Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πάντα ένα σεμινάριο τελειώνει καλά. Όλοι χαίρονται που τέλειωσε.
Σάββατο, 4 Μαΐου

γνωριμία με κορίτσι

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #71559 από partblah1990 στις 30 Ιανουαρίου 2011, 7:38μμ

partblah1990

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2011
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Γεια σας , θέλω να μοιραστώ μια παράξενη κατ' εμέ κατάσταση μαζί σας .

Μόλις γνώρισα ένα κορίτσι από τη σχολή μου και της πρότεινα να διαβάσουμε μαζί σπίτι μου(μιας και τώρα έχουμε εξεταστική ) ..δέχτηκε αλλά όταν πήγαμε home εκτός από το διάβασμα άρχισε να μου λέει φράσεις του τύπου:
"έχω πάθει τη πλάκα μαζί σου " , "πως γνωρίστηκαν οι γονείς σου ?"
και διάφορες τέτοιες κολακίες..που λέτε εσείς τα κορίτσια..
To πρόβλημα μου είναι επειδή δεν τα 'χω ξαναφτιάξει.. ποτέ με κορίτσι στη ζωή μου δεν μπορώ να καταλάβω αν παίζει μαζί μου ή με θέλει πραγματικά ?
Αν ισχύει το 2ο τι μπορώ να κάνω για να τη γνωρίσω πιο καλά ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71561 από Pelvic_Thrust στις 30 Ιανουαρίου 2011, 7:56μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Ισως σε ρωταει ο'τι ναναι λογω αμηχανιας η επειδη εσυ δεν μιλας και πολυ, ετσι ψαχνει αυτη τροπους ωστε να πιασετε κουβεντα και να γνωριστειτε καλυτερα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71567 από AggelosTuDromu στις 30 Ιανουαρίου 2011, 8:10μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
χουφτωστη χουφτωστη
αν την γουσταρεις της το λες της το κοπανας στο κουτελο νταν κ οτι γινει γινει
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71572 από Verus στις 30 Ιανουαρίου 2011, 8:22μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Συνεχίστε το "διάβασμα" μαζί κι'αν συμπεριφέρεται έτσι συνεχώς τότε "όρμα". Πρότεινέ της να πάτε μαζί για καφέ, για ποτό, για φαγητό, να κάνετε βόλτα στα μαγαζιά, να δείτε μαζί ταινίες (άφησε την να διαλέξει αυτή τι θα δείτε) και γενικά πλησίασέ την με πλάγιο τρόπο. Έτσι θα διαπιστώσεις αν ενδιαφέρεται για 'σένα ή αν λέει μαλακίες για να περνάει η ώρα. Αν σου αρχίσει τα σούξου-μούξου μανταλάκια μη συνεχίσεις γιατί δε το βλέπω να δένει το γλυκό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71585 από sintele στις 30 Ιανουαρίου 2011, 10:00μμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
πωσ γνωριστηκαν οι γονεισ σου?χαχα οτι ναναι..οταν κανονισετε να ξαναρθη απο το σπιτι αν συνεχιση να λεει τετοια,κανε κινηση...αλλα ερωτημα μονο ελεγε τετια και δεν εκανε καμια κινηση?εσυ πωσ αντεδρασεσ????εδειξε ενδιαφερον για να τα ξαναπειτε κτλ?τωρα να στα λεει αυτα μονο για να εχει κατι να πει αδυνατο,να τα κανει για πλακα ισοσ αν ειναι καμια ποοολυυυυ ηλιθια που περνιεται για σπουδαια...τι φαση ατομο φαινετε?μιπωσ νομισε οτι της κολλασ που τησ ειπαισ να ερθη για να διαβασετε και ειπαι να παιξη λιγο?οπωσ και να εχει εσυ πονταρε και δεν εχεισ τιποτα να χασεις..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71594 από partblah1990 στις 30 Ιανουαρίου 2011, 11:48μμ

partblah1990

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2011
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Δεν έκανε κίνηση μάλλον γιατί γνωριζόμαστε μόνο 3 μερούλες ...εγώ ντροπαλός γαρ ..και φρόντιζα να απαντάω τυπικά στις ερωτήσεις της.Σήμερα το βράδυ ανταλλάξαμε μηνύματα που μου φάνηκε πως με φλερτάρει ("θα σε μεθύσω για να σε μάθω καλύτερα").Τι να κάνω εγώ εκ μέρους μου να τη ξανακαλέσω για διάβασμα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71604 από maraki19lp στις 31 Ιανουαρίου 2011, 4:23πμ

