Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διατηρήστε το πράσινο. Κάντε έρωτα με βάτραχους.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Πρόβλημα με μια κοπέλα.

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #49380 από active member στις 29 Μαΐου 2008, 3:58πμ

active member

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2008
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Χαιρετώ το φόρουμ…συχωρήστε με για τη έχω πρόβλημα με τον γραπτό λόγω και μπορεί να μην τα βάζω στην σωστή σειρά τα πράγματα. Είμαι 17 χρονών και εδώ και καιρό έχω γνωρίσει μια κοπέλα μέσω ιντερνετ, μιλάμε στο κινητό και στο σταθερό (τουλάχιστον 1,5 ώρα) κάθε μέρα, την πρώτη και την δεύτερη βδομάδα όλα ήταν σε φιλικό επίπεδο την τρίτη και αφού μιλάγαμε αρκετά στο τηλεφωνώ και στο μσν, η κοπέλα άρχισε να μου δείχνει με έμμεσο τρόπω ότι με γουστάρει και εγώ επειδή ένιωθα αμήχανα προσπαθούσα όλο και περισσότερο να αποφεύγω θέμα, αλλά και εγώ την γούσταρα αλλά δεν το έδειχνα γιατί ας πούμε ότι φοβόμουν. Μια μέρα λοιπόν έσκασε η βόμβα καθώς μιλάγαμε το βράδι (12 η ώρα) στο τηλεφωνώ και δεν ξέρω πώς μου ήρθε και της είπα ότι την γουστάρω (κάτι που δεν το έχω ξαναπεί ποτέ) και θα ήθελα να κάνουμε κάτι αλλά δεν γίνεται και είπα κάτι ανόητους λόγους ώστε να βγω από την δύσκολη θέση. Έτσι και εκείνη μου ανακοίνωσε ότι με γουστάρει και ότι θέλει να συναντηθούμε και τα λοιπά. Έχουμε δει φωτογραφίες ο ένας του άλλου. Έτσι λοιπών περνούσε ο καιρός και εγώ να προσπαθώ όλο και να ξεκόψω. Αλλά όσο προσπαθούσα όλο και περισσότερο την ήθελα, τέλος πάντων για 3 μέρες είχα να δώσω σημεία ζωής σε εκείνη επειδή μου είχε τύχη ένα πρόβλημα. Και μπαίνω στο μσν μετά από 3 μέρες χωρίς να έχουμε μιλήσει και μου μίλαγε κάπως ψυχρά και απόμακρα σαν να έχει ξενερώσει αλλά εγώ ένιωθα ότι ακόμα με γούσταρε όπως μου είχε πει. Να αναφέρω πώς έχουμε να μιλήσουμε στο τηλέφωνο τουλάχιστον 2 βδομάδες και στο μσν δεν μιλάμε και τόσο συχνά και όταν μιλάμε μιλάμε σαν να είμαστε ξένοι. Εγώ θέλω να συναντηθώ και να τα φτιάξω μαζί της αλλά φοβάμαι πολλά πράγματα, πχ. Αν δεν της αρέσει το πώς θα την φιλήσω που στην ουσία δεν ξέρω να φιλάω, η αν ξενερώσει και θέλει να χωρίσουμε και δεν μου το πει για να μην με στεναχωρήσει, και πολλά άλλα όχι τόσο σημαντικά. Θέλω να της πω να τα φτιάξουμε αλλά φοβάμαι την στιγμή του φιλιού μήπως δεν της αρέσει….τη να κάνω?.............ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποία απάντηση-βοήθεια.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49381 από fantom στις 29 Μαΐου 2008, 4:53πμ

fantom

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2008
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
γιατι τοσος φοβος βρε παιδι μου?δε σε καταλαβαινω.αφου τη γουσταρεις προχωρα.και αφου οπως λες σε γουσταρει κι αυτη θα πρεπει να εχεις και την αναλογη αυτοπεποιθηση.απλα χαλαρωσε και πιστεψε στον εαυτο σου.ξανατονιζω.αυτοπεποιθηση.οχι ψωνιο βεβαια.οσο για το φιλι φιλε μου,τι παει να πει δεν ξερεις να φιλας?δεν ειναι και καμια επιστημη.θα σου βγει αυθορμητα αν εισαι ανετος και γουσταρεις πραγματικα.και στην τελικη αν αργοτερα σε χωρισει-οπως φοβασαι-δεν εγινε και τιποτα.τουλαχιστον κερδισες μια εμπειρια παραπανω και δε σου μενει και απωθημενο!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49385 από Arpagmenos στις 29 Μαΐου 2008, 12:24μμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
Έχεις σκεφτεί πως μπορεί να μην είναι αυτή στην φωτογραφία αλλα να σου έχει δείξει καμιας άλλης?Πολλά γίνονται με αυτές της γνωριμίες.Μάλιστα είχα ακούσει παρόμοια ιστορία και μόλις πήγε η κοπέλα να συναντησεί τον άλλον την πήρανε και τώρα αγνοείται ακόμα.Ίσως να το πήγα μακριά το θέμα όμως.

