Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Υπάρχουν άνθρωποι που φοβούνται την Opera.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Δεν τον καταλαμβενω....

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #46866 από _ButtErfLy_ στις 14 Φεβρουαρίου 2008, 10:04πμ

_ButtErfLy_

Εικονίδιο
μέλος από: 14/2/2008
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σας..Ειμαι νεα στο ftou.gr,.
Αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας..

Πριν απο 1 χρονο περιπου,γνωρισα καποιον...
Αποφασισα να αρχισω εγω την ιστορια,και του εστειλα ενα μυνημα..
Εκεινος εδειξε ενδιαφερον..
Καταφεραμε να βρεθουμε στηΝ καφετερια μιας φιλης και εκει δυστυχως αρχισαν ολα...
Αφου πηγαμε ενα περιπατομε το αυτοκινητο,εκεινος μου ειχε ζητησει να ειμαστε μαζι,.,Εγω φυσικα δεχτηκα και ετσι ειχαμε μια σχεση...
Μετα απο 4 μερες εκεινος μου ζητησε να διακοψουμε αφου μου ειπε οτι 8α ηθελε να μεινει λιγο μονος..
Εγω το δεχτηκα με την προιποθεση οτι θα μεναμε φιλοι..

Τον εβλεπα καθε μερα στο σχολειο,εκεινος μου ελεγε απλως ενα γεια και μου χαμογελουσε αλλα εγω δν αντεχα αλλα συκρατιομουνα επειδη με την παρεα μου,κοροιδευαμε εκεινον και τους φιλους του και ετσι σιγα σιγα καταφερα να τον ξεχασω..
Τελιωσε το σχολειο και ηρθε το καλοκαιρι..
Στις 13 του Ιουνη πηγα στο παρτυ μιας φιλης(εκεινης ου μας γνωρισε)και εκει τον ξαναειδα μετα απο 1 μηνα..
Εγω τον ειχα ξεπερασει και δν περιμενα επανασυνδεση..
Εκεινος ομως εκεινη την νυχτα,μου ζητησε να συναντηθουμε μεσω ενως μυνηματος..Μετα απο μεγαλη επιμονη του βρεθηκαμε..
Και για 1 μηνα περιπου μιλουσαμε συνεχως..Εγω ελειπα διακοπες με την φιλη μου και περιμενα να επιστρεψω για να τον δω ξανα..
Στις 28 του Ιουλη,βρεθηκαμε καιμου ζητησε ξανα να τα φτιαξουμε...Εγω δεχτηκα φυσικα..Εγιναν και καποια πραγματα τα οποια ηθελα να γινουν,αφου ενθωθα κατι ξεχωριστο και ποτε δεν τα μετανιωσα...
Μετα απο 1 μηνα και παλι μου ζητησε να διακοψουμε λοφω του οτι δν ειχε χρονο,αφου επρεπε να ακολουθησει την στρατιωτικη του θητεια...
Εγω κομματια,εφυγα απο την ζωη του και αποφασισα να μηνν ξανασχοληθω,,
Ειχα την εντυπωση οτι τον ειχα ξεχασει,αλλα μετα απο 4 μηνες χωρισμου καταλαβα λογω καποιας συζητησης με την φιλη μου οτι δεν τον ειχα ξεπερασει αλλα αντιθετως τον Αγαπουσα με ολη μου την ψυχη..Δεν ηταν απλως ενα κολλημα...
Μεχρι σημερα ενας χρονος εχει περασει..ΠΡΙν απο 2 βδομαδες και παλι ξαναβρεθηκαμε και εκεινος μου εδειξε κατι αλλο..Αλλα εφυγε ξανα και για παντα..
Τον αγαπω,τον σκεφτομαι συνεχως και ξερω οτι δεν θα ξαναγινει κατι..Φευγει και ερχεται λες και δεν ειμαι κατι στην ζωη του..\
Τι να κανω..ΠΡεπει να τον ξεχασω αλλα δεν μπορω..Ολα μου τον θυμιζουν και οπου παω νομιζω πως τον βλεπω..\
Εχουν πεσει οι βαθμοι μου αφου τον σκεφτομαι συνεχεια...
Καταντησα να περιμενω να τον δω στο σχολειο...να βρεθει μπροστα μου και να τον δω και παλι..
Τι να κανω..Βοηθηστε με...

προφίλάλλα...
Μήνυμα #46872 από Antre στις 14 Φεβρουαρίου 2008, 12:31μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
"Είμαι ερωτευμένος/η" ... τετριμμένη απάντηση σε κάθε σκάλωμα που τρώμε. Μα πως μπορεί μια ερωτευμένη να λέει "μου τα ζήτησε... φυσικά δέχτηκα....μου ζήτησε να χωρίσουμε...δέχτηκα... μετά μου τα ξανα ζήτησε... φυσικά δέχτηκα" μάλλον για συμφωνητικό επιχείρησης μου μοιάζει παρά για έρωτας

