Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Διαπιστώνεις ότι γερνάς όταν τα κεράκια κοστίζουν περισσότερο από την τούρτα των γενεθλίων σου.
Δευτέρα, 13 Μαΐου

Ο καθηγητης και το κολλημα!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #49084 από fantom στις 14 Μαΐου 2008, 4:18μμ

fantom

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2008
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Ακουστε λοιπον την ιστορια μου.Καποτε πηγαινα σε ενα ιδιωτικο σχολειο απο πρωτη γυμνασιου ως πρωτη λυκειου.Εκει γνωρισα τον κυριο Χ (δεν αναφερω ονομα) ο οποιος ηταν καθηγητης αλλα και βασικος μετοχος στο σχολειο.Στην πρωτη και δευτερα γυμνασιου εγω τον σιχαινομουνα και δεν τον πηγαινα μια.Στην τριτη γυμνασιου ομως μπηκε ο διαολος μεσα μου-προφανως-και την πατησα ασχημα μαζι του.Εφαγα πραγματικο κολλημα,ισως και ερωτα θα μπορουσα να πω παρολο που ηταν παντρεμενος και με παιδια.Λοιπον,αρχισα -αφου ειχα πολυ εντονα συναισθηματα γιαυτον-να του το δειχνω με διαφορους τροπους οπως μυνηματα-και καλα ανωνυμα αρχικα-βολτες και μπαστακωματα εξω απ'το γραφειο του,τραγουδια στο τηλεφωνο,λουλουδια στο αμαξι του,βλεματα-καρφωματα κλπ.Αυτος το ειχε καταλαβει αλλα δεν εκανε τιποτα απολυτως και ουτε αλλαξε η σταση του απεναντι μου που παντα ηταν πολυ καλη γιατι με συμπαθουσε εκτος απο καποιες φορες που σαν να μου φανηκε πως και τα δικα του βλεματα ειχαν κατι το διαφορετικο.Εγω ειχα αγανακτησει γιατι δεν εβλεπα ουτε καν αρνηση εκ μερους του και παλευα να ξεκολλησω.Τεσπα,δευτερα και τριτη λυκειου πηγα σε αλλο σχολειο και με την προσπαθεια καταφερα να χαλαρωσω και να μην τον σκεφτομαι τοσο.Ειχε εκει καποια φλερτ αλλα στην τριτη λυκειου εκανα μαλιστα και μια σοβαρη σχεση γυρω στο 10μηνο με ενα συμμαθητη μου που μου αρεσε πολυ και νομιζα πως επιτελους ξεπερασα τον καθηγητη αν και κατα καιρους μου ξαναξυπνουσε κατι μεσα μου.Μετα λοιπον,δηλαδη φετος,περασα σε μια σχολη και εφυγα απ'την πολη μου και ηρθα στην αθηνα.Λιγους μηνες αφου ημουν αθηνα αρχισα να τον σκεφτομαι πολυ εντονα ξανα.ετσι την πρωτοχρονια του εστειλα ενα μυνημα και τελειως αναπαντεχα εκεινος-πρωτη φορα-μου απαντησε!Απο εκεινη τη στιγμη λοιπον και για περιπου 3 μηνες ειχαμε τακτικη επικοινωνια μεσω mail και τηλεφωνου κυριως και ειχαμε ερθει πολυ κοντα.Εκεινος επισης,ενω αρχικα ηταν πολυ τυπικος και συγκρατημενος,στην πορεια μου εδειχνε αλλα και μου δηλωνε οτι του αρεσω πολυ-ερωτικα δηλαδη-και αφηνε περιθωρια στο να γινει κατι μεταξυ μας και πολλες φορες μιλουσαμε καπως ερωτικα-οχι χυδαια.Εγω φυσικα ειχα τρελαθει τελειως.Εβλεπα το ονειρο μου να πραγματοποιειται,τον ηθελα πολυ και μαρεσε πολυ ολο αυτο που γινοταν.