Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Κάθε μέρα της ζωής σου στο εξής, θα είναι χειρότερη από την επόμενη.
Κυριακή, 16 Ιουνίου

οξιθυμος πατερας

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #67112 από karpouzi20 στις 13 Οκτωβρίου 2010, 9:15μμ

karpouzi20

Εικονίδιο
μέλος από: 15/9/2010
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
ο πατερας μου ειναι εκρηκτικος χαρακτηρας νευριαζει χορις λογο λεει στην μανα μου βαριεσ κουβεντεσ και μετα ζηταει συγνωμη βριζει της λεει οτι λεει μαλακιες οταν μιλαει ετσι ειναι ο χαρακτηρας του αλλα μετα μετανιωμενος ζηταει συγνωμη πραγματικα δεν τον καταλαβαινω μερικες φορες νιωθω οτι τον μισω δεν αντεχω αλλο να γινετε αυτο το μπαμ κ μετα ολα ηρεμα λεει βαριεσ κουβεντεσ και βριζει η μανα μου κλεει μερικεςσ φορες τι να κανω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67116 από jimmas στις 13 Οκτωβρίου 2010, 9:57μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Χεχε μου φαίνεται πως έχεις μαλώσει μετα σημεία στίξης! :P

Αυτό που λες είναι κλασική περίπτωση σε πολλές οικογένειες... Τουλάχιστον όμως δεν ασκεί βία (εκτός και αν δεν ήθελες να επεκταθείς). Είναι συχνό φαινόμενο και θα έλεγα πως δεν αλλάζουν άνθρωποι με τέτοιο εκρηκτικό χαρακτήρα...

Αυτό που θα σε συμβούλευα εγώ είναι να προσπαθείς να τον καλμάρεις παίρνοντας θέση ή στην ανάγκη να υψώνεις και εσύ την φωνή (αν φυσικά είσαι σε ηλικία που μπορείς να το κάνεις, εκτός και αν τυχαίνει να έχεις αδελφό). Πάντως μην φοβηθείς να φτάσεις στα άκρα. Απλά δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι αν το ανέχεστε παθητικά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #67117 από VeTeRaNoS στις 13 Οκτωβρίου 2010, 10:35μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Έγραψε:(jimmas@13 Οκτωβρίου 2010)
Αυτό που θα σε συμβούλευα εγώ είναι να προσπαθείς να τον καλμάρεις παίρνοντας θέση ή στην ανάγκη να υψώνεις και εσύ την φωνή (αν φυσικά είσαι σε ηλικία που μπορείς να το κάνεις, εκτός και αν τυχαίνει να έχεις αδελφό). Πάντως μην φοβηθείς να φτάσεις στα άκρα. Απλά δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι αν το ανέχεστε παθητικά...

Το αντίθετο.Όταν παθαίνει τις κρίσις προσπάθησε να τον ήρεμης να του μιλάς ήρεμα να πηγαίνεις με τα νερά του και κατά κάποιο τρόπο να τον καλοπιάνεις.Αν νευριάζεις και φωνάζεις και εσύ το μονο που θα καταφέρεις είναι να χειροτερέψεις και άλλο την κατάσταση.

Ότι είναι οξύθυμος χαρακτήρας δεν δικαιολογεί το να βρίζει χωρίς λόγο,ίσως συμβαίνει κάτι άλλο.
Γενικός έχετε συζήτηση ποτε αυτό το θέμα οικογενειακός;Μήπως αντιμεωπίζει κάποιο πρόβλημα στην δουλειά του η πουθενά αλλού;Συνήθως από εκεί προέρχονται αυτές οι συμπεριφορές.

Όπως και να έχει το θέμα θέλει υπομονή και συζήτηση μα πάνω απο όλα ήρεμα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login