Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Συντηρητικός είναι εκείνος που θαυμάζει τους επαναστάτες, εκατό τουλάχιστον χρόνια μετά τον θάνατό τους.
Κυριακή, 28 Απριλίου

διαιτα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #88781 από egwRe στις 09 Νοεμβρίου 2011, 5:57μμ

egwRe

Εικονίδιο
μέλος από: 7/7/2011
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
γεια σας ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την διαιτα που κανω...
το πρωι πινω γαλα κ τροω κατι απο το κιλικιο του σχολειου σηνηθως τοστ κ γενικα οχι τυροπιτεσ και κρουασαν...το μεσιμερι τροω κανονικα με μια πολυ μικρη φετα ψωμι
και το βραδυ η δεν τροω καθολου η τροω 1-2 φρουτα (κατα τις 6)
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΙΤΑ? γιατι 2 μερες εχει που την αρχισα...το βραδυ βεβεα μ ερχετε να φαω τα ρουχα μου αλλα κρατιεμε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88809 από Pantera4 στις 09 Νοεμβρίου 2011, 8:57μμ

Pantera4

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/10/2011
μηνύματα: 201 αποδεκτές 0
περιμενε και αλλο καιρο γαι να δεις τα αποτελεσματα αν και κατα την γνωμη μου ειναι πολη καλη διαιτα. μια αλλη καλη διαιτα ειναι ο αθητισμος. και αν δεν μπορεις να τα βγαλεις περα με τα εξοδα κανε στο σπιτι κοιλιακους και τετοια(εγω αυτο κανω και εχω σφειξει αρκετα). μια αλλη διαιτα που ειναι αποτελεσματικη ειναι η νηστεια(οπως της σαρακοστης). καις πολυ λιπος μεσα σε σχετικα λιγο χρονικο διαστημα. εγω εχασα 3-4 κιλα μεσα σε αυτο το διαστημα(κανοντας ομως και μικρες αμαρτιες που και που ;) ).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88882 από petrakos15 στις 10 Νοεμβρίου 2011, 7:12μμ

petrakos15

Εικονίδιο
μέλος από: 29/7/2011
μηνύματα: 24 αποδεκτές 0
διαιτα δεν ειναι να μην τρωως να τρως κανονικα αλλα με μετρο ας πουμε οτι μπορεις να τρως κατι το απογευμα (καμια φετα με μαρμελαδα,φρουτα ) και αμα θες μπορεις να πηγενεις για joking μια φορα την εβδομαδα γι ν γυμνασεις τους γλουτους σου (τον κωλο σου ) συγνωμη για την εκφραση και μπορεις νακανεις ελαχιστες καμψεις που και που για στηθος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89062 από egwRe στις 13 Νοεμβρίου 2011, 5:06μμ

egwRe

Εικονίδιο
μέλος από: 7/7/2011
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
Λοιπον εγω οπως εχω ξαναπει σε αλλο θεμα κανω διαιτα κ ο λογος ειναι οτι ενα αγορι που την εχω πατησει αγρια μαζι του δεν με γουσταρει καθολου κ ο λογος ειναι τα κιλα μου σαφως(αν και δεν ειναι πολλα παραπανω δεν με κολακευουν καθολου) δεν μπορω να φορεσω ρουχα που θελω να φοραω γιατι στο σωμα μου δεν φαινοντε ωραια και δεν μ αρεσουν τελος παντον γενικα δεν αρεσω στα αγορια με την τωρινη μου εμφανιση..ε και ειπα ως εδω επειδη εχω ωραια χαρακτηριστικα πιστευω πως αν αδυνατισω και χασω τα κιλα που θελω και περνω τα ρουχα που θελω στανταρ θα γινει κατι με καποιον γιατι βαρεθηκα σε αυτη την κατασταση
ε αυτο λοιπον με εχει οδηγησει σε ακρεα πραγματα σε αλλο θεμα επισης εγραψα για την διαιτα που κανω..αλλα τωρα την κανω ακομα πιο εξαντλιτικη..το παθος μου για να χασω κιλα με οδηγει στο να μην τροω πολυ και επισης οταν τροω ακομα και λιγο μου φενετε οτι εφαγα πολυ και στεναχωριεμε ειναι και ψυχολογικο το θεμα δηλαδη
π.χ σημερα εφαγα το πρωι 2 μικρα τιροπιτακια και το μεσιμερι 2 κεφτεδακια (μικρου μεγεθους) με πουρε πατατασ και τιποτα αλλο και νομιζω οτι εχω φαει παρα πολυ
δεν ξερω τι παιζει τα'χω παιξει
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89065 από Nikos349 στις 13 Νοεμβρίου 2011, 5:54μμ

Nikos349

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/11/2011
μηνύματα: 58 αποδεκτές 0
Το καλύτερο θα ήταν να τρως φυσιολογικά! Δεν είναι καλο να κάνεις μεγάλη δίαιτα απο μόνη σου! Δεν έχει αποτέλεσμα.

Αν συνεχίσεις έτσι θα σου βαρέσει στα νεύρα και στο τέλος να πέσεις και σε καμια ανορεξία.

Ίσως να πας σε διαιτολόγο και να σου δώσει ένα πρόγραμμα. Εξάλλου είπες πως δεν είναι πολλά τα κιλά.

