Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Viva La Diva (Ισραηλινή Transexual DANA ΙΝΤ - 3.000 δίσκοι)
Παρασκευή, 26 Απριλίου

κρίση ειλικρίνιας

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #41047 από vasil_pao στις 19 Ιουλίου 2007, 1:06πμ

vasil_pao

μέλος από: 19/7/2007
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα παίδες, πρέπει να ομολογήσω πως βρίσκομαι σε πολύ άσχημη φάση στη ζωή μου και δέν περίμενα ποτέ ότι μπορεί να μιλούσα για μένα τόσο ειλικρινά σε κάτι τόσο κρύο όπως το pc (ομολογώ ποτε δεν σκέφτηκα το internet σαν μέσω συζήτησης για πράγματα τόσο προσωπικά). Πρέπει να σας πω οτι είμαι πολύ κλειστός χαρακτήρας και δεν μιλάω ποτέ για μένα σε άλλους. Από όσο έχω παρατηρήσει πολύ λίγοι άνθρώποι είναι αυτοί που θα σκεφτούν κάτι που δεν έχω σκεφτεί εγώ και έτσι δεν μπαίνω καν στο κόπο να το συζητήσω. Μέγα λάθος, όντως μπορεί να μην μπορούν να βοηθήσουν αλλά μόνο που το λες και το μοιράζεσαι με κάποιον είναι αρκετό. Να σας εξιστορίσω τη ζωή μου μέσα σε λίγες γραμμές γιατί ούτως ή άλλως δεν έχει και πολύ ένταση όσον αφορά το θέμα του site.
Λοιπόν, φαντάζομαι τον εαυτό μου πριν σχεδόν 8 χρόνια τώρα ειμαι 23. Τότε έπαθα την πρώτη φλασιά στη ζωη μου η οποία με στιγματίσε και με έχει στιγματίσει ακόμα. Ήταν καλοκαίρι, με το που την γνώρισα τρελάθηκα αλλά τότε δεν έκανα κίνηση anyway μετα απο κάποιους μήνες αυτή τα είχε φτιάξει με ένα παιδί (και για να μην σας κουράζω) αφου χωρίζουν με αυτόν, σε ένα πάρτυ έγινε το κακό και φιλιθήκαμε. Αυτό ήταν. Ένιωθα ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο. Δεν με ένοιαζε τίποτα και για 2 μήνες όλα πήγαιναν μια χαρά μέχρι που άρχισε να απομακρύνεται να βγιάζετε να κλείσει το τηλέφωνο και είχα αρχίσει να αναρώτιεμαι τι συμβαίνει. Με τα πολλά μαθαίνω ότι τα είχε βρει με τον πρώην της και χωρίζουμε και μου γράφει ένα γράμμα του τύπου μην με ενοχλήσεις και είμαι σε τέλεια κατάσταση με τον πρώην μου. Περνάμε άψογα και άλλες τέτοιες μαλ****ς και μου έκανα την ψυχολογία σκατά!!! Για ένα μεγάλο χρονικό διάστηνα δεν μπορούσα να δω άλλη κοπέλα για σχέση. Όλες τις έβλεπα σαν φίλες - γνωστές. Εδώ πρέπει να αναφέρω πως είμαι αναγκασμένος να την βλέπω μέχρι και σήμερα γιατι τυχαίνει να είμαστε σε ίδια παρέα και να θεωρούμαστε και φίλοι. Μπορεί να ανέχτηκα πολλά και στην τελική να είμαι μαλ***ς αλλα ήθελα να το πέξω άνετος και χαλάρος. Με όση ειλικρίνια μπορεί να με διακρίνει σας λεω πως τα τελευταία 5 χρόνια δεν μου καίγεται καρφί τι κάνει.
