Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ο Αδάμ και η Εύα στις αγιογραφίες με αφαλούς.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

τι θα κανατε στην θεση μου?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #62659 από sophie28 στις 12 Ιουνίου 2010, 12:38μμ

sophie28

Εικονίδιο
μέλος από: 15/1/2010
μηνύματα: 218 αποδεκτές 0
εδω κ δυο μηνες χωρισα απο μια σχεση 2μιση χρονων... λατρεψα αυτον τον ανθρωπο αλλα μου εχει κανει πολλα.... δεν ξερω αν θελω να γυρισω πισω... δεν ξερω αν θα το κανω γιατι ο περιγυρος μου θα με περασει για τρελη υστερα απο αυτα που τραβηξα.... στο διαστημα που ειμαστε χωρια γνωρισα ενα παιδι καναμε σχεση του ειχα ξεκαθαρισει οτι βγαινω απο μια μεγαλη σχεση.. ηταν ολα τελεια με ειχαν αποδεχτει κ οι φιλοι του βγαιναμε ολοι μαζι.... μεχρι χτες..... που ολοκληρωσαμε κ εγω ολη την ωρα σκεφτομουν τον πρωην μου!!!!! ξενερωσα πολυ δεν μ'αρεσε καθολου ολη η επαφη μαζι του.... με αποτελεσμα να στειλω στον πρωην μου(ειχε προσπαθησει να με προσεγγισει πριν μια βδομαδα) ειπαμε πολλα... παραδεχτηκε τα λαθη του μου ειπε πως πηγε να κανει κατι με μια κοπελα αλλα τελευταια στιγμη εκανε πισω.... κ ενιωσα τυψεις... του ειπα οτι προχωρησα σε καινουρια σχεση... μου ειπε πως ειναι η χειροτερη μερα της ζωης του.. του ειπα οτι θα τελειωσω την αλλη σχεση μου κ μου ειπε οτι κ να κανω να το κανω για μενα να παψω να σκεφτομαι αυτον κ οτι ολα αλλαζουν μεσα του.... δεν ξερω τι θα γινει απο εδω κ περα.... δεν ξερω τι να κανω!!!!! ουτε με τον πρωην ουτε με τον καινουριο... αλλα τον αγαπαω τον βλακα μου... οτι κ να μου εχει κανει....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62660 από marina maria στις 12 Ιουνίου 2010, 1:08μμ

marina maria

Εικονίδιο
μέλος από: 1/6/2010
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
λες οτι σου εχει κανει πολλα και τον σκεφτεσαι ακομα????αν ειναι δυνατον....η γνωμη μου ειναι να μην ξαναγυρισεις..οσο και αν λενε οτι οι ανθρωποι αλλαζουν δεν αλλαζουν με τιποτα.....το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βγεις με φιλους να γνωρισεις κοσμο να περνας καλα....ξεχνα τουσ γκομενους...ειναι καλυτερα να μεινεις λιγο διαστημα μονη σου και να σκεφτεις...και να δεις που αν τα κανεις αυτα στο τελος θα παρεις μια αποφαση που θα ειναι και η καλυτερη...το οτι τον αγαπας δεν σβηνει οσα σου εχει κανει ετσι δεν ειναι????ψαξε στον εαυτο σου και αναρωτησου...μηπωσ αξιζω κατι καλυτερο????απλα προχωρα μπροστα!!!αφησε τα ολα πισω σου και ξεχασε τα....πριν δυο μηνες ειχα ακριβωσ το ιδιο προβλημα...ομως σκεφτηκα και καταλαβα οτι ο πρωην μου δεν μου αξιζει....οτι αξιζω κατι καλυτερο..καποιον που να μην με πληγωνει καθε τρεις και λιγο....σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62661 από Andrej στις 12 Ιουνίου 2010, 1:11μμ

