Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Τότε που ξηλώσανε με λύσσα όλες τις Τούρκικες τουαλέτες με την τρύπα και βάλανε τη λεκάνη και το μπιντέ
Σάββατο, 27 Απριλίου

Μπέρδεμα εξαιτίας ερωτική απογοήτευσης.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #89727 από Doctoras στις 24 Νοεμβρίου 2011, 5:15μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Διαβάστε και κάτι παραπάνω εδώ που είχα κάνει μια αναφορά εάν δεν βαριέστε here.(Συγνώμη αν δεν επιτρέπεται, το θεώρησα πιο σκόπιμο από ένα απλό copy paste)
Ο τίτλος τα λέει όλα λοιπόν.Πρόσφατα (προχθές συγκεκριμένα) έφαγα την δεύτερη και μεγαλύτερη ερωτική απογοήτευση της ζωής μου.Ο τρόπος ήταν ναι μεν σοβαρός διακριτικός και καθόλου προκλητικός αλλά με έκανε να αισθανθώ πολύ down,άσχημος,ασήμαντος κτλ (όχι τόσο όσο αισθανόμουν πριν εκφραστώ ευθέως αλλά τέλος πάντων κομμάτια να γίνει) περισσότερο καλό μου έκανε παρά κακό.Η πρώτη απογοήτευση ήταν δευτέρα γυμνασίου με κοπέλα που είχα είδη σχέση μαζί της.Μου στοίχισε και τότε και αν τακτά χρονικά διαστήματα αναπολούσα σε αυτήν μέχρι και τέλη πρώτης λυκείου καθώς είμαστε και είμαστε συμμαθητές αλλά το ξεπέρασα.Γενικά εγώ σαν άνθρωπος αν δεν γούσταρα να κάνω φάσεις με κάποια εξαρχής το έδειχνα και πάντα εγώ χάλαγα τις σχέσης μου όταν δεν ήθελα.Με αυτήν όμως ήρθαν τα πάνω κάτω.Έκανα πολλά πράγματα για να την πλησιάσω.Ήταν κοπέλα άλλου κύκλου άλλου επιπέδου με διαφορετικά ενδιαφέροντα.Αλλά πάλεψα πολύ για να την πλησιάσω ας έβλεπα ότι δεν έχω ελπίδες (η μάλλον ήλπιζα ότι θα είχα αλλά στην πορία σιγά σιγά της έβλεπα μία μία να φεύγουν).Κυριακή-δευτέρα προετοίμασα έδαφος (ανοίκτικα ποιό πολύ πλησίασα στον εαυτό μου)και είπα δεν πάει άλλο θα της μιλήσω να ηρεμήσω για να οργανώσω ξανά την ζωή μου να την βάλω σε μια σειρά.Της μίλησα λοιπόν ευθέως την τρίτη και έδειχνε να είναι θερμή όλα να πηγαίνουν καλά είπα μέσα μου με αισιοδοξία αυτοπεπύθιση και όλλα τα συναφή.Μέσα από το fb ξαφνικά μες την τρελη χαρά τα λόγια της μου έιπε -ξέρεις κάτι φίλε δεν θέλω να μιλάω μαζί σου.Δεν αντέχω ναι σε αποφεύγω και ναι το είχα βαρος ήθελα να στο πώ να μην στεναχωριέσαι και εσύ για μένα ούτε φίλοι δεν θέλω να μαστε ίλπιζα θα το καταλάβει και θα με ξέχναγιες...(φύσικά και δεν το είπε έτσι τό είπε πιο κόσμια αφήνωντας όλλα αυτά να ενοηθούν.Χθες και σήμερα τυπικά ένα για (και αυτο με το ζόρι) τό έπαιζα άνετος σαν να μην έγινε και τίποτα (που στο κάτω κάτω δεν έγινε).Αλλά κάθε φορά που την βλέπω να περνάει διπλά τρελαίνομαι χαλιέμαι να την βλέπω να μην μου δίνει σημασία και να την βλέπω να με γράφει.Θα μου πείς τι να το κάνω το φιλικά άς την να πάει στο δ...λο.Αλλά και για μένα αυτό όλο είναι πολύ δύσκολο.Καθώς ξέχασα να πω είμαστε στο ίδιο σχολείο φέτος ήρθε και πεύτω συχνα πάνω της.Δείχνω υπεράνω αλλά βαθιά μέσα μου καίγομαι.
Πείτε ρε παιδιά ο οποιοσδήποτε "οι φίλοι μου" μόνο χειρότερα με κάνουν δεν ακούω και κάτι καλό.Όσο για το να ψακτώ αλλού δεν έχω καμιά μα καμιά διάθεση.Είδη με μια κοπέλα που μου γνώρισε ένας φιλος μου χτές που την έκανα κέφι πάλιότερα δεν νιώθω ότι θα ίκανοποιηθώ.
Η άλλη κοπέλα τού φίλου μου είναι 18-19 κολήτης της κοπέλας του εμφανίσιμη που..κι που φάχνεται και για την παράσκευη μου πρότεινε να πει στην κοπέλατου να βγούμε οι τέσσερης μάς.Θεώρώ ότι είναι καλό να δεκτω αλλά από την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο ευδιάθετος θα είμαι.Η άλλη η κοπέλα ξέρω ότι ψάχνεται απλά να γα..θει και ενώ παλιότερα θα ορμούσα δίχως σκέψη τώρα...(πραγματικά δεν ξέρω)...