Το κακό όμως είναι οτί ποτε ξανά απο τότε δεν μπόρεσα να μιλήσω σε κοπέλα όπως πρέπει. Συνήθως παρόλο που μπορεί να αρέσω σε κοπέλες δεν κάνω τίποτα λέγοντας τους οτι αυτή την περίοδο είμαι αλλού και άλλα τέτοια χωρίς να είναι αλήθεια. Στην αρχή, έλεγα στον εαυτό μου οτι ήμουνα σε φάση του να μην ξαναπεράσω αυτά που πέρασα, αλλά αφου περασαν κάποια χρόνια συνηδειτοποιώ οτι απλά έχω ξεχάσει πως είναι να εκφράζεις αυτά που νιώθεις. Σήμερα έχω καταλάβει ότι τόσο χρόνια καταπιέζω τον εαυτό μου και θα σας πω αργότερα το λόγω. Στην πραγματικότητα με διακρίνει μια λέξη! ΑΝΑΒΛΗΤΙΚΟΤΗΤΑ μονίμως λεω θα ασχοληθώ αργότερα με αυτή (την κοπέλα, την εκάστοτε κάθε φορά) και στο τέλος απλά έχει βρει γκόμενο ή απο τις τόσες μαλακίες που έχω κανεί στο να μην της χώνομαι όταν πρέπει στο τέλος ντρέπομαι να κάνω και κάποια κίνηση και το θεωρώ καμμένο χαρτί. Πρέπει να αναφέρω οτι δεν έχω κάνει σχέση που να κράτησε πάνω απο μια βδομάδα και μην φανταστήτε και πολλές 2-3 να ήταν. Τώρα θα μου πείτε πως την παλεύεις τόσα χρόνια με το σεξ? Θα σας πω οτι ίσως επείδη δεν έχω κάνει ποτέ σοβαρή σχέση το σεξ δεν ήταν τίποτα παραπάνω απο το σεξ σε ένα κρύο κραβέτι του οίκου ανοχης. Μην φανταστείτε όμως οτι και αυτό έχει γίνει πολλές φορές.
Μια μέρα έτυχε να μαζευτούμε παρέα και να πάμε όλοι στις Σερρες, έτυχε να γνωρίσω μια κοπέλα (φίλη μια φίλης) η οποία ήρθε και αυτή μαζί μας. η κοπέλα μου άρεσε απο την πρώτη στιγμή που την είδα απο ότι μου έχουν πει αλλά και έχω καταλάβει και εγώ πρέπει να με γουστάρει. Την γουστάρω και εγώ πολύ αλλά πάλι πήγαινα να κάνω αυτό που έχω μάθει τόσα χρόνια να κάνω με επιτυχία να το αναβάλω και να πω στον εαυτό μου όταν την δω θα το δούμε το θέμα. Έλα όμως που ένα φιλαράκι κανόνισε μετα απο 2 μέρες να βρεθούμε σαν παρέα τετράδα και να έρθει και αυτή, η φίλη μου (και φίλη της) και το παλικάρι και εγώ και βγήκαμε 4αδα σε ένα club. Όταν την είδα μου κόπηκαν τα πόδια! Στην αρχή μιλούσαμε περι ανέμων και υδάτων και κάποια στιγμή εξαντλήθηκαν αυτά τα θέματα. Δεν ήξερα τι να της πω!! Δεν πολυμιλούσαμε και περνούσαν μεγάλα κομμάτια σιγής. Ειλικρινά δεν΄ξέρω τι πρέπει να της πω? Δεν ξέρω πως να το πω!!! Επίσεις είναι και ένα άλλο θέμα!! Συνιδιτοποιώ οτι όσο περνάνε τα χρόνια χωρίς να κάνω σχέση γίνεται ακόμα πιο δύσκολη η όλη φάση. Ο λόγος που τόσα χρόνια καταπιέζω τον εαυτό μου είναι πως φοβάμαι πως δεν θα μπορέσω να την ικανοποιήσω την κοπέλα και γι αυτό θα την χάσω και θα γίνω και ρόμπα στην παρέα και άλλα τέτοια.
Ένω βρισκόμασταν μέσα στο club έφαγα μία φλασιά και λέω πως αυτές τις μαλ****ς που κάνω πρέπει να τελειώσουν εδώ και βρήκα ένα τρόπο να ζητήσω το τηλέφωνο της. Σκέφτομαι αύριο να την πάρω τηλέφωνο και να την πω να βγούμε (είναι πιθανό να δεχτει) αλλά μου φαίνεται βουνο το τι να της πω!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41048 από Antre στις 19 Ιουλίου 2007, 1:50πμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Φίλε αυτό το πράγμα το χει ο κολλητός μου. Αυτή τη βαρεμάρα... ατάκες του στυλ που να στέλνω μήνυμα να βγαίνω μαζί της ... μου χώνεται η τάδε αλλά δεν τρελαίνομαι... το τι βρισίδια του χω ρίξει δεν λέγεται.

