Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Τα λεφτά είναι σαν το σεξ. Δε σκέφτεσαι τίποτα άλλο αν δεν έχεις και σκέφτεσαι όλα τ' άλλα αν έχεις.
Τετάρτη, 22 Μαΐου

The end

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #46918 από anastasia!! LP στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 3:07μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Hi σας μετά από πολύ καιρό!Τόσο καιρό δεν σας έγραψα γιατί δεν είχα internet...Τεσπα,δυστυχώς 2μέρες πριν(του Αγίου Βαλεντίνου) έγινε κάτι που άλλαξε αρκετά στη ζωή μου..!Απ'την αρχή της μέρας ήμουν μια χαρά,μπορώ να πω πως ήμουν και χαρούμενη!Μέχρι που μου ήρθε η 'πανέξυπνη' ιδέα να στείλω μήνυμα στο πρόσωπο(το οποίο τα έχει και με άλλη-ΈΛΕΟΣ!) για να του ευχηθώ!Μα δεν μου έφτανε αυτό!Του έστειλα ακόμα ένα sms με στόχο να βρεθούμε και να μιλήσουμε!Αφού λοιπόν κατάφερα να κάνω πραγματικότητα τον παραπάνω στόχο,βρέθηκα μαζί του το απόγευμα,με την παρουσία της κολλητής μου μα και της κοπέλας του!Εν τω μεταξύ,εγώ επιδίωξα αυτή τη συνάντηση για να του πω πως αν και είχα σκοπό να περιμένω να χωρίσει με τη δικιά του,επειδή βαρέθηκα την όλη κατάσταση(να τα έχει με την άλλη και να κοιτάει εμένα) αποφάσισα να τον ρωτήσω αν θα γίνει κάτι μετά τον χωρισμό του ή απλά πρέπει να ξεκολλήσω!Έτσι λοιπόν,ακόμα και μπροστά στην κοπέλα του,της οποίας μιλούσα με πολύ άνεση και δεν τόλμησε να με βρίσει από κοντά όπως έκανε σε sms,του είπα τελικά την σκέψη μου..Η απάντηση ήταν απλή και κατανοητή:Όχι...όχι..δεν είσαι του γούστου μου...
Την ίδια μέρα είπα πως πρέπει να τον ξεχάσω.Να τελειώσουν όλα,όλα όσα άρχισαν πριν από 1χρόνο και κάτι μήνες..Όλες οι ελπίδες,τα όνειρα,οι αναμνήσεις κι όλη η αγάπη...Αυτή δεν σβήνεται!Δεν μπορώ να μην τον αγαπώ!Να μην τον νοιάζομαι!Μου είναι αδύνατον!Όμως τι να κάνω τώρα..?Τώρα που ξέρω...Τώρα που όλα έχουν χαθεί...?Είπα θα ανοίξω τα φτερά μου γι'αλλού για να τον ξεχάσω πιο εύκολα όμως ακόμα κι έτσι,δεν θα πάψω να τον αγαπώ!Ακόμα κι αυτή μου η αποχώρηση γίνεται για το δικό του καλό!Γιατί δεν θέλω να είμαι εμπόδιο στη σχέση του και στη ζωή του...Όμως έτσι καταστρέφω τη δική μου ζωή....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46919 από Antre στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 3:37μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Στη ζωή μας πολλά συναισθηματά μας καταδιναστεύουν την ίδια μας τη ζωή . Αισθήματα όχι μόνο της αγάπης αλλά και άλλων όπως του φόβου, του φθόνου, του μίσους, της ελπίδας αλλά και της ματαιοδοξίας. Όμως όλα αυτά τα συναισθήματα πολλές φορές μπορεί να τα μεταφράσουμε αλλιώς από ότι είναι στη πραγματικότητα... για παράδειγμα γιατί όταν κάποιος ζηλεύει τη σχέση του να είναι έρωτας και όχι φθόνος; Είναι σχεδόν αδύνατο να μην τα μπερδεύεις τα συναισθήματα.

Θεωρώ πως εκείνη την μέρα ήταν μια μίξη φθόνου (για όλους όσους γιορτάζουν... ήθελες να αγαπάς και εσύ), ελπίδας (ότι τελικά θα πετύχεις) αλλά και φόβου (ότι δεν έχεις την αγάπη)... που όλα μαζί δυστυχώς πολύ συχνά τα μεταφράζεις ως έρωτα. Στην πραγματικότητα έρωτας είναι να αγαπάς και όχι να κατακτάς... το ότι τον έβγαλες να βγεί μαζί και με σένα και με την κοπέλα του είναι κτητικό... και ο έρωτας δεν είναι κτήση.

