Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αν θέλεις όραση σωστή, κλείσε τον υπολογιστή. (κοινωνική προσφορά του ftou.gr στα άλλα sites)
Κυριακή, 5 Μαΐου

Θέλω να αφήσω μακρύ μαλλί - Συμβουλές

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #75359 από vaggosguitarist στις 11 Απριλίου 2011, 10:31μμ

vaggosguitarist

Εικονίδιο
μέλος από: 27/10/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καλήσπέρα παιδιά! Λοιπόν η κατάστασή μου έχει ώς εξής: Είμαι 14 χρονών(πάω 3η γυμνασίου) και θέλω να αφήσω μακρύ μαλλί. Και πιο παλιά είχα κάνει κάποιες "απόπειρες" όμως μετά τα ξανακούρεψα κοντά. Γενικά το μαλλί μου είναι φουντωτό, σκληρό και σχετικά σγουρό. Δηλαδη όταν το άφηνα λιγο πιο πολύ μακρύ(μέχρι την μύτη περίπου) γινόταν αφάνα! και μετα ψιλοσγουρενε αλλα φουντωμένο παντα. Τώρα πλέον το πήρα απόφαση! Θα τα αφήσω μακρυά... Οπότε θέλω λίγη βοήθεια...! Δηλαδή πρέπει να ακολουθώ κάποια περιποίηση, να λούζομαι με ειδικά σαμπουάν, ή γενικά ότι μπορείτε να με συμβουλέυσεται από την εμπειρία σας και όχι μόνο...!
Ευχαριστώ, Βαγγέλης

[Υστερόγραφο(προς moderators): όταν πατάω προεπισκόπηση στο μύνημα κάποια φωνήεντα όπως το α και το ο όταν ειναι τονισμένα μου τα εμφανίζει με κάποιο άλλο σύμβολο...γιατί? μπορείτε να μου το διορθώσετε?
Ευχαριστώ!]
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #75360 από vaggosguitarist στις 11 Απριλίου 2011, 11:03μμ

vaggosguitarist

Εικονίδιο
μέλος από: 27/10/2009
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Moderators χίλια συγνώμη!!! το post ήθελα να το κάνω στα "διάφορα" απλώς κάτι έβλεπε σε αυτην την ενότητα και ξεχάστηκα και το έκανα εδώ..! Χίλια συγνώμη και πάλι και τώρα κάνω καινούριο post στα διάφορα απλα αν έχει την καλοσύνη κανείς να μου το σβήσει αυτό το post ( η να το κλειδωσει)
Ευχαριστώ και πάλι και συγνώμη για την αναστάτωση!!!!!!!! :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #75375 από zamanfou στις 12 Απριλίου 2011, 2:03μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Ένας τρόπος είναι να τα ισιώνεις για να μην είναι πολύ φουντωτά.Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να τα αφήνεις να στεγνώνουν φυσικά για να μην επιβαρύνεις την τρίχα με επιπλέον θερμότητα γιατί τότε θα κάνει ψαλίδα πολύ εύκολα.Επίσης καλό είναι να πάρεις ένα σαμπουάν λείανσης,εμπορίου (τα sayoss είναι καλά)ή και επαγγελματικό αν μπορείς.Επίσης μην χρησιμοποιείς πολλά προιόντα στάιλινγκ που θα σου προκαλέσουν πιτυρίδα.Τώρα,για να βοηθήσεις τα μαλλιά να μακρύνουν πιο γρήγορα,πίνε πολλά υγρά και ειδικά χυμούς(μου το είπε η κομμώτρια),να χρησιμοποιείς σατέν μαξιλαροθήκη για να μην "τρίβονται" και ταλαιπωρούνται τα μαλλιά.Καλό χτένισμα πριν και μετά τον ύπνο,με απαλές κινήσεις και όχι απότομες.Αυτά,μετά είναι στο "χέρι" της τρίχας σου..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login