Όντως όσο περνά ο καιρός χωρίς να μάχεσαι , τόσο φοβάσαι ότι δεν θα είσαι σε ετοιμότητα. Εγώ πιστεύω ότι ρόμπα δεν θα γίνεις... αλλά επειδή δεν μπορώ να σε πείσω για αυτό τότε θα σου πω κάτι άλλο. Έστω ότι λόγω μεγάλης περιόδου ξηρασίας τα σκατώσεις.. so fucking what ? Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν δεν τα σκατώσεις με αυτή έλυσες το πρόβλημα; Αν δεν κάνεις κάτι με αυτή τότε θα τα σκατώσεις με την επόμενη.. και μάλιστα πολύ χειρότερα γιατί πέρασε και άλλος καιρός ξηρασίας. Όποτε αν είναι σκάτωσε τα με αυτήν και στην επόμενη έχοντας ξανά μπει στο παιχνίδι θα τα πας καλύτερα.

Προσωπικά αν το χειριστείς καλά , δεν θα τα σκατώσεις... Στείλε μήνυμα... ζήσε τη ζωή... και αν τα σκατώσεις μην ξεχνάς ότι ... αν δεν πέσεις πως θα μάθεις να σηκώνεσαι;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41051 από senza paura στις 19 Ιουλίου 2007, 2:39πμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Πρώτ' απ' όλα, καλώς όρισες vasil_pao... Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό... Είσαι 23 χρονών και "φοβάσαι" να μιλήσεις σε γυναίκα; Δηλαδή τι σε κάνει να το αναβάλλεις; Θα περάσει η ζωή από μπροστά σου και εσύ θα κάθεσαι να κοιτάς; Ζήσε την κάθε στιγμή σαν να είναι η τελευταία... Σκέψου ότι δεν υπάρχει αύριο και πάρε ρίσκα... Τι ρίσκα δηλαδή, αφού φαίνεται να αρέσεις στην άλλη...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41055 από Katerina στις 19 Ιουλίου 2007, 7:41πμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Αναφορά: (vasil_pao@19 Ιουλίου 2007)
Ο λόγος που τόσα χρόνια καταπιέζω τον εαυτό μου είναι πως φοβάμαι πως δεν θα μπορέσω να την ικανοποιήσω την κοπέλα και γι αυτό θα την χάσω και θα γίνω και ρόμπα στην παρέα και άλλα τέτοια.


Οι "προλαλήσαντες" με καλύψανε πάνω στο θέμα, το μόνο που θα 'θελα να συμπληρώσω είναι ότι στην πρώτη σου σχέση δεν ήσουνα απαραίτητα εσύ αυτός που είχε το πρόβλημα, αλλά η κοπέλα και ο λόγος-τρόπος χωρισμού.
Τέλος θα σου πω κάτι που στο πε ήδη ο senza paura μην αφήνεις τη ζωή σου να γίνει περαστικό θέαμα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41062 από ORTEGA στις 19 Ιουλίου 2007, 1:33μμ

ORTEGA

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2007
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
φιλε...μου εχει τυχει και εμενα..τρελα με ενα κοριτσι ασε.......οσπου ειπα για κατσε ειπα στον εαυτο μου ξεχασε τιν.......ηρθε η ωρα....σου λεω φτιαχτα με καμια για να ζυλεπσει ωπος με τιν κολιτιτις.....πιανει.....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41063 από Antre στις 19 Ιουλίου 2007, 1:35μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Μπα, στα ΜΠΙΜΠ του τι θα κάνει η άλλη. Σιγά... άλλωστε πέρασαν και 8 χρόνια. Απλά να ξανά μπει στο παιχνίδι ο ανθρωπος
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41064 από .:Nick:. στις 19 Ιουλίου 2007, 1:39μμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Μου έτυχε και μένα αρκετές φορές αλλά τώρα το έχω πάρει απόφαση να μην το ξανακάνω..Και μιλάω και βγαίνω και αυτές και αν περνάς καλά πάντα βρίσκεις κάτι να πείς.Όχι θα κάθομαι όπως τον μ@λ@κ@ να κοιτάω και να ντρέπομαι να μιλήσω.Αν δεν την πάθεις φίλε μου δεν πρόκειται να μάθεις!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41065 από ORTEGA στις 19 Ιουλίου 2007, 1:44μμ

ORTEGA

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2007
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
συμφωνω με τον ντροπαλο...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41069 από senza paura στις 19 Ιουλίου 2007, 2:47μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Ntropale χαίρομαι που ακούω ότι βλέπεις έτσι τα πράγματα πια... Αυτή είναι υπέροχη εξέλιξη...
Και εσύ vasil_pao να ακολουθήσεις το παράγειγμα του (πρώην) Ntropalou και να θυμάσαι... Ό,τι υπάρχει στο πεδίο της μάχης προσβάλλεται και ό,τι προσβάλλεται, καταστρέφεται (ελπίζω να με κατάλαβες)...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #41070 από .:Nick:. στις 19 Ιουλίου 2007, 3:31μμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
senza paura ευχαριστώ ρε φίλε..
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login