Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διασημότητα είναι ένα άτομο που είναι διάσημο για τη διασημότητά του.
Κυριακή, 19 Μαΐου

Παραξενα πραγματα:ιδια πραγματα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #94487 από tasosOxaros στις 09 Φεβρουαρίου 2012, 2:52μμ

tasosOxaros

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2011
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Γεια σαςΘελω να πω οτι εγω μερικες φορες πολυ συχνα μαλιτα,βλεπω μια ''σκηνη'' στο ονειρο μου και μετα απο δυο μερες ή μια μερα γινεται στην πραγματικοτητα..Δηλαδη τι εννοω ''σκηνες''Βλεπω να συζητανε οι γονεις μου για μια φιλη της μαμας μου...και μετα απο μια μερα ή δυο γινεται.....Πως ονομαζεται αυτο?και εχει τυχη σε κανεναν?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94489 από SkaterGirl στις 09 Φεβρουαρίου 2012, 3:07μμ

SkaterGirl

Εικονίδιο
μέλος από: 19/9/2011
μηνύματα: 117 αποδεκτές 0
μου εχει τυχει και σε μενα. Λενε πως οταν κοιμομαστε εχουμε την δυνατοτητα να δουμε πραγματα που θα συμβουν αλλα οχι να καταλαβουμε πως ειναι αληθινα μεχρι να τα ζησουμε... κατι τετοιο εχω ακουσει
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94490 από AnimePunkGirl στις 09 Φεβρουαρίου 2012, 3:09μμ

AnimePunkGirl

μέλος από: 24/6/2011
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Εγω πολυ παλια οταν πηγαινα μπαλετο(:Ρ) ειχα ονειρευτει οτι στ επομενο μαθημα θα παω και θα ειναι ολες οι αλλες αρρωστες κ δεν θα γινει τελικα το μαθημα. Και εγινε:Ρ Αλλη φορα ειχα δει οτι κολλησα ανεμοβλογια και το πρωι π ξυπνησα ειχα βγαλει σπυρακια ανεμοβλογιας!:S (Ηταν απαισιοο..:/ ) Τωρα πως λεγεται.. ουτε εγω ξερω.. (:
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94499 από squash στις 09 Φεβρουαρίου 2012, 6:28μμ

squash

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2012
μηνύματα: 67 αποδεκτές 0
γεια παιδια.....εχω παθει και εγω αυτο το πραγμα μονο που εγω το παθαινω σε μονιμη βαση....αυτο το περιεργο λοιπον ονομαζετε ''de javu'' που στα γαλλικα σημαινει το εχω ξαναδει..να αρχισουμε απο τα βασικα στα ονειρα μας βλεπουμε εφιαλτες ή καλα ονειρα. τα ονειρα μας αποτελουνται απο κατι που ευχομαστε να γινει και κτι που δεν θελουμε γιατι ειναι κακο για εμας ή τους γυρω μας..οταν το ενα ειναι πιο δυνατο ''νικαει'' με αποτελεσμα να βλεπουμε το ονειρο που αντιστιχει στο συναισθημα....δηλαδη οταν το καλο νικαει βλεπουμε καλο ονειρο οταν το κακο νικαει βλεπουμε εφιαλτη.τι γινετε ομως στο de javu...? υπαρχει λοιπον και μια τριτη κατηγορια...με πραγματα που εγιναν(και δεν το ξερουμε εμεις) ή προκειται να γινουν..σε αυτο δεν εχει ποιο θα νικισει και ποιο θα χασει...απλα γινετε...καποιοι λενε οτι προκειται για χαρισμα...αλλοι οτι ειναι παιχνιδια του μυαλου...απο εκει και περα τα συμπερασματα δικα σας....


ελπιζω να βοηθεισα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94501 από kalakalatom@@to στις 09 Φεβρουαρίου 2012, 6:55μμ

kalakalatom@@to

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2011
μηνύματα: 367 αποδεκτές 0
Προμνησία: déjà vu Το φαινόμενο έχει ερευνηθεί εκτεταμένα τα τελευταία χρόνια από ψυχολογική και νευροφυσιολογική σκοπιά. Η εξήγηση που δίνεται είναι ότι πιθανότατα πρόκειται για μία ανωμαλία της μνήμης. Συγκεκριμένα ο εγκέφαλος εσφαλμένα "πιστεύει" οτι έχει καταγεγραμμένη μία εμπειρία, ενώ δεν την έχει. Η εξήγηση αυτή στηρίζεται από το γεγονός ότι μπορεί μεν το άτομο να πιστεύει οτι η εμπειρία του έχει ξανασυμβεί, αλλά δεν είναι σε θέση να ανακαλέσει τη χρονική στιγμή ή τις συνθήκες.            η πηγη μου http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%AF%CE%B1
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login