Μα καλά ακόμα δεν την έχεις δει από κοντά και σκέφτεσαι αν θα της αρέσει το φιλί?Το φιλί θα έρθει μονο του αργότερα.Και αν δεν ξέρεις να φιλάς θα σε μάθει αυτή.
Δικαιολογημένα αφού είναι η πρώτη σου φορα!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49388 από Nezio στις 29 Μαΐου 2008, 2:52μμ

Nezio

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/1/2008
μηνύματα: 126 αποδεκτές 0
Αν κατάλαβα, αυτό που σε απασχολεί ιδιαίτερα είναι το αν θα της αρέσει το φιλί και επειδή δεν είσαι έμπειρος φοβάσαι αυτή την στιγμή. Καλά, με το που θα συναντηθείτε το πρώτο που θα γίνει είναι να φιληθείτε? Περίμενε πρώτα να τη γνωρίσεις να καταλάβεις τι άνθρωπος είναι και μετά σίγουρα θα έρθουν και τα άλλα. Με αυτά τα πράγματα πρέπει όλοι να είμαστε προσεκτικοί. Ποτέ δεν ξέρεις ποιος είναι στην άλλη γραμμή και τι σκοπούς έχει. Τόσα και τόσα έχουν συμβεί μέσω internet.
Φυσικά δε λέω ότι αυτό ισχύει στην περίπτωσή σου. Δεν νομίζω να είναι κάτι επικίνδυνο. Στα λέω μόνο να τα έχεις γενικά υπόψη σου.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49391 από active member στις 29 Μαΐου 2008, 6:40μμ

active member

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2008
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά και ευχαριστώ για την βοήθεια σας. Το πρόβλημα μου είναι το φιλί και ότι άλλο ακολουθήσει, δεν έχω κανένα κόλλημα ούτε με το αν μπορεί να γίνει καμιά στραβή γιατί μια χαρά μπορώ να προστατεύσω τον ευατο μου. Τώρα όσα να φορά της φωτογραφίες από ότι ξέρω επειδή έχουμε δει πολλές ο ένας του αλλού πρέπει να είναι δικές της και άλλωστε το έχω δει και από τα σχόλια που της κάνουν στο hi5. εμένα το πρόβλημα μου είναι το φιλί γιατί θέλει και εκείνη και εγώ να τα φτιάξουμε ασχέτου του ότι τώρα μου μιλάει ψυχρά και απόμακρα. Υπάρχει κάποια μέθοδος που μαθαίνεις να φιλάς δηλαδή είναι κάποια τεχνική το φιλί? Γιατί δεν μπορώ να της πω 17 χρονών μαντράχαλος ότι δεν ξέρω να φιλάω θα νιώσω πολύ άβολα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49392 από lelipi στις 29 Μαΐου 2008, 6:51μμ

lelipi

Εικονίδιο
μέλος από: 16/2/2008
μηνύματα: 133 αποδεκτές 0
Εγώ πιστεύω όταν έρθει η στιγμή θα σου βγει αυθόρμητα και ούτε που θα καταλάβεις πως το έκανες. Πάντα υπάρχει η πρώτη φορά, δεν μπορεί να μην έχεις δει σε ταινίες πως φιλούν. Ξέρεις πολύ καλά πως γίνεται, απλώς αγχώνεσαι και δεν υπάρχει λόγος.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49398 από Nezio στις 29 Μαΐου 2008, 7:57μμ