Σε κάθε περίπτωση εμείς πρέπει να ελέγχουμε τα συναισθήματα και όχι εκείνα εμάς.. όποια και να είναι αυτά. Πόσοι πολεμιστές κάναν πέρα την φοβία τους; Πόσοι γονείς κάναν πέρα την ματαιοδοξία τους για χάριν το παιδιών τους; Πόσοι άνθρωποι κάναν μια δύσκολοι αρχή κάπου (πχ διάβασμα για πανελλαδικές παρότι ήταν κάτι δύσκολο); Δεν υπάρχει δεν μπορώ... υπάρχει μόνο δεν θέλω

Πρέπει πραγματικά να το θελήσεις για να συνέλθεις... τίποτα δεν καταφέρνετε σε αυτή τη ζωή χωρίς κόπο.. και αυτό να το θυμάσαι πάντα και για τα πάντα... γιατί δεν καταστρέφεις τη ζωή σου με το να μην είναι μαζί του... την καταστρέφεις με το να μην είσαι με τον ίδιο σου τον εαυτό
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46923 από mariacat στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 4:26μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Συμφωνώ απόλυτα. Λες ότι το κανεις για το καλο του που φεύγεις. Γιατί; Εσύ μπήκες στη σχέση του διεκδικώντας κάτι, δε σε έβαλε εκείνος απ' τη στιγμή που είναι κάθετος στο να μην κάνει κάτι μαζί σου. Δε γίνεται επειδή οι γύρω μας είναι ερωτευμένοι να αναγκάσουμε τον εαυτό μας να ερωτευτεί. Ούτε επειδή οι άλλοι έχουν κάποιον δίπλα τους να αναγκάσουμε αυτόν που θέλουμε να είναι μαζί μας αν δεν το θέλει πραγματικά. Αυτό δεν είναι ερωτας, είναι εγωισμός και πείσμα, έως τα όρια τις ψύχωσης.

Καταλαβαίνω ότι πονάει. Όπως επίσης ξέρω ότι, αυτόματα, δεν πρόκειται να αφήσεις όλο αυτό να φύγει έτσι, θα κρατάς και το παραμικρό για να γυρίσεις και να "ξαναελπιζεις" πιστεύοντας ότι εκείνος σου δώσε αυτό το δικαίωμα. Ο καθένας θα τό 'κανε. Δεν είναι όμως έτσι. Αν όντως τον αγαπάς, πες στον εαυτό σου: "Ξέρεις κάτι; Εκείνος είναι με μια άλλη κοπέλα και επειδή τον αγαπάω και θέλω το καλο του, δεν έχω το δικαίωμα να τον ενοχλήσω και να δημιουργήσω προβλήματα". Μη μείνεις εκεί. Μην βάζεις πράγματα στο μυαλό σου που θα σε κάνουν να πιστέψεις σε κάτι που ουσιαστικά δεν υπάρχει. Τώρα... αν σού 'χει δώσει τέτοιο δικαίωμα, αλλά κάτι ουσιαστικό, πάω πάσο... Μην κολλας. Εκεί που δεν κοιτάζεις, ίσως υπάρχει εκείνος που θα σε θέλει και θα σου δώσει την αξια που σου αντιστοιχεί, τίποτα λιγότερο. Μην συμβιβάζεσαι με το "λίγο" ή το "αρκετό". Ο καθένας δίνει ότι έχει και πρέπει να παίρνει τα αντίστοιχα. όχι ένα απλό "δεν είσαι του γούστου μου".
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #46963 από s.b.i.i.l στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 10:04μμ

s.b.i.i.l

Εικονίδιο
μέλος από: 10/1/2008
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

