Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τα αισθήματά μου είναι ανάμεικτα. Είναι σα να βλέπεις την πεθερά σου να πέφτει στο γκρεμό μαζί με το αυτοκίνητό σου.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Του είπα να χωρίσουμε αλλά το μετάνιωσα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #171652 από Ελενάκιιιι στις 26 Σεπτεμβρίου 2023, 10:18πμ

Ελενάκιιιι

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2023
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα! Είμαι νέα στο φόρουμ.. Είχα σχέση με ένα παιδί 1,5 χρονο αυτός 33 εγώ 27 ... Γενικά η σχέση μας μέσα σε αυτό το διάστημα περνούσε κρίσεις και συγκεκριμένα από τον περασμένο Δεκέμβριο.. Είχαμε φτάσει αρκετές φορές σε σημείο να χωρίσουμε και υπήρχαν διαστήματα που μου ζητουσε χρόνο να σκεφτεί για εμάς.. Τελικά και με δικές μου προσπαθειες και επιμονή τα καταφέραμε και συνεχίσαμε την σχέση μας.. Αυτός είναι πολύ κοινωνικός έχει πολύ μεγάλο κύκλο από παρέες σε αντίθεση με μένα που είμαι πιο κλειστή και έχω ελάχιστες φιλίες.. από τότε που τον γνώρισα είχα αφοσιωθεί σε αυτόν και μόνο.. Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι όταν βγαίνουμε εξω λέει συνέχεια και φίλους του να έρθουν και το να βγούμε μόνοι μας είναι ελάχιστες φορές έως καθόλου.. Του το είχα πει αρκετες φορές ότι με ενοχλεί αυτο και ότι θέλω να υπάρχουν και φορές που να βγαίνουμε και μόνοι μας και όχι συνέχεια με παρέες και έλεγε ότι του αρέσει η παρέα και ότι όποιος τον παίρνει τηλ δεν νιώθει ωραία να μην του λέει να έρθει έξω.. Έκανα υπομονή τόσο διάστημα δεν έλεγα τίποτα.. Προχθές ομως με έφτασε στα όρια μου γιατί ενώ ήμασταν έξω και είχε και την παρέα του ήταν όλη την ώρα στο κινητό και μιλούσε όλη την ώρα με την παρέα του και εμένα σημασια μου έδινε ελάχιστα έως καθόλου.. Όσες φορές προσπαθούσα να μπω στη συζήτηση ήταν ειρωνικός απέναντι μου και με ύφος.. Όταν φτάσαμε στο αυτοκίνητο του για να φύγουμε τον κρατουσα αγκαλιά και αυτός με έσπρωξε και με μίλησε με πολύ έντονο τρόπο.. Του είπα να πάμε κάπου οι 2 μας μόνοι μας να περπατήσουμε να μιλήσουμε και μου είπε ότι βαριέται και ότι αν ήταν θα καθόμασταν και στην καφετέρια με την παρέα.. Του είπα ότι θέλω να μείνουμε και λίγο μόνοι μας οι 2 μας και είπε ότι βαριέται και θα πάμε άλλη φορά.. αυτό το έχει ξανακάνει.. εγώ του είπα ότι με ενόχλησε αυτήν η συμπεριφορά απέναντι μου και ότι κανω συνέχεια υποχωρήσεις    γιατί τον νοιαζομαι και τον αγαπάω και χθες μέσω μηνυμάτων του ζήτησα να βρεθούμε να λύσουμε τα προβλήματα που υπάρχουν και να μου εξηγησει για ποιον λόγο είχε τέτοια συμπεριφορά απέναντι μου και μου απάντησε ότι δεν έχει κανένα προσωπικό θέμα με κανέναν και ότι δεν έχει να λύσει τίποτα από κοντά και να πράξω εγώ όπως θέλω και ότι δεν με εμποδίζει κάνεις σε κάτι.. Δεν το συνέχισα πάνω σε αυτό και συνέχισα την κουβέντα με διαφορετικό θέμα μπας και ζεστάνω λίγο την ατμόσφαιρα.. Ομως συνέχιζε να μιλάει απότομα και να με πάει κόντρα ώσπου και εγώ ξέφυγα και πάνω στα νεύρα μου χθες του γράφω να το τελειώσουμε οριστικά γιατί με έχει κουράσει αυτή η συμπεριφορά του και να μην με ξανά στείλει πότε μήνυμα και μου απάντησε με ένα ναι και έμεινε εκεί η κουβέντα.. Το θέμα είναι όμως ότι το έχω μετανιώσει που του ζήτησα να χωρίσουμε και με έχει πάρει πολύ από κάτω.. Να κάνω προσπάθεια να του στείλω μηνυμα; Από την άλλη φοβάμαι την αντίδραση που θα έχει αν του στείλω!! Τον αγαπάω και τον νοιαζομαι και δεν μπορώ χωρίς αυτόν.. υποφέρω. Τι να κανω;; Ας με βοηθήσει κάποιος παθών ή ας μου δώσετε κάποια συμβουλή στο τι να κάνω είμαι πάρα πολύ στεναχωρημενη και με έχει παρει πολύ από κατω... Να ξανα κανω προσπάθεια να του στείλω μήνυμα;;;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #171653 από Panos888 στις 27 Σεπτεμβρίου 2023, 6:08πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Ελένη (καλησπέρα), έτσι όπως τα περιγράφεις και έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι, η σχέση δείχνει να έχει ολοκληρώσει τον κύκλο της και πρέπει να δοθεί ένα οριστικό τέλος.

Έδωσες πάσα στον σύντροφό σου και αυτός με τον τρόπο του σου έδειξε και σου δείχνει ότι δεν μπορεί να προχωρήσει.

Αντιλαμβάνομαι απόλυτα τα συναισθήματά σου, πρέπει όμως για δικό σου καλό να πας παρακάτω. Τα πολλά λόγια, παρακάλια, μηνύματα και επιμονές, μόνο το αντίθετο θα φέρουν.

Η ζωή είναι τώρα, τρέχει και δεν έχει άλλο. Προχώρα λοιπόν, ο έρωτας με έρωτα περνάει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login