Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Το 74% λέει ΟΧΙ. Το υπόλοιπο 26% έμειναν έγκυοι.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Έμεινε έγκυος η κοπέλα μου.

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #86234 από 9icta στις 23 Σεπτεμβρίου 2011, 7:00πμ

9icta

μέλος από: 23/9/2011
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Καλησπέρα, έχω πρόβλημα, μεγάλο.
Είμαι 18 και η κοπέλα μου 17.
Έμεινε έγκυος σημασία δεν έχει το πως και το γιατί σημασία έχει οτι έμεινε.
Τι να κανω ? :/
Αυτοί τι στιγμή τελείωσε η σεζόν που δούλευα και δεν δουλέυω, τέλος του μίνα θα πιάσω δουλειά και έχω βάλει κάπια λεφτά στην άκρη γιαααα το στρατό.
Μπαίνο τον φεβρουάριο.
Το παιδί δεν υπάρχει περίπτωση να το ρίξουμε,δολοφόνος ούτε εγω ουτε η βίκυ μου δεν είμαστε.
Καμιά ιδέα? κάτι ? πως θα το πω στην μητέρα μου ?.
Στην μητέρα της ?(Εγω θα το πω και εκεί ενοείτε, δεν θέλω να ανχωθεί η μικρή.
Καμια βοηθεια κλημεντίνη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #86240 από partblah1990 στις 23 Σεπτεμβρίου 2011, 9:18πμ

partblah1990

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2011
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
φέρσου σαν άντρας ....ξεκαθάρισε στα ίσα τι παίχτηκε και προχώρα τη ζωή σου...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #86241 από HiddenBoy στις 23 Σεπτεμβρίου 2011, 9:37πμ

HiddenBoy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2011
μηνύματα: 230 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αμα ειστε αγαπημενοι ενωω αγαπιοσαστε τοτε φτιαξτε την οικογενεια σας πειτε το ψυχραιμα στους γονεις σας και αυτο ηταν... Το παιδι δεν πρεπει να το ριξετε ποτε ειναι εγκλημα! Και μπραβω σου χιλια μπραβο που δεν σκεφτεσε να το ριξεις...

Καλη τυχη για το μελλον και ελπιζω να βρειτε λυσεις για ολα και μην ανχονεσε δεν ειναι τιποτα το παιδι με απο 6 μηνων νομιζω μπαινει σε παιδικο σταθμο και ετσι θα μπορειτε να δουλευετε και οι 2 ανετα και να κανετε την ζωη σας... αν σας στιριζουν και οι γονεις σας ειστε ενταξει!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #86247 από 9icta στις 23 Σεπτεμβρίου 2011, 3:46μμ

9icta

μέλος από: 23/9/2011
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Ευχαριστω ρε τσακάλια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #86249 από maria27 στις 23 Σεπτεμβρίου 2011, 4:05μμ

maria27

Εικονίδιο
μέλος από: 20/8/2011
μηνύματα: 118 αποδεκτές 0
Παντως μπραβο σου... το αντιμετωπισες πολυ ωραια! Μακαρι να ηταν ολοι η αντρες ετσι γιατι πιστεψε με υπαρχουν πολλοι που παρατανε την κοπελα τους, τους ριχνουν ολες τις ευθυνες και τους λενε να το ριξουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87014 από jellochaos στις 10 Οκτωβρίου 2011, 10:30πμ

jellochaos

Εικονίδιο
μέλος από: 10/10/2011
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γιατί πιστεύετε πως η έκτρωση είναι δολοφονία; Απο τη στιγμή που το έμβρυο είναι μερικά κύτταρα. Δηλαδή είναι καλύτερο να φέρετε στον κόσμο ένα παιδί σε μιά οικογένεια που δεν είναι έτοιμη; Αλήθεια πιστεύετε πως είστε και οι 2 έτοιμοι να γίνετε γονείς στα 17 και 18 χρόνια; Η κοπέλα δεν μπορεί να ψηφίσει ακόμα ούτε να βγάλει δίπλωμα οδήγησης, θα είναι έτοιμη να γίνει μάνα; Έχει τελειώσει το σχολείο;
Δεν ξέρω αν σας φαίνεται καλή ιδέα, εμένα μου φαίνεται απλά ανεύθυνο.
Πόσο καιρό είναι έγγυος η κοπέλα;

