Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η δίαιτα χοντραίνει. Όσες κάνουν δίαιτα είναι χοντρές.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Τι να κανω για να μην φαινομαι σπασηκλας;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #85206 από tasos41997 στις 05 Σεπτεμβρίου 2011, 5:56μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Την Πεμπτη εχω ραντεβου με μια κοπελα για πρωτη φορα

Τι να κανω για να μην γινω σπασηκλας;

Τι να κανω για να μην βαρεθει;

Δεν θελω να κερασω εγω (αν κατσουμε καπου) επειδη φαινετε παρατραβηγμενο και ντερομαι;;

Τι αλλο να κανω για να περασουμε ωραια;

Ποσα χρηματα να κουβαλαω μαζι μου;

Εκτος απο βολτες και αν κατσουμε καπου να πιουμε κατι τι αλλο να κανουμε (δεν ενοοω κατι πονηρο);
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85208 από lagouditos στις 05 Σεπτεμβρίου 2011, 7:42μμ

lagouditos

Εικονίδιο
μέλος από: 20/8/2011
μηνύματα: 186 αποδεκτές 0
Εννοείτε πως θα πληρώσεις εσύ (και αν αρνηθεί αυτή εσύ να επιμήνεις). Αν δεν κεράσεις εσύ τότε είναι που θα ντραπείς περισσότερο, και θα το έχεις χάσει το παιχνίδι. Να είσαι ο εαυτός σου γενικά, να είσαι ευχάριστος, να κάνεις συζήτηση, προσπάθησε να την μάθεις, και να ακούς αυτά που θα λέει κτλπ. Να είσαι πρωσγιωμένος, μην το παίζεις ότι είσαι κάποιος πχ και σε περάσει για ψώνιο, αλλά ούτε και να "κλαίς" την μοίρα σου. Για χρήματα αναλόγως που θα πάτε, αν είναι να πάτε μόνο σε ένα cafe πάρε γύρω στα 10 - 15 ευρώ. Αν μετά πάτε και πουθενά αλλού (πχ για φαγητό) πάρε πιο πολλά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85209 από tasos41997 στις 05 Σεπτεμβρίου 2011, 8:03μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
καλα ολα αυτα που ειπες φιλε αλλα να παρω 15 ευρω μαζι μου για δυο καφεδες;;;

Δεν θελω να περασει για "καποιον" δηλαδη οτι ειμαι πλουσιος ή κατι τετοιο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85210 από tasos41997 στις 05 Σεπτεμβρίου 2011, 8:12μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Αλλος;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85212 από GeorgeChris στις 05 Σεπτεμβρίου 2011, 8:58μμ

GeorgeChris

Εικονίδιο
μέλος από: 12/8/2011
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Φυσικά να πληρώσεις εσύ. Απο κει και πέρα συμπεριφέρσου φυσιολογικά να είσαι ο εαυτός σου. Άκου τον 'lagouditos' κάνε συζήτηση και να είσαι χαλαρός. Τώρα για το οικονομικό 15 ευρό δεν πιστεύω να είναι πολλά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85215 από psixakias στις 05 Σεπτεμβρίου 2011, 9:47μμ

psixakias

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2011
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Μεγάλε μην σου φύγει όλη η τσέπη. όπου μπορείς πλήρωσε ... άμα δεν μπορείς μην πληρώσεις. Πίστεψέ με δεν είναι το πάν. Να είσαι ο εαυτός σου και να την ρωτάς πράγματα που πιθανον να της αρέσουν οι απαντίσεις που θα σου δώσει όπως ''τι κάνεις στον ελεύθερο χρόνο σου?'' και θα σου απαντίσει ... αστην να ψωνιστεί λίγο.. κάνε ότι γοητεύεσε... γενικά να την αφίνεις να μιλάει πιο πολύ .. όχι παρα πολύ αλλά πιο πολύ απο εσένα λίγο. άμα βλέπεις όμως ότι με το ζόρι λέει μια λέξη άστην και άρχισε την πάρλα να περάσει η ώρα! Εντυποσίασέ την με καμία μαλ*κία .. δηλαδη να της πείς τάχα μου κατορθόματά σου όμως μην το παρακάνεις και φανείς ψώνιο και η επιτυχία είναι στα χέρια σου! Και να τωνώνεις πολύ το ύφος στο πρώσοπό σου!!! Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #85220 από drogbach στις 05 Σεπτεμβρίου 2011, 11:16μμ