1)Τι να κάνω για να επιστρέψω σιγά σιγά στους παλιούς μου ρυθμούς?
2)Πως να αντιμετοπίζω την κάθε στιγμή που θα πεύτω πάνω της?Αδιαφορία            
ξέκομα μια και καλή) η χαλάρα ένα για μπάς και μου κάτσει στο                                                           
μέλλον)?Η κάτι άλλο?
3)Γιατί δεν εκτιμάτε την ειλικρινιά και τις θυσίες?Η μήπως την              
εκτιμάτε αλλά για δικού σας λόγους δεν το δίχνεται? (κοπέλες)
4)Δεν είμαι μαλάκας που έκανα τόσες αλλάγες στον χαρακτήρα μου για αυτην? (Ναι η όχι).
5)Γιατι με πήρε τόσο κάτω?Έλεος δηλαδή.
6)Τι θα κάνατε από δώ και πέρα έαν ίσασταν στην θέση μου.
7)Αξίζει να ξαναπροσπαθήσω???Να γίνω ξανά επίμονος?(Νιώθω ότι θα κάνει τα ίδια και είμαι αρνητικος (αν και το θέλω) εσείς τι λέτε?(δεν ξέρω την μου γίνεται πιο απλα).

Οτιδήποτε άλλο θελήσετε να πείτε έιναι ευπροσδεκτο όσο και σκληρό να είναι...
Και συγνώμη άν σας κούρασα και ευχαριστώ εκ των προτέρων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89731 από Nikos349 στις 24 Νοεμβρίου 2011, 6:00μμ

Nikos349

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/11/2011
μηνύματα: 58 αποδεκτές 0
Φίλε σε πήρε απο κάτω γιατι την θες πραγματικά
Και σε μένα το ιδιο θα συνέβαινε!

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αξίζει να προσπαθήσεις και οχι μια αλλα πολλες φορες για καποια που θες!

Ποιος ο λογος? εφοσον μεσα σου το ζητας!
Αξίζει κ αν οχι? θα εισαι με ψηλά το κεφαλι γιατι προσπάθησες!

Μιλησέ της πιστεύω για ενα καφε θα δεχτεί να πάτε! Εξηγησέ της νομίζω θα έχεις ενα θετικό αποτέλεσμα!

Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω μια κ εγω είμαι πολύ χειρότερος απο σένα! (χαχα) Για το πρόβλημα το οποιο αντιμετωπίζω πιστευώ πως σου είπα αρκετά!

Doctora Φίλε δεν χρειάζεται να το παιζεις χαλαρος και αδιάφορος κ αυτή το ιδιο θα κάνει! Νομίζω μια ξεκάθαρη κουβέντα αρκει για να βγάλεις ενα συμπέρασμα!