Andrej

Εικονίδιο
μέλος από: 13/8/2009
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Θα σου πω την αποψη μου ...αν θες την ακους....Κατα τη γνωμη μου οταν ραγισει μια φορα το γυαλλι δε γινεται να ξαναφτιαχτει...καποια στιγμη θα σπασει παλι.. προσωπικα ποτε δε γυρναω σε προηγουμενες σχεσεις..ποτε δε το εχω κανει μεχρι τωρα γιατι ειναι πολυ βλακεια κατα τη γνωμη μου...ακομα και να εχει αλλαξει οπως σου λεει ..πιστευω στο λεει για να σε προσεγγισει...σε λιγες βδομαδες / μηνες αν τελικα κανεις κατι μαζι του παλι θα δεις που θα ειναι παλι ο παλιος του εαυτος και εσυ θα εισαι παλι σε διλληματα και σκεψεις οπως τωρα....οποτε θα προτεινα να μεινεις με τον καινουργιο αφου περνατε και καλα και να ξεχασεις τον πρωην που οπως λες κιολας σου εχει κανει πολλα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62672 από sophie28 στις 12 Ιουνίου 2010, 4:03μμ

sophie28

Εικονίδιο
μέλος από: 15/1/2010
μηνύματα: 218 αποδεκτές 0
ο καινουριος δεν σημαινει κατι για μενα... δεν μπορω να ειμαι με καποιον απλα κ μονο επειδη μ'αρεσει η παρεα του... εναι ασχημο γι'αυτον... τωρα προσπαθω να δω πως θα του το πω.... οσο για το πρωην μου εχουμε ξαναδωσει ευκαιρια.... αλλα ειναι αυτο που μου ειπε... οτι ειναι ανωριμος κ οτι δεν ειναι ακομα ετοιμος για μενα.... δεν μπορω ομως να μην τον δω... θελω να τον δω οσο τιποτα αλλο!!! κ ας μην γινει τιποτα.....που το πιο πιθανον ειναι να μην ξαναειμαστε μαζι... τωρα μου λεει οτι για το καλο μας δεν πρεπει να βρεθουμε..... αλλα δυστυχως η καρδια μου αλλα θελει... γυρναω παλι πισω δυο μηνες.... αλλα τουλαχιστον ξερω κ τα δικα του συναισθηματα... ισως στο μελλον να ωριμασει κ να ειμαστε μαζι.... αμα αποδεχτουμε κ οι δυο τις σχεσεις που καναμε στο ενδιαμεσο.... αυτον τον ανθρωπο τον θελω στην ζωη μου δεν μπορω μακρυα του!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62723 από teArz στις 13 Ιουνίου 2010, 3:32μμ

teArz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/6/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Διαφωνω με την marina.Ολοι οι ανθρωποι μεγαλονοντας και οριμαζοντας αλλαζουν και τον τροπο που σκεφτονται.Θελω να πω οτι ο πρωιν σου φαινεται πως οριμασε και καταλαβε τα λαθη του.Πιθανων να σε παραμυθιαζει αλλα πιθανων και να εννοει οσα ειπε.Κατα τη γνωμη μου χωρισε το παλικαρι που εισαι μαζι του τωρα μιας και δε σημαινει κατι για σενα και αρχισε να μιλας περισσοτερο με τον πρωιν μεχρι να διαπιστωσεις αν οντως εννοει αυτα που ειπε η σε δουλευει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62729 από sophie28 στις 13 Ιουνίου 2010, 6:11μμ

