Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είχες ένα πριβέ μήνυμα. Η Lilla το διάβασε οπότε ρώτα την να σου πει τι έγραφε.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Λογοι χωρισμου

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #70282 από arianosfc στις 08 Ιανουαρίου 2011, 3:18μμ

arianosfc

μέλος από: 11/12/2010
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Ποιοί ηταν οι λογοι που σας οδηγησαν να πάρετε την αποφαση να χωρισετε το ταιρι σας...; Εγω την προηγουμενη την χωρισα γιατι εβαζε τις φιλες της πανω απο μενα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70390 από arianosfc στις 10 Ιανουαρίου 2011, 12:44πμ

arianosfc

μέλος από: 11/12/2010
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
πειτε ρε σεις τιποτα αντε...ελα απαντησεις θελω!!!!??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70392 από Verus στις 10 Ιανουαρίου 2011, 1:03πμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Όταν η σχέση γίνεται βαρετή πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να πεις στον άλλο ότι βαρέθηκες και να μην ψάχνεις να βρεις χαζές δικαιολογίες.
Εγώ τουλάχιστον το εκτιμώ αυτό.
Επίσης θα προτιμούσα να μου πει ξεκάθαρα ο άλλος "Πήγα με άλλη" ή "Βρήκα κάποια καλύτερη" παρά να μου πει δικαιολογίες του τύπου "θέλω χρόνο και να μείνουμε φίλοι" και τέτοιες γλυκανάλατες αηδίες.
Εννοείται ότι "αντιμετωπίζω" το χωρισμό ψύχραιμα και φυσικά προτιμώ και εγώ να είμαι απόλυτα ειλικρινής.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70402 από teArz στις 10 Ιανουαρίου 2011, 6:38πμ

teArz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/6/2010
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Το ψεμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70763 από AGGY16 στις 17 Ιανουαρίου 2011, 5:40πμ

AGGY16

Εικονίδιο
μέλος από: 15/11/2007
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
οταν αδιαφορει και σε γραφει και δε σου δινει σημασια και γενικά ειναι στον κόσμο του και αυτό συμβαίνει εδω και 7 μηνες και παρπανω και δεν αλλάζει αλλά περισσότερο χωρίζω όταν ενώ του λέω το παράπονό μου αυτό και το συζητάω όμορφα μαζί του και αυτός δεν αντιλαμβάνεται καν το πως συμπεριφέρεται και απαντάει :"ποιός? εγω? δεν ειναι έτσι, δεν σε γράφω. Απλά δεν έχω χρόνο."
Εδώ και 7 μηνες?
Αλλά είμαι απελπισμένη πιο πολύ γιατί δε μ αφήνει να τον χωρίσω.
Κάθε φορά που του λέω : "τέλος" δεν το δέχεται, λέει οτι μ αγαπάει και δε μπορεί χωρίς εμένα ειναι για μια, δυο μέρες εντάξει, και μετά ξαναρχίζει τα ίδια. Και απόψε τα ίδια. Είπαμε ότι χωρίσαμε και αύριο θα έρθει και θα με λυγίσει. θα τον ξαναπιστέψω και θα ναι λάθος μου νομίζω. Τί να κάνω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70764 από AGGY16 στις 17 Ιανουαρίου 2011, 5:51πμ

AGGY16

Εικονίδιο
μέλος από: 15/11/2007
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
όσο για το αρχικό θέμα θέλω να σου απαντήσω "arianosfc" οτι δεν επρεπε να ωαλει τοθσ φιλοθσ τισ πανω απο σενα, οθτε να της το απαιτησεις ουτε να βάλει εσένα πανω απ τους φιλους της ουτε να χωρισετε για κατι τετοιο. Επρεπε να της πεις οτι το σωστο θεωρεις, ειναι να μην βάζει κανενα πανω απ το αλλο γιατι φιλια και ερωτας, είναι εκσίσου σημαντικά. Και οτι δεν ειναι δικαιο οπως δεν βάζει εσένα πανω απ τους φιλους της να βαζει αφτους πανω απο σενα. το δικαιο για ολους θα ηταν να τα ειχε στην ιδια κλιμακα σημαντικοτητας και τα δυο.
Και κατι ασχετο και αλληγορικο, και όποιος κατάλαβε, καταλαβε,:
"Κάποτε ρώτησε ο Ερωτας τη Φιλία, τι κάνεις εκεί ανόητη.
Κι εκείνη απάντησε, κάνω ναγελούν αφτούς που εσύ κάνεις να κλαίνε"
Ισως την πλήγωσες, ή την έκανες να φοβάται και γι αυτό στηρίχτηκε πιο πολύ στους φιλους της σαν καταφύγιο, για να μην νιωθει μόνη της.
Ισως οταν ησασταν μαζί την εκανες να νιωθει μόνη της
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70765 από AGGY16 στις 17 Ιανουαρίου 2011, 5:53πμ

AGGY16

Εικονίδιο
μέλος από: 15/11/2007
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
Έγραψε:(arianosfc@10 Ιανουαρίου 2011)
πειτε ρε σεις τιποτα αντε...ελα απαντησεις θελω!!!!??


όσο για το αρχικό θέμα θέλω να σου απαντήσω "arianosfc" οτι δεν επρεπε να ωαλει τοθσ φιλοθσ τισ πανω απο σενα, οθτε να της το απαιτησεις ουτε να βάλει εσένα πανω απ τους φιλους της ουτε να χωρισετε για κατι τετοιο. Επρεπε να της πεις οτι το σωστο θεωρεις, ειναι να μην βάζει κανενα πανω απ το αλλο γιατι φιλια και ερωτας, είναι εκσίσου σημαντικά. Και οτι δεν ειναι δικαιο οπως δεν βάζει εσένα πανω απ τους φιλους της να βαζει αφτους πανω απο σενα. το δικαιο για ολους θα ηταν να τα ειχε στην ιδια κλιμακα σημαντικοτητας και τα δυο.
Και κατι ασχετο και αλληγορικο, και όποιος κατάλαβε, καταλαβε,:
"Κάποτε ρώτησε ο Ερωτας τη Φιλία, τι κάνεις εκεί ανόητη.
Κι εκείνη απάντησε, κάνω ναγελούν αφτούς που εσύ κάνεις να κλαίνε"
Ισως την πλήγωσες, ή την έκανες να φοβάται και γι αυτό στηρίχτηκε πιο πολύ στους φιλους της σαν καταφύγιο, για να μην νιωθει μόνη της.
Ισως οταν ησασταν μαζί την εκανες να νιωθει μόνη της
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70768 από AggelosTuDromu στις 17 Ιανουαρίου 2011, 10:00πμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
το κερατο γαμω το κερατο μου το κερατο δεν το μπορω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70795 από stekka στις 17 Ιανουαρίου 2011, 3:26μμ

stekka

Εικονίδιο
μέλος από: 5/12/2010
μηνύματα: 172 αποδεκτές 0
Εγωισμός!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71232 από sintele στις 25 Ιανουαρίου 2011, 12:17πμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
οι φιλιεσ μπαινουν παντα πανο απο τουσ γκομενουσ σορυ αλλα οταν εσυ θα φυγησ που καπια φαση αργα η γρηγορα θα φυγησ οι φιλεσ ακομα εκει θα ειναι..οταν δεν υπαρχη εμπυστοσυνη σε μια σχεση και γενικα οταν δε νιωθο να με καλυπτη ο αλλοσ game over..δεν υπαρχη λογοσ να προσπαθησησ να αλλαξησ τον οποιοδηποτε αν δεν σου εκανε οπωσ ηταν
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login