Ελπίζω να βρεις μια άκρη και να βρεθει και κάποιος ο οποιος θα σου δώσει μια καλη γνώμη.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89732 από Doctoras στις 24 Νοεμβρίου 2011, 6:23μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Nikos349@24 Νοεμβρίου 2011)
Φίλε σε πήρε απο κάτω γιατι την θες πραγματικά
Και σε μένα το ιδιο θα συνέβαινε!

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αξίζει να προσπαθήσεις και οχι μια αλλα πολλες φορες για καποια που θες!

Ποιος ο λογος? εφοσον μεσα σου το ζητας!
Αξίζει κ αν οχι? θα εισαι με ψηλά το κεφαλι γιατι προσπάθησες!

Μιλησέ της πιστεύω για ενα καφε θα δεχτεί να πάτε! Εξηγησέ της νομίζω θα έχεις ενα θετικό αποτέλεσμα!

Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω μια κ εγω είμαι πολύ χειρότερος απο σένα! (χαχα) Για το πρόβλημα το οποιο αντιμετωπίζω πιστευώ πως σου είπα αρκετά!

Doctora Φίλε δεν χρειάζεται να το παιζεις χαλαρος και αδιάφορος κ αυτή το ιδιο θα κάνει! Νομίζω μια ξεκάθαρη κουβέντα αρκει για να βγάλεις ενα συμπέρασμα!

Ελπίζω να βρεις μια άκρη και να βρεθει και κάποιος ο οποιος θα σου δώσει μια καλη γνώμη.



Tην μέρα που της ζήτησα να πάμε για καφέ και δεκτικέ ήταν η μέρα που μπήκα fb να κανονίσω για να μου ρίξει απο κει χυλοπίτα...Το χειριστικέ πονηρά...Άλλα μου έδειχνε απο κοντα και αλλά πίσω απο μια οθόνη.Και εγω φιλαρακο θελώ να ξανα προσπαθήσω απο την άλλη όμως είμαι τρίτη λυκείου πρέπει να αρχήσω να πέρνω πιο ζεστα το θεμα του διαβάσματος διαφορετικα δεν θα βγω απο αυτην μου την κατάσταση.Βαθια μεσα μου δεν θελω να βγω η αλήθεια είναι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89735 από Nikos349 στις 24 Νοεμβρίου 2011, 6:45μμ

Nikos349

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/11/2011
μηνύματα: 58 αποδεκτές 0
Το θέμα είναι τι θες να ξεκαθαρίσεις μαζί της!

Αν την καταφέρεις για ένα καφέ νομίζω θα είναι μια καλή κινηση! Προσπάθησε να της μιλήσεις στο fb ή στείλε κανα μύνημα δε νομίζω να μη δώσει σημασία! όλο και κάτι θα σου στείλει...

Αν πάλι δεν βγάζεις τίποτα έτσι δοκίμασε να επικοινωνισεις με καμια φίλη της (αν εχεις παρτίδες φυσικά) πιστευώ θα της πει κάτι παραπάνω!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #89741 από dark4 στις 24 Νοεμβρίου 2011, 8:38μμ

dark4

μέλος από: 29/8/2010
μηνύματα: 225 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ντόκτορα γνώμη μου είναι να μην της λες ούτε γεια γιατί και μόνο που την βλέπεις να σε απαντάει μ' αυτό το παγωμένο βλέμμα χαλιέσαι περισσότερο και θα την ξεχάσεις πιο δύσκολα.

Λογικά σου έριξε άκυρο απ' το φβ γιατί δεν μπορούσε να σε στεναχωρήσει από κοντά και για να αποφύγει τυχόν εξηγήσεις που θα ζητούσες. Βέβαια αυτό που έκανε είναι πιο άσχημο αλλά μερικοί δεν το καταλαβαίνουν.