http://embryology.med.unsw.edu.au/wwwhuman/Stages/Images/Cst800.jpg
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87017 από tragikos στις 10 Οκτωβρίου 2011, 12:41μμ

tragikos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/12/2010
μηνύματα: 479 αποδεκτές 0
Μπραβο σου φιλε μου σε βρισκω απολυτα σωστο αν και με τα τωρα δεδομενα που επικρατουν στην ελλαδα δεν θα ειναι και ευκολο...... Καλο κουραγιο και σε καμια περιπτωση μην το μετανιωσεις καλη αρχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112319 από eleka στις 08 Νοεμβρίου 2012, 9:13μμ

eleka

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/10/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Έγραψε:(jellochaos@10 Οκτωβρίου 2011)
Γιατί πιστεύετε πως η έκτρωση είναι δολοφονία; Απο τη στιγμή που το έμβρυο είναι μερικά κύτταρα. Δηλαδή είναι καλύτερο να φέρετε στον κόσμο ένα παιδί σε μιά οικογένεια που δεν είναι έτοιμη; Αλήθεια πιστεύετε πως είστε και οι 2 έτοιμοι να γίνετε γονείς στα 17 και 18 χρόνια; Η κοπέλα δεν μπορεί να ψηφίσει ακόμα ούτε να βγάλει δίπλωμα οδήγησης, θα είναι έτοιμη να γίνει μάνα; Έχει τελειώσει το σχολείο;
Δεν ξέρω αν σας φαίνεται καλή ιδέα, εμένα μου φαίνεται απλά ανεύθυνο.
Πόσο καιρό είναι έγγυος η κοπέλα;

http://embryology.med.unsw.edu.au/wwwhuman/Stages/Images/Cst800.jpg

Να σε ενημερώσω "φίλε μου" οτι όλοι οι γιατροί πλέον συμφωνούν οτι το έμβρυο απο την σύλληψη του ακόμα θεωρήτε ζωντανός οργανισμός έστω κι ανν δεν έχει ολοκληρωθεί ο σχηματισμός του...Φαντάσου ν έριχναν εσενα οι δικοι σου...Και οσο για την οικογενεια...Εχω πολλους γνωστους που εκαναν παιδι κ σ μικροτερη ηλικια και τα καταφεραν μια χαρα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112321 από Noir Désir στις 08 Νοεμβρίου 2012, 9:56μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Έγραψε:(eleka@08 Νοεμβρίου 2012)
Φαντάσου ν έριχναν εσενα οι δικοι σου...

Καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει καμία λογική σ'αυτήν την πρόταση, έτσι;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #112328 από e-mail στις 09 Νοεμβρίου 2012, 9:54πμ

e-mail

μέλος από: 10/7/2012
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Δολοφονία η έκτρωση;

Σύμφωνα με αυτό είμαι εκατοντάδες χιλιάδες φορές δολοφόνος επειδή πατάω τα μυρμήγκια στο δρόμο και σκοτώνω τις μύγες όπου αυτό το διάστημα κάνουν τρελά ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!

Είναι προτιμότερο δηλαδή να κρατήσει κάποιος το παιδί και να μη νιώθει έτοιμος, είτε για οικονομικούς λόγους είτε για ένα σορό άλλα πράγματα που πιθανόν δεν τα σκέφτεται κάποιος και το μοναδικό πράγμα που έχει στο μυαλό του είναι να μην γίνει δολοφόνος, από κάτι τέτοια άτομα βγαίνουν μερικά παιδιά όπως βγαίνουν...

Τέλος πάντων, όσο για το παιδί παραπάνω που έκανε το ποστ, ελπίζω να έκανε το σωστό μιας και 18 χρονών με ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη... λίγο περίεργο μέλλον φαντάζομαι και φυσικά χωρίς να έχουμε αναλύσει τίποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login