Nezio

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/1/2008
μηνύματα: 126 αποδεκτές 0
active member, δεν νομίζω να έχει καμιά ιδιαίτερη σημασία η ηλικία σου για να νιώθεις κάπως άβολα να της το πεις. Ίσα ίσα μια χαρά είναι. Εγώ προσωπικά ξέρω πάρα πολλούς γνωστούς μου που στα 19 τους ή στα 20 μη σου πω κιόλας δεν είχαν ιδέα από αυτά κι όμως μια χαρά τα έχουν καταφέρει και τώρα δίνουν μαθήματα σε άλλους. Λίγο πολύ όλοι έχουμε βρεθεί σε αυτήν
τη θέση δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι και να νιώθεις άβολα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49404 από .:Nick:. στις 29 Μαΐου 2008, 11:14μμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Λοιπόν...Γνωριμία μέσω internet...Δεν θα έκανα ποτέ αλλά τέλος πάντων...Πρέπει ότι αισθάνεσαι να της το πείς στα ίσια..Θα προτιμούσα από κοντά για να δείς και την αντίδραση της..
Όσο για το φιλί είναι άλλο κομμάτι..Να σου μιλήσω εγώ που φίλησα πρώτη φορά στα 15 μου και είχα απίστευτο άγχος.Κοίτα να δεις...Εγώ ναι βέβαια έτρεμα όταν την πλησίασα (ήταν και μεγαλύτερη) αλλά μου βγήκε εκείνη την στιγμή..Γαμάτη η αίσθηση που έχεις όταν φιλάς για πρώτη φορά..Ήταν η πρώτη φορά και περίμενα κάτι στραβό να κάνω..όχι μόνο όμως δν έκανα κάτι τέτοιο αλλά μου είπε ότι είμαι το μόνο αγόρι που την φιλούσε έτσι...της άρεσε τόσο πολύ...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49407 από active member στις 29 Μαΐου 2008, 11:50μμ

active member

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2008
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Εχουμε πει ο ένας στον άλλο τι αισθανόμαστε αλλά εγώ το είχα ξεκόψει, η κοπέλα μετά αφού το είχα ξεκόψει μου συμπεριφερόταν κανονικά αλλά κάπως σαν στεναχωρημένη υστέρα όμως επειδή όπως είπα και πιο πάνω είχα να τις μιλήσω 3 μέρες και δεν μιλάγαμε και πολύ όταν μιλούσαμε έγινε κάπως ψυχρή και απόμακρη και εγώ τότε κατάλαβα ότι την θέλω και τώρα έχουμε φτάσει στο σημείο να μιλάμε απλά σαν γνωστή χωρίς να έχει προηγηθεί τίποτα από ότι είχε γίνει. Αλλά εγώ εκτός του ότι νιώθω ότι θέλει ακόμα να κάνουμε κάτι, μου βάζει και κάτι λεζάντες στο μσν που τις γράφει για μένα και από κει πιστεύω πώς με θέλει ακόμα. Για εμένα παίζει και πολύ ρόλο μάλιστα να της πω ότι δεν ξέρω να φιλάω γιατί δεν θέλω να της το πω, δεν έχω το θάρρος που χρειάζεται στο θέμα ερωτά γιατί και παλαιοτέρα μου είχαν τύχη περίπτωσης αλλά εγώ έκανα πίσω γιατί εκτός του ότι είμαι κλειστός χαρακτήρας δεν μου αρέσει να λέω τι αισθάνομαι. Και το πρόβλημα μου είναι ότι τώρα αφού επιτελούς αποφάσισα ότι δεν μπορώ να μείνω μια ζωή μόνος μου εξαιτίας κάποιου στην ουσία ανύπαρκτου κόμπλεξ, και μου προέκυψε το κόμπλεξ ότι δεν ξερώ να φιλάω και ότι δεν θα της αρέσει γιατί λένε ότι καταλαβαίνεις πολλά από ένα φιλί στο στόμα(αν και εγώ δεν το πιστεύω). Για αυτό και έγραψα αυτό το ποστ ώστε να μου πείτε τη πρέπει να κάνω, αν δηλαδή υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω ώστε να την φιλήσω ωραία και ας μην ξέρω. Εγώ το μόνο που έχω δει στης ταινίες είναι ότι απλά ενώνουν της γλώσσες τους και τίποτα παραπάνω δηλαδή από κει και πέρα δεν έχω δει τι γίνεται…….συγνώμη αν σας ζάλισα και πραγματικά σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια να είστε όλη καλά…


Υ.γ δεν έχω πρόβλημα με το αστείο που έκανε ο φίλος αρπαγμένος.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49410 από Arpagmenos στις 30 Μαΐου 2008, 11:33πμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
Σε αυτό έχεις δίκιο από το φιλί προπαντός οι γυναίκες και λιγότερο οι άντρες καταλαβαίνουν πολλά και παίζει πολύ ρολο για την συνεχεια της σχέσεις(χωρίς να θέλω να σε αγχώσω)

Παρόλα αυτά αυτό που πρέπει να κανεις είναι να είσαι χαλαρός και θα έρθει μονο του.Δηλαδή τι θες να σου πω πως να ΚΟΥΝΉΣΕΙΣ την γλώσσα?Πάρε ένα γλειφιτζούρι και κανε προπόνηση!!!

Eγώ πιστεύω πως άμα δεν έχεις άγχος θα τα πας μια χαρά και ούτε που θα το καταλάβεις πως έγινε.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login