Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το έγκλημα δεν αποδίδει, έχει όμως καλό ωράριο.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

αναζωογόνηση σχέσης

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #46508 από *fatsa* στις 30 Ιανουαρίου 2008, 2:58μμ

*fatsa*

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2008
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Φιλοι μου μέλοι του ftou..
Εδώ και 2 χρόνια περίπου έχω σχεση με κάποιον..
Αυτός ειναι 20 και δουλέυει συνέχεια και έγώ 16 μισο και πηγαινω σχολείο..Η σχεση μας ειναι τέλεια..ουτε εγώ κοιτάω αλλους αλλα ουτε και αυτός..όλοι μας ζηλεύουν για την ωραια μας σχέση..
Ομως εγω τελευταια νιώθω παραμελημένη,πως δεν τον ενδιαφέρω..Δεν πολυβλεπομαστε δεν μιλάμε στο τηλ δεν τον νοιάζει τι κάνω όπως παλιά..και εγώ δεν του δίχνω μεγαλο ενδιαφερον μήπως και νιώσει οτι ξενερώνω και με ''κυνηγήσει''..Αλλα αυτός τιποτα..Απομακρυνόμαστε συνέχεια και το πρόβλημα είναι οτι ξενερώνω και εγώ και δεν με ενδιαφέρει καμια φορα για αυτον..Τον αγαπάω πάρα πολυ και έχω προσπαθήσει πάρα πολύ για τη σχέση μας και δεν θέλω να τον χάσω..
Θέλω να μου πείτε τι να κάνω για να αναζωογονηθεί η σχέση μας..να δείξω αδιαφορια προσπάθησα αλλα δεν έγινε τπτ..
Να μιλησω μαζι τοτυ προσπάθησα αλλα μου λέει συνεχεια οτι δεν τον καταλαβαινω που δουλέυει συνεχεια και δεν μπορει να μιλαει στο κινητο και τον καταλαινω και σταματω..Αλλα το κενό που νιώθω μεσα μου δεν κλείνει..τι να κάνω για να είμαστε οπως παλια??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46513 από ksanthoulla στις 30 Ιανουαρίου 2008, 4:23μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
Ξερω πως ειναι να προσπαθεις να σωσεις μια σχεσημε το να προσπαθησεις να του μιλας και να αδιαφορει..Αληθεια..πληγωνει...
Κοιτα...Γιατι δεν τον αναγκαζεις νασε ακουσει?

Η μαλλον κοιτα..καλυτερα να αρχισεις εσυ να αδιαφορεις και εκεινος θαερθει σιγουρα πισω...
Και οχι μονο..θα σε τρεχει απο πισω..!
παντως κριμα 2 χρονια σχεση και να σταματα η επικοινωνια ξαφνικα..
καλυτερα προσπαθησε να τα σωσεις...Αν και εσυ δεν φταις για τιποτα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46519 από marshal στις 30 Ιανουαρίου 2008, 8:04μμ

marshal

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2007
μηνύματα: 93 αποδεκτές 0
koita3e..an exi perissoteri doulia apo pio prin tote isws exi dikeo p s lei n tn katalavis gt isws n min exi oso xrono ixe pio prin g n milate sto til..
gt dn t milas, n t e3igisis pws niw8is? k an sinexisi etsi kane ligi ipomoni k di3e t oti t simparastekese k tn katalvenis..an dn alla3i xwrise tn g ligo kairo k isws an niwsi pws s xani n sinel8i k n girisi pisw..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46520 από e_lena στις 30 Ιανουαρίου 2008, 8:23μμ

e_lena

Εικονίδιο
μέλος από: 7/1/2008
μηνύματα: 66 αποδεκτές 0
Pe3etou ligaki tn adiafori k tha dis oti tha'rthi rxodas. Mn t dinis poli simasia k aston....na katalavi pos se'xi paramelisi k si arxises n tn variese na t pw.... tespa auta apo mena elpizw n voithisa