drogbach

Εικονίδιο
μέλος από: 21/8/2010
μηνύματα: 163 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε πρώτα απόλα να είσαι άνετος.Όχι υπερβολικά αλλάούτε να μην μπορείς να αρθρώσεις λέξη.Αυτό είναι από τα πρώτα που κοιτάνε οι γυναίκες.Έπειτα να είσαι πάντα ευγενικός σε σημείοο gentleman!Ακόμα προσπάθησε να ανοίξεις θέματα στα οποία ΕΚΕΙΝΗ θα έχει να πει πολλά(το λατρεύουυν να μιλάνε πολύ αυτές και θα σε εκτιμήσει που έχεις την υπομονή να την ακούς).Φυσικά ποτέ μην περιμένεις από εκείνη να κκάνει την πρώτη κίνηση στο άνοιγμα θεμάτων.Εσύ και πάλι εσύ-να της δείξεις ότι είσαι ενδιαφέρον τύπος.Τώρα αν σε ρωτήσει για δικά σου ενδιαφέροντα προσπαθείς να μην είσαι σύντομος και να της δείνεις τροφή να συνεχίσει τις ερωτήσεις(Π.χ σε ρωτάει με τι ασχολείσαι-δεν θα πεις "Μπάσκετ" αλλά "Κατεβαίνω αρκετά με την παρέα μου για κανά μπασκετάκι και συνήθως παίζω guard"-με αυτό τον τρόπο θα σε ρωτήσει και για την παρέα και για το τι σημαίνει guard και έτσι κυλάει η συζήτηση)Εννοείται πως σε αρκετές περιπτώσεις θα κάνεις επιστράτευση χιούμορ αλλά όχι τίποτα shocking(και επειδή είναι πρώτη φορά καλό θα ήταν να μην ξεφύγεις από τα αθώα αστεία-αν δεις βέβαια ότι δεν το έχεις άστο θα είναι εναντίον σου).Δεν το συζητάμε ότι ΕΣΥ θα πληρώσεις(θα σου πρότεινα λίγο πριν φύγετε να πάρεις την απόδειξη και να πας προς το ταμείο ώστε να μην προλάβει να πει κάτι-μετράνε αυτά στην εικόνα που σχηματίζει για σένα).Αν πάτε για καφέ πάρε κανά 20άρικο ώστε να σου μείνουν αρκετά στο τέλος...Μπορεί να χρειαστεί να πληρώσεις ταξί ή να την κεράσεις παγωτό!Εννοείται πως ότι σου λέει για τον εαυτό τηες εσένα ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ και ΤΟ ΕΠΙΚΡΟΤΕΙΣ!Τώρα για να μην φανείς σπασίκλας απλά περιποιήσου τον εαυτό σου όταν βγείτε(Ζελέ,καλά ρούχα τέτοια πράγματα).Τέλος όταν φύγετε από την καφετέρια και επιστρέφετε ή κάνετε καμιά βόλτα κράτα την από το χέρι-ΕΣΥ είσαι ο άντρας ΕΣΥ κάνεις την πρώτη κίνηση...Και όταν θα την πας σπίτι της και θα αποχαιρετηστείτε πλησίασε(ΗΡΕΜΑ!-ΟΧΙ ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ) να την φιλήσεις-όπως είπαμε ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΝΗΣΗ!

Άντε με το καλό δεν νομίζω να μποροούμε να σου πούμε κάτι άλλο-ενέργησε βάσει ενστίκτου δεν είναι επιστήμη και ούτε πρέπει να φοβάσαι ;)
Και για να ββγαίνει ραντεβού μαζί σου μάλλον της αρέσεις ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85236 από Doctoras στις 06 Σεπτεμβρίου 2011, 11:18πμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
1)Να είσαι ο εαυτό σου απλά να την ρωτάς όσο το δυνατόν λιγότερα πράγματα για το σχολείο.Εκτός αν το αναφέρει αυτή.
2)Κάποιες στιγμές μας πιάνει λογοδιάρροια όταν μιλάμε με την χ κοπέλα και όχι με την αρνητική σημασία απλά μιλάμε και οι δύο πολύ για κάποιο διάστημα και μετά έρχεται αυτό το κενό που απλά κοιταζόμαστε χωρίς να λέμε τίποτα και εκεί ο άντρας πρέπει να σπάσει τον πάγο.Σε τέτοιες περιστάσεις απλά πέτα ένα κομπλιμέντο και η συζήτηση θα επανέρθει.
3)Δεν είναι ωραίο να κερνάς εσύ πάντα.Πάντως λόγο του ότι είναι πρώτο ραντεβού θα είναι μια πολύ ωραία κίνηση να πληρώσεις εσύ.Και θα σε κάνει να φαίνεσαι στα μάτια της ακόμα πιο ενδιαφέρον τύπος.
4)Για να περάσετε ωραία μπορείς επίσης αν το έχεις να κάνεις ευχάριστες εκπλήξεις και αστεία (αν νομίζεις ότι μπορεί να το παρακάνεις)μείνει απλά στην συζήτηση και στα κομπλιμέντα είναι υπεραρκετό.
5)Ένα 30-50 θα ήταν ότι καλύτερο.Και εννοείται ότι δεν θα τα χαλάσεις και όλα.Το πολύ ένα εικοσάρι να χρειαστείς.Εγώ παίρνω πάντα πολύ παραπάνω για να μην μου συμβεί κάτι απρόοπτο.
6)Μάθε τι πράγματα τις αρέσουν και πήγαινε κάπου ανάλογα.Αν είναι αθλητικός τύπος πήγαινέ μαζί της για τρέξιμο σε πάρκο.Αν τις αρέσουν τα ηλεκτρονικά πηγαίνετε σε internet cafe.Αποκυλίεται να έχει τέτοιες ασχολίες απλά σου λέω ένα παράδειγμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85245 από JoWilson στις 06 Σεπτεμβρίου 2011, 2:17μμ

JoWilson

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2011
μηνύματα: 83 αποδεκτές 0
Έγραψε:(tasos41997@05 Σεπτεμβρίου 2011)
καλα ολα αυτα που ειπες φιλε αλλα να παρω 15 ευρω μαζι μου για δυο καφεδες;;;

Δεν θελω να περασει για "καποιον" δηλαδη οτι ειμαι πλουσιος ή κατι τετοιο.



Εξηγησε μας πόσο χρονων είσαι, και ποιό ειναι το μπάτζετ σου! Για να σε βοηθησουμε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85273 από tasos41997 στις 06 Σεπτεμβρίου 2011, 5:50μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Δεν εχω καποιο οικονομικο προβλημα αλλα 20 ευρω μου φαινοντε υπερβολικα καλα θα παρω ενα 20αρικο για καλο και για κακο ευχαριστω για ολες τις γνωμες!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login