστα...Εγω παρο ολα αυτα ηταν κατι το οποιο δεν περιμενα να συμβει,εβλεπα την σχεση μας να βαδιζει σε εναν φυσιολογικο ρυθμο.Θεωρο πως ηταν μια σχεση η οποια τα περιελαμβανε ολα.Ενοοντας πωσ υπηρχε εμπιστοσυνη,μια ασφαλεια την οποια την βρισκεις σπανια στης μερες μας,και ισως πολλα αλλα μικροπραγματα τα οποια δεν υπαρχει λογος να τα αναφερω γιατι ισως σας κουρασω.Μια μερα πριν χωρισουμε,γινετε το εξης,μιλουσαμε στο τηλεφωνο και επαναλαμβανε με εναν ενθουσιασμο,πως εγω ειμαι ο αντρας της ζωης τελικα,πως δεν μπορει να φανταστει την ζωη της χωρις εμενα κτλπ..και ενα δευτερο σκηνικο την επομενη μερα,την μερα του χωρισμου δηλαδη,καθομασταν σπιτι μου,και πεφτει για υπνο το μεσημερι,και μου εχει πει πως θελει να φερει την φορμα της εδω για να κοιμαται...2 σκηνικα τα οποια ειλικρινα μπορω να πω πως δεν ηταν fake,ηταν αληθινα λογια απο το στομα της,και το γιατι,ειναι απλα οτι το αισθανομουν αληθινο,δηλαδη ειμουν στο σημειο να ξερω ποτε αυτος ο ανθρωπος μου ελεγε αληθεια και ποτε οχι,ειτε γιατι ειμασταν 2 χρονια μαζι,ειτε λογω ενστικτου.
Στο προκειμενο τωρα,φτανει η ωρα που μου λεει το χωριζουμε,εγω απο τη μερια μου προσπαθω μεσω συζητησης να καταλαβω το γιατι,και να τησ δωσο να καταλαβει οτι πιθανον να βιαστηκε.Ηταν καθετη στην αποφαση της,και στιγμη προς στιγμη το διαπιστωνα,οπου και μετα απλα της ειπα να φυγει!Ως εκεινη την στιγμη δεν ειχε κλαψει καθολου και ειχε μια παραξενη ψυχραιμια...Οταν το ακουει να της το λεω αυτο,εχει λιωσει στο κλαμα,και προσπαθει να με αγκαλιασει και να με φιλησει...Εγω την απεφυγα τελειως,και απλα της εδωσα τα πραγματα της στο χερι...
Εχει περασει περιπου ενας μηνας και κατι,δεν εχω δωσει σημαδια ζωης,εχω κλειστο το κινητο μου,εχω χαθει απο κοινα μερη που συχναζαμε,και απο κοινες παρεες.Οποτε το ερωτημα ειναι φερθηκα σωστα η οχι?Δεν εχω σταματησει ουτε λεπτο να την σκεφτομαι...
Περιμενω τα σχολια σας,συγχωρηστε με για το οποιοδηποτε συντακτικο η ορθογραφικο μου λαθος,αλλα αυτη την ωρα δεν μπρορω να κανω κατι αλλο...
Ευχαριστω και παλι και ελπιζω να μην σας κουρασα...
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #40947 από Antre στις 16 Ιουλίου 2007, 12:03μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Όταν σε πήρε τηλέφωνο... τι εννοούσε ότι είσαι ο άνδρας της ζωής της ΤΕΛΙΚΑ.... σου είπε τη λέξη τελικά; Γιατί αν στο είπε αυτό σημαίνει ότι σκεφτόταν να χωρίσει καιρό πριν. Τώρα τον ακριβή λόγο δεν το ξέρω... συνήθως οι γυναίκες, αν δεν έχει παιχτεί χοντρή μαλακία, δεν αφήνουν τον προηγούμενο αν δεν βρουν τον επόμενο. Έτσι μπορεί σε μια σχέση να έχουν ξενερώσει και όμως να μην χωρίζουν .