Αλλαγές στον χαρακτήρα σου δεν αξίζει να κάνεις για κανέναν. Κι αν κάνεις, συνήθως δεν το εκτιμάνε όπως είδες κι εσύ. Όταν την συναντάς απλά μην δίνεις σημασία. Ασχολήσου με την άλλη, σίγουρα θα σε βοηθήσει πολύ να ξεπεράσεις αυτή την κατάσταση. Μην χάσεις αυτή την ευκαιρία. Σίγουρα δεν θα είσαι μεσ' στο κέφι από μια αρχή, αλλά στην πορεία θα ρθει κι αυτό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89755 από Doctoras στις 24 Νοεμβρίου 2011, 11:13μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Που λέτε ναι όντος κάτι που αγαπάς δεν το αφείνεις και προσπαθεις ξανά και ξανά.Εγώ το αλλάζω και λέω να προσπαθείς ξανά και ξανά εφόσον υπάρχει ανταπόκριση.dark4 ακριβώς αυτό πιστεύω και εγώ απλά είμαι δυστυχώς ακόμα ελαφρός κολλημένος.Σήμερα απο την στιγμή που σας έγραψα μέχρι και τώρα είμαι πολύ καλύτερα γιατί βγήκα να σκευτώ κάποια πράγματα και κατέληξα στο να μην της μιλήσω εάν αυτή συνεχίζει να κάνει πως δεν με βλέπει.Είχα φάει στο παρελθον ήδη τρία άκυρα απο την συγκεκριμένη για έναν απλο καφέ.Αν συνέχιζα θα ήταν απλος ένα ακόμα στην συλογή (ποτέ μα ποτέ δεν έχω φάει απόρριψη για ένα απλο καφέ).Δεν μπορώ να την παρακαλάω.Και όσο και εγωιστικο να είναι αυτό που θα πω.Είναι ότι αυτή έχασε και ως εδώ.Θα πονέσω αλλά δεν θα σκάσω κιόλας.Και ξέρεται κάτι από την αρχή με έιχε προιδεάση ότι δεν είμαι για αυτή αλλά σαν ερωτευμένος μα..κας προσπάθησα...Προσπάθησα έφαγα τα μούτρα μου αλλά συνάμα ένιωσα κάτι καινούργιο που μέχρι τώρα δεν μου είχε ξανά συμβεί σε τέτοιο βαθμό ώστε να με ρίξει τόσο.Αλλά βαθιά μέσα μου είμαι χαρούμενος και ελπίζω ότι στο μέλλον οι ρόλοι θα αντιστραφούν η μάλλον είμαι σχεδόν σίγουρος για αυτό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89967 από MeLeneGiwrgo στις 28 Νοεμβρίου 2011, 12:49πμ

MeLeneGiwrgo

Εικονίδιο
μέλος από: 13/7/2011
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Φίλε μου μη χαλιέσαι η ζωή είναι μεγάλη..Σε λίγα χρονια θα τα σκεφτεσαι αυτα και θα γελας.Και γω ειχα φαει γερη απογοητευση ενα χρονο πριν με την κοπελα μου,η οποια δν παει στο διαολο να ηρεμησω και γω ολο μνμτακια στελνει να τα ξαναβρουμε και λοιπες βλακειες!αλλα εχουμε και μια αξιοπρεπεια.Και αυτο ειναι που μας διαχωριζει απο τα θυματα,οτι ξερουμε να ζουμε με το κεφαλι ψηλα.Ηθικο διδαγμα?ΓΡΑΨΤΗΝ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΙΕΑ ΣΟΥ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89973 από Doctoras στις 28 Νοεμβρίου 2011, 2:12μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Τις τελευταίες μέρες και σήμερα ούτε βλέμα της έρειξα (μωρε της έρειξα αλλά δεν την άφησα να το καταλάβει).Έχω πέσει πολλές φορες πάνω της και αυτη συνεχίζει να κρατάει ψυχρή στάση όπως λέτε.Ε το ξεπερνάω σιγά σιγά αλλά δεν μπορώ να πώ ότι το έχω καταφέρει εξολοκλήρου ακόμα.Αλλα είμαι σε καλό δρόμο.Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας...Εχω κλίσει στο να μήν της ξαναμηλίσω και να πάω παρακάτω.Άνοιξαν και άλλες πόρτες(που θα μου πάει θα το χωνέψω κάποια στιγμη).
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login