Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος να μάθεις να βρίζεις είναι η οδήγηση.
Τρίτη, 30 Απριλίου

theloun na mou valoun stefana..!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #49157 από anastasia!! LP στις 19 Μαΐου 2008, 9:45πμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Δεν αντέχω αυτή την κατάσταση..!Ο δικός μου είναι απ'το χωριό μου..ακόμα + αν τα 'χουμε πολύ λίγο καιρό αυτός το 'χει πει σε όλους(συγγενείς + φίλους) + ονειρεύεται να ζήσουμε για πάντα μαζί..να παντρευτούμε..να κάνουμε παιδιά..είμαι μόλις 15χρονών!!!Δεν θέλω να σκέφτομαι τέτοια!Στη ζωή μου είχα άλλα όνειρα...να μην παντρευτώ!Να μην κάνω ούτε παιδιά..!+ τώρα πώς του το λέω?Είμαι σε απόγνωση..με βάζουν σε ένα λούκι χωρίς να το θέλω..!Δεν αντέχω στη σκέψη πως δεν θα 'χω άλλες ευκαιρίες στη ζωή μου..δεν μπορώ να είμαι σίγουρη,από τώρα πως είναι ο άνθρωπος της ζωής μου!Είναι δυνατόν?Είμαι πολύ μικρή!Έχω μυαλό για γάμο + όλα αυτά που μου ετοιμάζουνε?
Σκέφτηκα να του πω να χωρίσουμε...απλά πράγματα..όμως αν το μάθουν οι συγγενείς θα το πουνε + σ'όλους τους άλλους(βλέπετε δεν είναι + μεγάλο το χωριό) σε σημείο που μπορεί να φτάσουν στους δικούς μου + γενικότερα να γίνω περίγελος στα μάτια όλων!!!:(
Τι να κάνω για να το αποφύγω όλο αυτό?+ για το γάμο αλλά + για το ρεζιλίκι...:(
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49158 από Petounia στις 19 Μαΐου 2008, 12:48μμ

Petounia

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
Η ειλικρίνινα και η αμεσότητα, είναι η καλύτερη λύση επομένως του λές στα ίσια τι συμβαίνει και αντιμετωπίζεις το ψυχολογικά διαταραγμένο αγόρι σου, και τους στενόμυαλους γονείς και πεθερικά σου. Χωρίς να θέλω να σε στρέψω εναντίον όλων απλά σε παροτρύνω να φερθείς έξυπνα και διπλωματικά, δηλαδή μην αρχίσεις στους γονείς σου το ποιηματάκι"δεν παντρευομαι, δεν παντρεύομαι, εγω δεν νοικοκυρεύομαι", γιατί θα πάθουν καρδιακό, κατα το πώς μας τους παρουσίασες. Πές τους για τα όνειρά σου, πές τους για τα σχέδια σου για σπουδές, πές τους για το πώς εσύ θέλεις να ξεχωρίσεις απ' όλες τις υπόλοιπες κοντόφθαλμες κοπέλες του χωριού που μόνο τα γκομενηλήκια τους απασχολούν και το πιθανότερο ειναι στα 2ο να ναι με μωρό να κλαίει στη κουζίνα και να κλαιν κι αυτές απ την μαύρη τους την τύχη κι απ τα κρομμύδια που καθαρίζουν εδώ και ένα 20λεπτο,πές τους οτι εσύ θέλεις να τους κάνεις περήφανους, και όπως όλοι μιλάνε για τους δασκάλους του χωριού, έτσι θα μιλάνε και για την κόρη των τάδε. Μίλα και στο αγόρι σου και απαίτησε απο αυτό αφου σε αγαπάει να σε καταλάβει, άμα δεν παίρνει μπρός γιατί είναι στόκος, τότε απλά σουτάρισε τον. Μην σε νοιάζει τι λέει ο κόσμος και μην τους αφήσεις να σε κάνουν να παρατήσεις τα όνειρα σου. Ότι και να γίνει ο καιρός θα περάσει και θα ενηλικιωθείς και δεν θα 'χεις ανάγκη κανέναν, και θα τα θυμάσαι θα τους λυπάσαι και θα γελάς. Αφιερώσου στα μαθήματα σου και κοίτα να περάσεις σε καμια σχολή πολυυυυύ μακριά, αν πραγματικά καταπιέζεσαι απο τους γύρω σου και παρεμποδίζουν την ανάπτυξή σου και εξέλιξη σου τότε ψάξε να βρείς συγγενείς κοντινούς(έξω απ το χωριό) που τους αγαπάς και τους εμπιστεύεσαι και πήγαινε να ζήσεις μαζί τους.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49160 από anastasia!! LP στις 19 Μαΐου 2008, 1:46μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Thnx για την συμβουλή..Να διευκρινήσω + κάτι..αυτός ζει στο χωριό του μπαμπά μου,εγώ σε πόλη πολλά χιλιόμετρα μακριά..Είναι 18 + η μόνη που ξέρει ότι γίνεται κάτι είναι μάνα μου(απ'την δική μου πλευρά),η οποία δεν έχει ιδέα τα..περί γάμου + η πρώτη συμβουλή που μου έδωσε όταν της είπα γι'αυτόν ήταν να κανονίσω να είναι σε λογικά πλαίσια + όχι να με δεσμεύση για μια ζωή..με λίγα λόγια την έχω με το μέρος μου!Όμως πως να πω στον ίδιο:'Μωρό μου σ αγαπώ αλλά θέλω να ζήσω τη ζωή μου + χωρίς εσένα!' ? Λέγονται αυτά....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49161 από Petounia στις 19 Μαΐου 2008, 1:51μμ

