Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το να ταξιδεύεις στα νησιά χωρίς σκάφος, είναι σαν να πηγαίνεις εκδρομές με το ΚΤΕΛ.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

πωϛ να μιλισο?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #74573 από Darkfieras στις 28 Μαρτίου 2011, 1:07μμ

Darkfieras

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/11/2009
μηνύματα: 319 αποδεκτές 0
έχω κάνει στο facebook μια κοπέλα add η οποια μου αρέσει πολύ... μα έχω ένα πρόβλημα δεν ξέρω τι συζήτηση να ανοίξω ένταξη τα βασικά (για-τι κανεις) αλλα μετά θα μείνουμε χωρίς να μιλάμε πως θα καταλάβω αν τις αρέσω? θέλω τι βοήθεια σας να με βοηθήσετε αν μπορείτε? και κάτι άλλο αν τις πω να συναντηθούμε θα ντρέπομαι πως να το ξεπεράσω αυτό?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74575 από tragikos στις 28 Μαρτίου 2011, 1:37μμ

tragikos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/12/2010
μηνύματα: 479 αποδεκτές 0
Αρχισε χαλαρα μιλα τις τι κανεις πως παει το σχολειο και τα γνωστα εκει στο ακυρο ζητα τις το κινητο τις θα στο δωσει και στειλτις μηνυμα εκει που θα μιλατε και θα εχει σπασει ο μαγος πες τις θελω να σου πω κατι θα σου πει τι ? και θα την πεις μου αρεσεις και θα δεις τι θα σου πει και πρατεις αναλογα. Ποσο χρονων εισαι ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74577 από Darkfieras στις 28 Μαρτίου 2011, 2:10μμ

Darkfieras

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/11/2009
μηνύματα: 319 αποδεκτές 0
είμαι 15 και αυτή το ίδιο.. ευχάριστο πάντως ας απαντήσουν κιάλι ! θα βοηθήσουν...
και αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό που λες "εκεί που θα μιλάτε" τι θα λέμε? αυτό δεν ξέρω να κάνω τι συζήτηση να πιάνω...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #74581 από zamanfou στις 28 Μαρτίου 2011, 2:55μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μην κολλάς στα εύκολα.Θα της πεις αρχικά "γειά,τι κάνεις?"Αν απαντήσει συνεχίζεις.Τη ρωτάς για τα μαθήματα,για το σχολείο ,για το φροντιστήριο,για τα χόμπι της.Και εκεί που θα μιλάτε γι'αυτά όλως τυχαίως θα αρχίσει να κολλάει το ίντερνετ σου και θα της ζητήσεις το κιν της για να συνεχίσετε τη συζήτηση.ΟΜΩΣ,πρόσεξε,μην αρχίσεις να στέλνεις αβέρτα μηνύματα και καταντήσεις σπαστικός.Χαλαρά.Μιλήστε κανα δυό φορές με μηνύματα και αν δεις ότι ανταποκρίνεται τότε μην φοβηθείς να της ζητήσεις να πάτε για καφέ(για να μιλήσετε για τα μαθήματα κλπ-βάλε σάλτσες)Αν δεχτεί να ξέρεις ότι η κοπέλα ψήνεται.
Όσον αφορά την ντροπή,σου είπα αν δεις ότι ανταποκρίνεται χωρίς να σε αποφεύγει τότε όλα οκ.Το άγχος σε αυτές τις περιπτώσεις υπάρχει πάντα,ειδικά αν σου αρέσει πολύ ο άλλος.
Καλή τύχη λοιπόν και μην φοβάσαι,να είσαι δυναμικός γιατί τότε έχεις περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας!χιούμορ,χαμόγελο και αυτοπεποίθηση!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74857 από Darkfieras στις 01 Απριλίου 2011, 10:49μμ