maraki19lp

Εικονίδιο
μέλος από: 31/1/2011
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Η δική μου γνώμη είναι εφόσον βλέπεις ενδιαφέρον από τη μεριά της, να κανονίσεις να την ξανά καλέσεις για διάβασμα και όταν έρθει και δεις ότι συνεχίζει να σου δείχνει ότι ενδιαφέρεται , κάνε κι εσύ κίνηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71880 από partblah1990 στις 03 Φεβρουαρίου 2011, 11:11μμ

partblah1990

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2011
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Ρε παιδιά σήμερα μου έστειλε ένα μήνυμα και γράφει .."Θέλω να πάμε βόλτα σε μια μεγάλη παραλία και να περπατήσουμε μαζί "
Μου φαίνεται ότι με έχει καψουρευτεί ...ε?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #71891 από jimmas στις 04 Φεβρουαρίου 2011, 12:21μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πρώτα από όλα, εσύ έκανες την πρώτη κίνηση και δεν το κατάλαβες! Δεν την γνωρίζεις καν και της πρότεινες να πάτε σπίτι σου να διαβάσετε; Χάθηκαν δηλαδή οι βιβλιοθήκες και τα αναγνωστήρια;!

Ε και εκείνη οντας ίσως λίγο πιο υποψιασμένη και νομίζοντας πως σκεφτόσουν άλλα παρά το διάβασμα θέλησε να σπρώξει λίγο την κατάσταση.

Μην κομπλάρεις πάντως, μέσα από τα μηνύματα μπορείς να κάνεις και να πεις οτιδήποτε μιας που δεν υπάρχει η ντροπή του τετ-α-τετ. Οπότε απλά παίξε το παιχνίδι της και λογικά θα σου βγει σε καλό! ;)

Αν υπάρξει παρεξήγηση μπορείς πάντα να την σκαπουλάρεις λέγοντας ότι κάνεις πλάκα που στο κάτω κάτω ξεκίνησε από αυτήν. Αν πάλι κυλήσει έτσι όπως φαίνεται τότε θα φας καλά γιατί σου δίνει συνέχεια το πράσινο φως!

Οπότε δώσε απαντήσεις του στυλ "εντάξει αλλά θα μεθύσεις και εσύ μαζί μου ;)" ή για την παραλία: "ξέρω μία ωραία, πότε θες να πάμε; το κλείνουμε για μετά την εξεταστική; (αν θες να το παίξεις πιο αποφασιστικός στείλ'της και για το συντομότερο, όταν έχετε κενό σε δύο μαθήματα. Παίζει βέβαια να στο προτείνει και αυτή αν δεν κρατιέται!)

Κατά τα άλλα όπως είπαν και τα παιδιά πάνω, πρότεινε να κάνετε πράγματα μαζι. Για παράδειγμα μετά το διάβασμα να βγείτε να τσιμπήσετε κάτι. Ή έχε το pc ανοιχτό όταν ξαναβρεθείτε με καμιά σελίδα με ταινίες και θα πάει από μόνη της η κουβέντα. Στο σινεμά είναι σίγουρο πως θα σου κρατήσει το χέρι αν θέλει να κάνει κάτι μαζί σου.

Εννοείται πως θα την ξανακαλέσεις σπίτι αφού το έκανες από το καλημέρα σας! Παίζεις εντός έδρας και έχεις αβαντάζ! Αν είσαι και μόνος σου τότε ακόμα καλύτερα! Απλά φρόντισε να είσαι άνετος και να μην την ξενερώσεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #71955 από partblah1990 στις 05 Φεβρουαρίου 2011, 5:22μμ

partblah1990

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2011
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Φίλε μου , καλά όλα αυτά που λες το θέμα είναι πια θα είναι η πρώτη κίνηση που θα πρέπει να κάνω ? Πως θα της πω ότι μου αρέσεις ή θα δέσει μόνο του το όλο θέμα?(σκέφτομαι βέβαια να της πω κάποια φορά πως έχω ανάγκη μια αγκαλιά της πηγαίνοντας τη σπίτι της)
Έχω πάντως τη προαίσθηση ότι θα φάω καλά ..μιας και από τη πρώτη κιόλας στιγμή φάνηκε πως υπάρχει καλή χημεία μεταξύ μας !
Τώρα που είναι ότι καθένας στη πόλη του μου στέλνει μηνύματα πως πάει το διάβασμα κτλ ..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login