Ωσπου ξαφνικα ο κυριος μου λεει πως δε γινεται να το συνεχισουμε γιατι και καλα φοβοταν μηπως κολλησει και βαλει σε κινδυνο τη δουλεια και την οικογενεια του(αν και εγω του ειχα πει πως δε θελω να του διαλυσω την οικογενεια αλλα μονο να μπορω να τον εχω καποιες στιγμες οσο γινοταν φυσικα),οτι λογω της ηλικιας μου και του οτι ειμαι πρωην μαθητρια δε μπορει να με δει ερωτικα(τρελη αντιφαση),οτι αν γινει κατι μετα η κατασταση θα ειναι και για τους 2 μας ταλαιπωρια και κατι τετοια ακυρα τα οποια δεν πιστευω.Εγω προσπαθησα να τον κανω να το αναιρεσει αυτο και για λιγο καιρο τον πιεζα να γινει κατι.Α ξεχασα να πω οτι καποια στιγμη κατα τα τελη φεβρουαριου-και εφοσον μου ειχε πει πως ειχε αποφασισει να μην το συνεχισει-ειχαμε βγει για καφε να μιλισουμε και μετα οταν με κατεβασε στην πολη με το αμαξι του του ζητησα ενα φιλι και δεν αρνηθηκε!!!και δεν εννοω στο μαγουλο φυσικα!Το θεμα ειναι πως τοτε δε μου το ειχε ξεκοψει τελειως αλλα μου ελεγε πως αυτο δε σημαινει πως θελει να χαθουμε και να μη μιλαμε!!!Αργοτερα ομως επειδη εγω εκανα μια μαλακια και μια μερα του ελεγα πως θα πηγαινα σπιτι του να τον δω αφου ειχα περασει απεξω και ειδα οτι ελειπε η γυναικα του αυτος τα πηρε και την επομενη που του ειπα να ερθει να τον δω σε ενα μαγαζι που ημουν,μου ειπε πως μαυτα που κανω ριχνω το επιπεδο και δε θελει να μου ξαναμιλισει.Το θεμα μου τωρα εμενα ειναι πως εδω και καιρο μου εχει κοψει καθε επικοινωνια και αρχικα δεν εκανα κατι.Ενιωσα ομως την αναγκη και του εστειλα ενα mail πριν κατι μερες και το μονο που του ζητουσα ηταν να μου δωσει καποιεσ αξηγησεις γιατι τα εκανε ολα αυτα τοσο καιρο και μετα την εκανε με ελαφρα,αλλα να μου πει αυτη τη φορα τους πραγματικους λογους για να μπορεσω κι εγω να ξεκολλησω.Αυτος ομως δεν εχει απαντησει και ξαναεστειλα εχτες παλι το ιδιο mail λεγοντας του πως περιμενω μια απαντηση.Ακομα δεν εχει απαντησει και δεν ξερω αν θα το κανει.Ολο αυτο εμενα ομως με εχει κανει σκατα και μου'χει αναστατωσει τη ζωη γιατι δε μπορω να ξεκολλησω.Και ακομα πιο πολυ τα βαζω με τον εαυτο μου που εχω κολλησει με ενα ατομο που οχι μονο επαιξε μαζι μου αλλα και-οπως μου ειχε παραδεχτει κι εκεινος-εχει κανει πολλα με διαφορες γκομενες κατα καιρους και γενικα ειναι τελειως μαλακας και ανωριμος!Τι να κανω?δεν ξερω πραγματικα τι να κανω μ'αυτη την κατασταση.Ολοι μου λενε ξεκολλα και ξερω πως εχουν δικιο ομως μου ειναι αδυνατο.Καθε τραγουδι μου τον φερνει στο μυαλο,καθε αναμνηση ξυπναει ανα πασα στιγμη και με βασανιζει αλλα πιο πολυ το οτι παλευω να καταλαβω γιατι εκανε οτι εκανε.περιμενω καποια βοηθεια απο εσας η εστω καποια γνωμη!
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #49085 από zn8246 στις 14 Μαΐου 2008, 6:15μμ