Όσο για τον πρωην σου το καλύτερο θα ήταν να το ξεχάσεις! Θα έρθει και η στιγμή που θα κάνεις κατι με καποιον ο οποίος θα σε εκτιμήσει γι αυτο που πραγματικά είσαι! Απλά να πιστέψεις στον εαυτό και να μη δίνεις σημασία σε κανα δυο κιλά παραπάνω! Υπάρχουν και χειρότερα.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89066 από egwRe στις 13 Νοεμβρίου 2011, 6:10μμ

egwRe

Εικονίδιο
μέλος από: 7/7/2011
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα πραγματικα δεν μπορω να φαω κανονικα νιωθω τυψεις δηλαδη δεν παιζει μεχρι να χασω 10 κιλα να τροω κανονικα!!! δεν εχω προβλημα οτι μπορει να οδηγηθω σε νευρικη ανορεξια γιατι με το φαγητο εχω αριστη σχεση και κανω υπερανθρωπες προσπαθιες να μην τροω ολα αυτα που ετρογα αλλα το θελω και το παλευω και το γουσταρω για αυτο...οσο για τα 2 τυροπιτακια το πρωι και το μεσημερι τα 2 κεφτεδακια και τον πουρε πατατας γιατι μου φενοντε τοσα πολλα? ειναι η εγω τα βλεπω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89070 από aswtos στις 13 Νοεμβρίου 2011, 6:38μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
απο αποψη καθαρα ποσοτητα θερμιδων αυτα που εφαγες εως τωρα μην εχεις την εντυπωση πως σου προσφεραν και λιγες. τα τυροπιτακια εχουν πολλα λιπαρα και γι αυτο γενικα να αποφευγεις τα σφολιατοειδη τωρα που εισαι σε διαιτα. επισης και τα κεφτεδακια δεν ειναι τροφη διαιτης αφου ειναι τηγανιτα και αν εφαγες και μια καλη ποσοτητα πουρε ειναι λογικο να μην πινας. αλλωστε ειναι ακομη μολις 6.20 η ωρα. μεχρι να πεσεις για υπνο λογικο ειναι να πεινασεις. παντως το καλυτερο για σενα θα ηταν να επισκεφθεις ενα διαιτολογο που θα σου δωσει μια σωστη και προγραμματισμενη διαιτα γιατι απο οσα μας περιγραφεις φοβαμαι πως κανεις γενικα διατροφικα λαθη που δεν σε βοηθουν να πετυχεις το στοχο σου ενω παραλληλα σε κανουν και να στερησε υπερβολικα. το μυστικο για να χασεις κιλα ειναι να αλλαξεις το διατροφικο προγραμμα του οργανισμου σου και οχι να στερησε. οταν ο οργανισμος σου λαμβανει το μηνυμα της στερησης μειωνει και τις καυσεις ρου οποτε δεν δυνατιζεις ευκολα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89072 από egwRe στις 13 Νοεμβρίου 2011, 6:55μμ

egwRe

Εικονίδιο
μέλος από: 7/7/2011
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
τα κεφτεδακια ηταν στον φουρνο ο πουρες δυο κουταλιες της σουπασ και εκτος αυτου δεν ειναι οτι δεν πιναω ισα ισα απο τις 5 πιναω αλλα νιωθω οτι εφαγα πολυ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89088 από Nikos349 στις 13 Νοεμβρίου 2011, 10:21μμ

Nikos349

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/11/2011
μηνύματα: 58 αποδεκτές 0
Αυτο δεν είναι φυσιολογικό! Δεν ζει έτσι ένας άνθρωπος! όυτε και θα καταφέρεις τίποτα! Δηλαδη πρεπει να φτασεις στο σημειο να παθεις κατι ωστε να το καταλαβεις? Το γεγονος οτι δεν πεινας και σου φαινεται πολυ θα λεγα πως είναι φυσιολογικο εφόσον 24 ωρες το 24 ωρο σκεφτεσαι το θέμα των κιλων!

Γιατί δεν πας σε διαιτολογο να τρως αυτα που θα σου προτείνει? Θα σου μετράει και θερμίδες και το λίπος και τα πάντα!

Με τα κεφτεδάκια τον πουρε και τα τυροπιτάκια το μονο που θα καταφέρεις είναι μια τρύπα στο νερό!

Θα χάσεις κιλα , σίγουρα δεν λεώ αλλα να εισαι σιγουρη πως θα τα βάλεις ξανα. Ως πότε τα τρως αυτα τα λίγα που λες??

Η παχυσαρκία έχει να κάνει με τον οργανισμό. Ο μεταβολισμός καθε ανθρώπου είναι διαφορετικός.
Θα κάνεις αμάν και πως να χάσεις μερικά και μετα με την παραμικρη τροφη θα τα βάλεις!

Αν παλι δεν θές να πας σε διαιτολόγο δοκίμασε να κάνεις γυμναστική σπιτι! Να περπατας η ακόμα καλύτερα να κάνεις ποδηλατο.
Να τρως όμως!
Όπως λεεί η παροιμία.
Το πρωί σαν βασιλιάς, το μεσημέρι σαν πρίγκιπας και το βράδυ σαν φτώχος!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89115 από HiddenBoy στις 14 Νοεμβρίου 2011, 10:57πμ

HiddenBoy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2011
μηνύματα: 230 αποδεκτές 0
Πηγενε στον πειραια αρχισε απο σχολη δοκιμων ολην την πειραικη ως την καστελα πηγενελα καντο αυτο και σε 1 μηνα θασαι πουπουλο :P αλλα πρεπει ναχεις αντοχες γιατι ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΗΚΑ κουραστικο. (Δεν εχω πειρα απο γυμναστικη και αυτα διατροφες απλα μονο που φανταζομαι πιστεβω αυτο θανε το αποτελεσμα)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login