Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Τη φυσική θεμέλιωσε ο Μέγας Αρχιμήδης, για έπιπλα γεννήθηκε μόνο ο ΝΤΙΒΑΝΙΔΗΣ.
Σάββατο, 27 Απριλίου

Σπασμένα δόντια - τι να κάνω?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #58417 από vaggosguitarist στις 07 Φεβρουαρίου 2010, 8:39μμ

vaggosguitarist

Εικονίδιο
μέλος από: 27/10/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Κατ' αρχήν καλησπέρα σας παιδιά...Αυτό είναι το πρώτο θέμα που γράφω στο φορουμ αν και ειμαι πολλους μηνες μελος...
Λοιπον, το προβλημα μου...Στην 2α δημοτικού είχα πέσει στο σχολείο και έσπασα τα 2 μπροστινά δόντια μου (τα πανω, τα μεγαλα...) οχι πολυ, πολυ λιγο στις γωνιες κατω... ... Τώρα πάω 2α γυμνασίου και θέλω να τα διορθώσω...δλδ πιο πολυ για το θέμα αισθητική-σχέσεις...Αυτο που ζητάω είναι να μου πείτε τί λύσεις υπάρχουν για τα δόντια και αν "τα δοντια" "επιβαρύνουν" , ή αποτρέπουν, αν θέλετε, τις σχεσεις (που όλο αυτό καταλήγει στο φιλί...)
Ευχαριστώ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #58419 από TheOnlyOriginal στις 07 Φεβρουαρίου 2010, 8:58μμ

TheOnlyOriginal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/7/2008
μηνύματα: 141 αποδεκτές 0
Απλά πας σε έναν οδοντίατρο και αυτός σου βάζει ένα υλικό στο χρώμα των δοντιών σου και σου κλείνει το κενό.Πολύ απλό και ούτε ακριβό.Έπρεπε να το χες κάνει από τότε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #58420 από vaggosguitarist στις 07 Φεβρουαρίου 2010, 9:02μμ

vaggosguitarist

Εικονίδιο
μέλος από: 27/10/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Θα ήθελα να το κάνω αλλα μου λέγαν οι γιατροί να φορέσω σιδεράκια (όχι αυτα τα συνηθισμένα κατι αλλες μαλακιες που έχουν κατι στον ουρανισκο σου και δεν μπορεις να μιλησεις καλα...) επειδη ηταν λιγο στραβα τα δοντια μου...τεσπα εγω τα φορεσα για πολυ λιγο και δεν πιστευω οτι ειναι και στραβα...δηλαδη με το που θα παω σε οδοντιατρο θα μου το κανει η πρεπει να παω και να το κανονισουμε για πιο μετα ? μήπως ξερει κανένας?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #58421 από TheOnlyOriginal στις 07 Φεβρουαρίου 2010, 9:11μμ

TheOnlyOriginal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/7/2008
μηνύματα: 141 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν παίζει ρόλο το να φοράς τα σιδεράκια.Και απορώ πώς δε σου παν να το φτιάξεις;Ναι ρε συ, απλά κλείνεις ραντεβού σε κάποιον οδοντίατρο και τού λες να σου τα φτιάξει.Υπόθεση ρουτίνας είναι.Σου βάζει αυτό το μόσχευμα να το πω έτσι εκεί που έχει σπάσει το δόντι και όλα κομπλέ.Βέβαια αυτό το μόσχευμα δεν κρατάει για πάντα.Κρατάει καμιά 10αριά χρόνια ξέρω εγώ.Απλά όταν πιθανόν φύγει μετά από χρόνια πας και ξαναβάζεις.Απλό είναι.Και μασάς κανονικά.Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Ελπίζω να σε κατατόπισα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #58422 από vaggosguitarist στις 07 Φεβρουαρίου 2010, 9:27μμ

vaggosguitarist

Εικονίδιο
μέλος από: 27/10/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Οκ ευχαριστω...!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login