zn8246

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/5/2008
μηνύματα: 39 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αυτό που πρέπει να κανεις είναι να μην βασανίζεσαι και στεναχωριέσαι να καταλάβεις γιατί τα έκανε όλα αυτά γιατί εστί θα τον ερωτεύεσαι όλο και πιο πολύ.Ότι έγινε έγινε το είπες και εσύ πως όταν είχες σχέσει με άλλον σταμάτησες να τον σκέφτεσαι.Αυτό πρέπει να κανεις και τώρα για να τον ξεπεράσεις τελείως.Έτσι και αλλιώς αυτή η σχέσει δεν έχει μέλλον εφόσον είναι παντρεμένος και με παιδιά!Τίποτα δεν είναι αδύνατο ο ερωτας με ερωτα περνάει!Ελπίζω να σε βοήθησα αρκετά.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49087 από fantom στις 14 Μαΐου 2008, 9:39μμ

fantom

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2008
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
μια νεα εξελιξη στο θεμα πριν απο λιγο.μιλισαμε στο τηλεφωνο πριν λιγη ωρα και μετα απο τοσο καιρο και μετα απο πιεση μου παραδεχτηκε πως το μονο που ηθελε ηταν να με πηδηξει-ακριβως ετσι εκφραστηκε-αλλα μετα μου το ξεκοψε επιδη ειδε οτι ημουν κολλημενη και θα κολλαγα ακομα περισσοτερο και θα του δημιουργουσα προβληματα και δεν ηθελε τετοιο κυνδινο.Και οταν τον ρωτησα γιατι οι τοτε δικιολογιες του ηταν οτι το σταματαει γιατι φοβοταν τα συναισθηματα του και μη δεθει και παπαριες,και οτι ειμαι μικρη κλπ μου ειπε πως τα ειπε αυτα γιατι δεν ηθελε να ειναι αγενης λεγοντας μου την αληθεια και μαλιστα οτι αυτου του ειδους το ψεμα δεν το θεωρει κακο και οτι απο μεριας του ηταν σωστος απεναντι μου,και οτι γενικα μπορει να πηγαινει με πολλες αλλα ποτε δε δενεται συναισθηματικα με οποιαδηποτε γκομενα και ουτε ποτε θα συνεβαινε αυτο λογω της καταστασης του-οικογενεια κλπ,αρα ουτε και μαζι μου.Με πληγωσε πολυ.Με σκοτωσε.Αλλα τουλαχιστον ακουσα την αληθεια και αυτο με επανεφερε στην πραγματικοτητα.Ανωμαλη προσγειωση.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49088 από fantom στις 14 Μαΐου 2008, 9:41μμ

fantom

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2008
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
αγαπητε zn8246 ευχαριστω για τη συμβουλη.Αυτο προσπαθω να κανω απο δω και περα και μετα απ'αυτα που μου ειπε!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49887 από mantw στις 19 Ιουνίου 2008, 6:49πμ

mantw

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/6/2008
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
i diafora ilikias gia mena den paizei rolo,to thema einai oti kati sovaro me esas den tha ginei pote o tupos idi exei tin oikogeneia tou den thelei na ftiaxei alli sigoura me esena ithele mia nyxta i kai 10 alla mexri ekei..akoma an kai esena sou arkei skepsou giati na eisai kai esu alli mia apo autes pou mpainoun anamesa sto zeugari...esena sou xreiazetai enas antras pou tha se kanei na thes na ginesai kaluteri enw autos se rixnei se epipedo giati apla tha eisai akoma mia xepeta tou..den nomizw oti sou axizei auto..gi'auto klaston...kai sto katw katw den xathikan oi antres...
kai otan lew antres ennow tous original antres autous pou exoun timi..autos den sevetai oute ton eauto tou poso mallon tin oikogeneia tou..auta eixa na sou pw...diki sou i zwi..esu apofasizeis..egw sou eipa tin apopsi mou pou an thes tin iotheteis...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49890 από fantom στις 19 Ιουνίου 2008, 10:01πμ

fantom

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2008
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
πλεον συμφωνω απολυτα μαζι σου μαντω γιατι τοσο καιρο και με διαφορα ποθ εχουν συμβει εχει αποδειξει ποσο φτηνος και ελεινος ειναι και οντως με εχει παει πολυ πισω!δε θα παω ακομα περισσοτερο!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login