Κοίτα δεν φέρθηκες και τέλεια... αλλά και από την άλλη και αυτή τη περίμενε; Στο ξαφνικό σου λέει "χωρίζουμε". Δηλαδή εσύ τι είσαι; Άγιος; Δεν θα ενοχληθείς ; Πόσο μάλλον όταν κάνατε σχέδια για να μένετε μαζί... γιατί πίστεψε με αυτό το σκεφτότανε καιρό πριν το κάνει... πάνω στην τρέλα σου πότε δεν λες χωρίζουμε (χωρίς δηλαδή κάποιο καβγά ή κάποια μαλακία)... αν μάλιστα σου είπε τη λέξη "τελικά" τότε stadar το σκεφτότανε

Μην ρωτάς αν έκανες σωστά άλλους. Ρώτα τον εαυτό σου. Αν το νιώθεις σωστό, σωστά έκανες . Άλλωστε τι να έκανες ; Αυτή σου ζήτησε να χωρίσετε... δηλαδή τι; Να μένατε φίλοι; Αυτές είναι μπούρδες που λένε κάτι μικρά κοριτσάκια... απαξ και το χετε κάνει αποκλείεται να μπορέσεις να την δεις ως φίλη.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40955 από .OBLIVION στις 16 Ιουλίου 2007, 2:26μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Συμφωνω με τον Antre.(Μου θυμηζεις καποιον παλιο στο φορουμ...)Κ επισης , άνοιξε το κινιτο σου, πηγενε σε παλιες παρεες,διοτι μπορειπρωτον αυτη να ειναι ρακος (που δεν νομιζω) κ να σε ζηταει..
Μπορει επισης να νομιζει πως επειδη εξαφανιστηκες οτι σε ενοιαζε πααρα πολυ , κ να γλενταει(που δεν ειναι κ σιγουρο).
Γενικα τιποτα δεν ειναι σιγουρο.Γιαυτο τσεκαρε πρωτα.
Επίσης , ενταξυ 2 χρονια ειναι αρκετα κ μια σχεση της πλακας θα ειχε διαλυσει.Αρα ποιος ξερει...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40959 από dreamlover στις 16 Ιουλίου 2007, 3:59μμ

dreamlover

Εικονίδιο
μέλος από: 16/7/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Σε ενα απο σημεια που θα συμφωνησω ειναι το γεγονος οτι τελικα το σκφετοτανε αυτο,τον χωρισμο δηλαδη,και το καταλαβαινω φερνωντας καποιες στιγμες στο μυαλο μου οπου ηταν απομακρη...Και γενικοτερα μου εξεφραζε προβληματα σε καθε μου λυση...
Απο εκει και περα εχω επιλεξη να μην ξερω που ειναι με ποιον τυχων μπορει να ειναι,και ακομα σε τι διαθεση μπορει να ειναι...Μια πολυ δυσκολη επιλογη η οποια δεν ξερω αν θα με οδηγησει καπου,απλα σκεφτηκα λογικα και ειπα πωσ το να ξερω πραγματα για εκεινη ισως να μου κανουν πιο πολυ "κακο" απο οτι καλο...
Τωρα πραγματικα δεν μπορω να ξερω τι νομιζει επειδη εξαφανηστικα,ειναι κατι το οποιο το αφηνω στην κριση της...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40962 από ORTEGA στις 16 Ιουλίου 2007, 5:01μμ

ORTEGA

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2007
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
filara se rwtaw........exete proxorisei parakatw??....ksereis ti enoow...apo katalava exete ftasei sena seimeio pou aiti erxete spiti sou kai koimatai ....kalo sumadi..... bebaia otan eixes tin eukaria eprepe na tin filiseis na tin xouftosei kai tetoia......otan tin deis pes tis oti tin latreueis kai oti allo prepei na peis...... ama ta ftiaksete.....kane ta parapano pou sou eipa ...an oxi sumboulepsou ton oblivion o opoios eina hitch tou zeugarwmatos......
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login