sophie28

Εικονίδιο
μέλος από: 15/1/2010
μηνύματα: 218 αποδεκτές 0
με το παιδι το καινουριο το τελειωσα... απο την στιγμη που σκεφτομουν τον πρωην μου δεν ηθελα να ειμαι μαζι του κ να ειναι δυσκολο για αργοτερα.... με τον πρωην μου μιλαμε πλεον σχεδον συνεχεια.... οσο θυμαμαι τις ωραιες μας στιγμες θελω να ειμασε μαζι αλλα ερχονται κ οι ασχημες στην επιφανεια... περναει τωρα μια σημαντικη φαση στην ζωη του(μολις μπηκε στρατο....) ξερω θα τον ωριμασει αλλα θα τον εχει ωριμασει αρκετα για να ειναι ετοιμος για μενα??? τεσπα θελω να τον δω... κ στην επομενη εξοδο του θα ειμαι εδω... εστω για λιγο... κ μετα βλεπουμε τι θα γινει.... αναρωτιεμαι αν θα καταφερω να ξεμπερδεψω ποτε με αυτο το παιδι... συνεχεια γυρναμε κ οι δυο πισω... ταυτοχρονα......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62732 από Doctoras στις 13 Ιουνίου 2010, 8:28μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Eιναι λογικο αυτο που σου συμβαινει και σημβαινει σε πολλες.Οχι μονο σε οριμες αλλα και σε κοριτσια της υλικιας μου.Το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι δεν υπαρχει περριπτωση να ακουσεις καμια απο τις συμβουλες .Ειναι κλασικη αντιδραση μιας και βρησκεις κατι σε αυτον
που δεν εχουν οι αλλη.Επιδη για καποιο λογο απο τι κατλαβαινεις εχεις κολισει το αν ξεκολησεις περναει απο το χερι σου.Γιατι υποσινιδιατα θεωρεις τις αλλες λυσεις που σου δινουν οι φιλοι σου ,εδω και γενικα ο περιγυρο σου τις θεωρεις περριτες.
Αποψη μου ειναι να τον αφησεις τωρα οτι θες κανεις.
          






προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62741 από Diamond Diva στις 13 Ιουνίου 2010, 10:53μμ

Diamond Diva

Εικονίδιο
μέλος από: 13/6/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
AH EGO PISTEUO POS PREPEI NA AKOLOU8ISEIS TIN KARDIA SOU...
EKSALLOU GIA NA GYRISE O PROIN SOY K AN FUSIKA SOU LEEI ALI8EIA POS DEN EKANE KATI ME KAPOIA ALLI, ISOS PREPEI NA KANETE MIA KAINOURGIA ARXI!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62749 από trinity στις 13 Ιουνίου 2010, 11:28μμ

trinity

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 52 αποδεκτές 0
ε ναι επειδη κανεις δεν λεει ποτε ψεματα...

αν 28 ειναι η ηλικια σου θεματοθετρια εισαι ψιλοαδικαιολογητη να σκεφτεσαι να επιστρεψεις σε καποιον που σε πληγωσε τοσο οσο λες

οι ανθρωποι σπανια θα αλλαξουν...

δοκιμασε να μεινεις λιγο μονη σου να τα βρεις με τον εαυτο σου, να ηρεμησεις κ μετα να δεις τι θα κανεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #62765 από sophie28 στις 14 Ιουνίου 2010, 1:08μμ

sophie28

Εικονίδιο
μέλος από: 15/1/2010
μηνύματα: 218 αποδεκτές 0
trinity 21 ειμαι... τοσο καιρο ηταν απομακρος κ ειχα πεισμωσει κ δεν του μιλαγα καθολου μεχρι που λυγησε αυτος.... κ να εκανε κατι με αλλη δεν θα ειχα προβλημα... εξαλλου θελω να αποκτησει εμπειριες... κ doctora τι συμβουλες να ακουσω... μονο τον ιδιο.... στις κολλητες μου δεν το λεω γιατι θα με βρισουν!!! κ τα λιγα ατομα που το εμαθαν στην αρχη σοκαριστηκαν γιατι 2 μηνες τωρα εδειχνα αλλιως.... μεσα μου δεν εχει τελειωσει αυτος ο ανθρωπος... εχουν περασει σχεδον 3 χρονια κ εξακολουθω να ειμαι ερωτευμενη μαζι του!!! ειπαμε να συναντηθουμε για τελευταια φορα κ μετα τελος να ξεκοψουμε... αλλα θα ξεκοψουμε???? γινεται ρε παιδια????
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login