Darkfieras

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/11/2009
μηνύματα: 319 αποδεκτές 0
μίλησα με την κοπέλα τα είπαμε όλα ένταξη μου μίλησε και αυτή μονο που κάνει λίγο την δύσκολη δεν μου δίνη τον αριθμό τις τάχα ότι δεν με ξέρει καλά σημαίνει κάτι αυτό? τι να κάνω? τις είπα ότι δεν θα την πιέσω και ότι θα τις μιλάω μέχρι να με εμπιστευτεί... τι άλλο να κάνω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #74870 από faflatas στις 02 Απριλίου 2011, 11:27πμ

faflatas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 25/3/2011
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
συνεχισε να της μιλας στο χαλαρο.Μη ξαναζητησεις το τηλεφωνο της,θα στο δωσει αυτη οταν ειναι ετοιμη ;p αλλα προσοχη μη σε περασει για λιγουρη ε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #75012 από Darkfieras στις 04 Απριλίου 2011, 8:07μμ

Darkfieras

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/11/2009
μηνύματα: 319 αποδεκτές 0
καμια αλλη γνωμη?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #75033 από Doctoras στις 05 Απριλίου 2011, 11:53πμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Darkfieras@04 Απριλίου 2011)
καμια αλλη γνωμη?

Πως ξερεις οτι σου αρεσει απο τι την στιγμη που δεν μιλατε σχεδον καθολου.Αυτο που θα εκανα στην θεση σου βλεποντας μονο την φωτογραφια και μου αρεσαι θα ηταν να συγουρευτω οτι ειναι δικια της.Μετα θα μιλαγα για καμια βδομαδα και μετα θα της προτεινα να συναντιθουμε να δω αν οντος αξιζει.Δεν θελει να σκευτεσαι το αν θα παιξει κατι γνωρισετην και εκτως και μετα θα κρινεις εσυ αν σου αρεσει και σαν ανθρωπος και αν θες σχση μαζι της.Αλλα θα πρεπει να ξεφυγεται απο το fb κατα την γνωμη μου.
Οσο για την συζητηση μαθε σε αυτην την βδομαδα τι ενδιαφεροντα εχει
και μετα να της λες αυτο που θελει να ακουει.Ετσι κανουν ολοι σε ολλες και παντα πιανει.Πχ αν θα ηθελε να γινει ηθοποιος να της λες διακρινω οτι πρεπει να εχει μεγαλο υποκριτικο ταλεντο.Αν ντυνεται στην τριχα παντα.Πολυ ωραια μπλουζα ,πολυ ωραια τσαντα κτλ...Νομιζω καταλαβες.Μην κανεις υπερβολες ομως και μην τα λες αυτα μεσα απο το fb.Οι αντρες δεν μιλαν πολυ οποτε ασε να μιλαει αυτη και εσυ απλα να συμετεχεις στην συζητηση.Οι κοπελες εχουν κατι σαν βιβλιο με θεματα προς συζητηση.Αλλα και εδω μην το υπερβαλεις και καθεσαι σαν ξυλαγκουρο να εισε ανετος και να ην διχνεις αμηχανια και η συζητηση θα ειναι επιτυχημενη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #75040 από aLani στις 05 Απριλίου 2011, 5:22μμ

aLani

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
βασικα ρε φιλε εισαι 15 χρονων σ'αυτην την ηλικια εχεις ηδη αρχισει και αποκτας λογικη συνηδησει και το βασικο λεγην.. δεν χρειαζετε να ρωτας στα Forums.. που μπορει να σε επηρεασουν αρνητηκα αν δεν εχουν εμπειρειες.. αυτοσχεδιασε σε τετοια θεματα.. μιλα νορμαλ .. το πιο ευκολο ειναι να βρεις θεματα προς συζητηση.. εγω θα σου προτεινω 2 -3 πραματα.. να εισαι χαλαρος μπροστα της αληθηνος να μην εχεις κανα αυστηρο υφος και ολα ηρεμα θα πανε καλα ;) γκουτ λακ ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login