Filakia
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46521 από Daphni στις 30 Ιανουαρίου 2008, 8:38μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Κοίτα...αν όντως τώρα έχει περισσότερη δουλειά, ίσως είναι λογικό να μην έχει πολύ ελεύθερο χρόνο!
Αν πάλι όχι, κι αφού, όπως λες, δε δείχνει και τόσο ενδιαφέρον, φρόντισε να του τραβήξεις την προσοχή αλλιώς!Μίλησέ του ή στείλε του μνμ και πες του ότι θες να κάνετε ένα διαλειμματάκι για λίγο καιρό, για να δείτε αν ακόμη θέλετε ο ένας τον άλλον!Πρώτον, υπάρχει περίπτωση να ανακαλύψεις ότι είσαι καλύτερα χωρίς εκείνον!Δεύτερον, αν σε θέλει θα ταρακουνηθεί και θα προσπαθήσει να αλλάξει τη συμπεριφορά του!Και τρίτον, αν δεν τον πειράξει και συνεχίσει ακάθεκτος τη ζωούλα του, σημαίνει ότι πλέον δεν τον νοιάζει για σένα, και καλά θα κάνεις να τον ξεχάσεις κι εσύ!Να σου θυμίσω αυτό που λένε οι Κινέζοι νομίζω..."Αν αγαπάς κάποιον, άστον να φύγει.Αν γυρίσει είναι δικός σου.Αν όχι, τότε δεν τον είχες ποτέ!"...
Όμως, υπάρχει και κάτι άλλο!Μην ξεχνάς ότι για τέτοιου είδους καταστάσεις ευθύνονται και οι δύο, και όπως εσύ περιμένεις από εκείνον να "ρίξει τα μούτρα του" έτσι να περιμένει κι εκείνος κάτι ανάλογο από εσένα!Σε μία τέτοια περίπτωση, έξυπνα "κόλπα", είναι να τον ξαφνιάσεις, να τον φέρεις προ απροόπτου και να τον κάνεις να "περάσει καλά"...Κάπως έτσι θα μπορούσες να τον κάνεις να ξετρελαθεί μαζί σου για ακόμη μία φορά, μιας και θα ανακαλύψει μία νέα έκδοσή σου...πιο απρόοπτη και ανατρεπτική!!!

Πάντως πέρα από όλα αυτά, μην ξεχνάς ότι είστε πολύ μικροί ακόμη και είναι λογικό και αναμενόμενο να υπάρξουν κι άλλες σχέσεις στη ζωή σας!Μπορεί πλέον να μην είστε ερωτευμένοι ο ένας με τον άλλον!Μπορείτε να αγαπάτε ο ένας τον άλλο, χωρίς να είναι απαραίτητο να έχετε και σχέση!Μη σε στενοχωρεί αυτό, κι οι δύο μπορεί να έχετε αλλάξει μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια, και πλέον να μην είστε το ιδανικό ζευγάρι!Αφού όμως αγαπιέστε...θα μπορούσατε από εδώ και πέρα να είστε οι ιδανικοί φίλοι!

Αυτές είναι ιδέες μου...Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο!Μην ξεχνάς ότι κανείς δεν ξέρει καλύτερα τη σχέση σου από εσένα την ίδια!Δες τι σου ταιριάζει και τι σε αντιπροσωπεύει και κάνει ό,τι θεωρείς ορθότερο...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46533 από *fatsa* στις 30 Ιανουαρίου 2008, 10:58μμ

*fatsa*

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2008
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Mα δεν ειναι οτι έχει περισσοτερη δουλειά τώρα...Οπωτε πάω να του μιλήσω λέει οτι δεν τον καταλαβαινω παρολο που εχω ανεχτει πολλες καταστάσεις και έχω κανει υπομονη σε αρκετα..Το να του μιλήσω το θεωρώ ανόφελο λοιπόν..Παλιότερα βλεπόμασταν καθε μέρα..Τώρα μια φορα τη βδομάδα γιατι υπάρχει μια α' αποσταση και χωρίς συγκοινωνίες..Οταν ειμαστε μαζί περνάμε πολυ ωραία..νιώθω ευτυχισμένη και πιστευω και εκείνος απο την συμπεριφορα του..Οταν ειμαστε όμως χωριστα δεν τον αντέχω..Νευριαζω με το παραμικρό οπως και αυτός..τον παιρνω τηλέφωνα και δεν κρατάει πανω απο 1 λεπτο γιατι μου λέει εχω δουλιτσα να με πάρεις μετα..Κια γω η ηλιθια τον παιρνω μετα και γίνεται το ίδιο..Χθές ολη μέρα δεν τον πήρα ουτε ένα τηλ κια τσατίστηκε..Αρα τον νοιάζει..Αλλα γιατι δεν προσπαθει λιγάκι και αυτος??
κσαντηουλα,ε-λενα και δαπηνι η αλη8εια ειναι οτι προσπάθησα να αδιαφορίσω και αυτό που κατάφερα ήταν τσακωμοι και μεγαλύτερη απομάκρυνση...Τι αλλο θα μπορουσα να κανω..Αν τον εκανα να ζηλέψει θα ναυριαζε..Μαλιστα οταν του ειπα να παω στη ΄3ημερη με το σχολειο δεν του αρεσε καθολου και μου ειπε να μην πάω..
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login