δύσκολη η κατάσταση σου!!!πολύ δύσκολη..το να αγαπάς κάποιον που δεν σε θέλει καταλαβαίνω ότι θα σε πονάει πολύ...άκου..η μάλλον κοίτα!!!λοιπόν...σε μια τέτοια περίπτωση είναι δύσκολο να ξεχάσεις,μια αγάπη δεν ξεχνιέται όσο k να προσπαθούμε να την κρύψουμε...επειδή η δουλειά μου έχει να κάνει με αυτοκίνητα θα στο πως σε δικη μου γλώσσα!!!είναι σαν μια μεγάλη γρατζουνιά στην πόρτα του αυτοκινητου..όσο k να προσπαθείς να την ξεχάσεις η να την κρύψεις πάντα θα φαίνεται...!!!!(κρύο αστείο!!)..νομίζω ότι πρέπει να γνωρίσεις k καινούργια άτομα τα οποια θα σου κινήσουν το ενδιαφέρον k θα ασχολείσαι μαζί τους..θα μιλάτε,θα πήγαινε βόλτες k.t.l έτσι μπορείς να να αρχίσεις να ξεκολλάς λίγο από την ιδέα του ότι αυτός έχει κοπέλα k είναι μαζί τις..μπορείς να έχεις k πολλά hobby..αυτά δεν θα σου αφήνουν πολύ χρόνο να κανεις αναδρομές στο παρελθόν...αν αυτά δεν σε βοηθήσουν..απλά σκέψου:αυτός ανήκει στο παρελθόν πια,έχει τι ζωή του k εσύ τι δικη σου κοίτα να περνάς καλά k όσα είναι νάρθουν θα έρθουν μονα τους,ίσως δεν είναι αυτός η πραγματική σου αγάπη,ίσως σε λίγο καιρό εμφανιστεί μπροστά σούι το αγόρι που θα σε κάνει να νιώθεις πριγκίπισσα...απλά παίξε το παιχνίδι τις ζωής k μην στεναχωριέσαι..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46964 από anastasia!! LP στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 10:06μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Καλά τα λέτε βρε παιδιά όμως τα αισθήματα μου γι'αυτόν τα ξέρω και τα ήξερα από καιρό!Δεν είναι πως θυμήθηκα ξαφνικά την μέρα εκείνη λόγο της γιορτής να πάω και να τον κατακτήσω έτσι στο άκυρο,ούτε πίστευα πως γιόρταζα εκείνη τη μέρα!Του Αγίου Βαλεντίνου πιστεύω πως γιορτάζουν οι ερωτευμένοι που δέχονται και τον αντίστοιχο έρωτα!!Απλά θέλω να καταλάβετε πως δεν του ζήτησα να βγούμε από κτήση,δεν ήθελα καν να είναι κι η δικιά του μαζί...Εγώ θα προτιμούσα να είναι μόνος!Αν ήθελα να ξανα αρχίσω τις ελπίδες μου θα το είχα κάνει γιατί μπορώ να κάνω πολλές παρανοικές σκέχεις,όμως δεν θέλω να κοροιδεύω τον εαυτό μου...Ξέρω καλά τι μου γίνεται!Mariacat,αυτό ακριβώς λέω στον εαυτό μου!Γι'αυτό και είπα πως γι αυτόν έφυγα..Για να μην του δημιουργώ προβλήματα,για να είναι απλα ευτυχισμένος!Και δεν το είπα για να καυχηθώ,απλά για να σας εκφράσω πως δεν είναι τόσο απλό όσο ακούγεται αυτό που νιώθω!Ίσως είναι άδικο αυτό που συμβαίνει όμως κανείς δεν μου είπε πως η ζωή είναι δίκαιη!Πάντως το πρόβλημα μου είναι πως τώρα κάθε φορά που το σκέφτομαι γίνομαι κομμάτια...Προσπαθώ ν'αλλάξω το χώρο γύρω μου απλά γιατί θέλω να αλλάξει κάτι στη ζωή μου,μα αυτός είναι ακόμα εκεί...Μέσα στην καρδιά μου!Και δεν μπορώ με μια κίνηση απλά να τον ξεριζώσω!Δεν είναι τόσο εύκολο!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46965 από s.b.i.i.l στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 10:08μμ

s.b.i.i.l

Εικονίδιο
μέλος από: 10/1/2008
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
συμφωνώ k με τα παιδιά πιο πάνω...αυτό που νιώθεις μπορεί να είναι πείσμα k εγωισμός..θυμος που δεν έχει εσένα k έχει μια άλλη..σκέψου τι πραγματικά νιώθεις γίαυτόν..είναι αγάπη η πείσμα???
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46966 από anastasia!! LP στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 10:13μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Ξέρω πως δεν είναι ένα απλό πείσμα γιατί δεν νευριάζω με την ύπαρξη της άλλης αλλά γιατί ξέρω πως αυτή θα τον πληγώσει,μιας και τον απατάει κιόλας!Οπότε εκεί τρελαίνομαι...Δεν πιστεύω πως εγώ θα τον κάνω ευτυχισμένο!Θέλω απλά να είναι με κάποια που πραγματικά θα είναι α υ τ ό ς ευτυχισμένος,όποια κι αν είναι αυτή...!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46968 από Antre στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 10:49μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Εφόσον θέλεις αυτό γιατί τα μπλέκεις;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46972 από s.b.i.i.l στις 16 Φεβρουαρίου 2008, 11:51μμ

s.b.i.i.l

Εικονίδιο
μέλος από: 10/1/2008
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
ok...tote entaxei..afou xereis ti 8es k ti ginetai..tote apla prepei na synexiseis ti zwi sou..estw k xwris auton dipla sou...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46976 από anastasia!! LP στις 21 Φεβρουαρίου 2008, 2:20μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Έχω τρελαθεί?Γυρνάει ο χρόνος πίσω..?
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login