Petounia

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
Και φυσικά λέγονται, αν δεν το πείς εσύ θα του το πεί κάποια άλλη στο μέλλον, κοίτα είναι ok αμα νιώθεις όμορφα όσο είσαι μαζί του, αλλά να είσαι μαζί του επειδή θέλεις να είσαι μαζί του, και όχι επειδη τον έχεις ανάγκη η επειδή σε πιέζει να είσαι μαζί του.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49164 από Arpagmenos στις 19 Μαΐου 2008, 5:19μμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
Μα καλά δεν σε ρώτησε πρώτα πριν διαδώσει σε όλους πως θέλει να παντρευτεί και να κάνει και παιδιά μαζί σου?Από τόσο μικρή ηλικία θα ήταν η χειρότερη βλακεία να παντρευτείς!Αν θέλεις την γνώμη μου συμφωνώ με την Petounia,πρέπει να του το πεις πως δεν θέλεις να παντρευτείς από τόσο μικρή και αυτός αν σε αγαπάει σίγουρα θα καταλάβει.Τώρα δεν νομίζω να είναι ρεζίλι να αρνηθείς μάλλον το αντίθετο.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49175 από lusifer στις 21 Μαΐου 2008, 1:45πμ

lusifer

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2008
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
eleos,,8 xaraktiriso t an8ropo apla katoteru noitiku epipedu an pistevi pos 8 ginis gineka t k mitera t pedion t enno ise akoma 15 xronon k mazi t k oli afti pou t pistevun afto,,i pou zun s mia ipervolika stenomiali kinonia!idika an exi diadosi ola afta t pragmata monos t pou apoti fenete etsi exun t pragmata tote e3iga t pos viazete poli k n stamatisi mexri n iremisun t pragmata k n 3exastun gt s piezi poli m tn tropo t k pestu oti ise poli mikri akoma gia n 3eris t 8 kanis meta k n afisi t pragmata n e3elix8un apo mona ts gt m afto t tropo apla piezi t panta k esena mazi gia n paris mia viastiki apofasi,,tonise t oti an sinexisi m afto t tropo 8 anaggastite n xorisete k an sinexisi afto n kanis!!para n kolisis m ena 4ixopa8i p onirevete monos t gamus kalitera n ginis'rezili'an kego d katalaveno pos mporis n rezileftis xorizontas tn..edo stes meres ms pantremena zevgaria k xorizun oxi esis p exete mono mia sxesi..d 3ero t 8 kanis alla zise t zoi s xoris na niazese gia to ti pistevun i alli gt afto mono distixia mpori n s feri
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login