Αυτό που νιώθεις είναι την ανάγκη μιας ζεστής αγκαλιάς , την ανάγκη να νιώθεις ότι υπάρχει κάποιος για σένα... δεν πρόλαβες να τον ξεπεράσεις πραγματικά (και ας ισχυρίζεσαι το αντίθετο) οπότε όταν στα ξανά ζήτησε ουσιαστικά σε κράτησε ακόμα πιο πίσω... δεν πρόλαβες να βρεις έναν άλλο στόχο καθότι εμφανίστηκε αυτός... και όταν λέω στόχος δεν μιλάω μόνο για ερωτικό αλλά ακόμα και για βαθμούς στο σχολείο. Γιατί πάντα να ξέρεις κάνουμε πράγματα επειδή θέλουμε να καταφέρουμε κάτι, να ασχοληθούμε , να πετύχουμε... εδώ ήταν ο στόχος να κερδίσεις μια ζεστή αγκαλιά ... που παραγκώνισε όμως άλλους σοβαρότερους για την ηλικία σου στόχους.

Γνώμη μου, δεν αξίζει... αν ψάξεις βαθιά μέσα σου θα καταλάβεις ότι δεν είναι έρωτας... ξεκόλλα, βάλε νέους στόχους στη ζωή σου, απασχόλησε συνέχεια τον εαυτό σου και σίγουρα θα τον ξεπεράσεις.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46878 από ksanthoulla στις 14 Φεβρουαρίου 2008, 3:10μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
Αναφορά: (Antre@14 Φεβρουαρίου 2008)"Είμαι ερωτευμένος/η" ... τετριμμένη απάντηση σε κάθε σκάλωμα που τρώμε. Μα πως μπορεί μια ερωτευμένη να λέει "μου τα ζήτησε... φυσικά δέχτηκα....μου ζήτησε να χωρίσουμε...δέχτηκα... μετά μου τα ξανα ζήτησε... φυσικά δέχτηκα" μάλλον για συμφωνητικό επιχείρησης μου μοιάζει παρά για έρωτα


Αντρε οταν μια γυναικα ειναι ερωτευμενη δεν μπορει να πει οχι σε εκεινον που αγαπα..Εμενα μια φιλη μου επεστρεψε 13 φορες μετρημενες στην δικια της σχεση...Ενω εκεινος την πληγωνε συνεχως και δεν ηξερε τι του γινοταν..!!!

Οσο για την Butterfly θα συμφωνησω με αυτα που σου ειπε ο Αντρε και επισης να βρεις ενα τροπο να σου φανει αυτη η αγαπη σαν ευτυχια και οχι σαν δυστυχια..οπως το καταφερα εγω..!!
Ακομα το να του μιλουσες και να του ελεγες πως νιωθεις θα σε εκανε να ανακουφιστης και να νιωσεις καλυτερα..!!
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #46879 από ksanthoulla στις 14 Φεβρουαρίου 2008, 3:12μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Συγνωμη για το PoSt αλλα δεν ηθελα να το γραψω ετσι..Ελπιζω να καταλαμβενετε απο που αρχιζω να λεω εγω την γνωμη μου..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46887 από Crystall στις 15 Φεβρουαρίου 2008, 12:02μμ

Crystall

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/2/2008
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
Pale en emena p kotsompoleveis kiria ksanthoulla?Pale???????
Oso gia ton kontostouppi min agxwnese...Kontous exei pollus i kipros
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46906 από s.b.i.i.l στις 15 Φεβρουαρίου 2008, 9:52μμ

s.b.i.i.l

Εικονίδιο
μέλος από: 10/1/2008
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
pisteuw pws eisai arketa kollimeni mazi tou...to na feugei k na erxetai xwris na sou dinei simasia se kanei akomi xeirotera..auto pou prepei na kaneis einai na katseis me tin isixia sou na skefteis..ti 8es apo auton,ton agapas pragmatika i apla sti dinei pou den sou dinei k polu simasia,an ta xanabrite 8a se xanaafisei gia kati allo??ola auta prpei na katseis na ta skefteis k afou bgaleis ena swsto kata tin apopsi sou symperasma
tote i prospa8eis na ton 3exaseis pernontas kala i kaneis kiniseis epanasundesis!!!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46911 από lelipi στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 11:11πμ

lelipi

Εικονίδιο
μέλος από: 16/2/2008
μηνύματα: 133 αποδεκτές 0
Δεν το κάνω από κακία αλλά ανακουφίζομαι λίγο όταν βλέπω πως κιάλλοι άνθρωποι νιώθουν όπως εγώ. Μόνο να σκεφτούμε ότι υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα σαυτήν την ζωή θα γελάσουμε με τους ηλίθιους που καθόμαστε και ασχoλούμαστε. Μερικοί άνθρωποι δεν αξίζουν ούτε να τους φτίσεις. Ας δώσουμε την αγάπη μας σε άτομα που την αξίζουν πραγματικά. Κιας μη βιαζόμαστε, το καλό αργεί να γίνει..... μικροί είμαστε ακόμα ;)

Θέλω αισιοδοξία στις απαντήσεις σας, βοηθάει απίστευτα πολλούς που απλώς διαβάζουν αυτά τα post, με παρόμοια προβληματάκια.

ΥΓ. Mήπως ο Αntre είναι ψυχολόγος?
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login