Στείλε λεφτά στο ftou.gr
H ζωή χωρίζεται σε τρεις φάσεις: Επανάσταση, περισυλλογή, τηλεόραση. Ξεκινάς ν' αλλάξεις τον κόσμο και καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Πτώχευση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #106263 από Φοβερός στις 30 Ιουλίου 2012, 9:56πμ

Φοβερός

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 21/5/2012
μηνύματα: 150 αποδεκτές 0
Όταν λέμε πτώχευση τι εννοούμε??? τι θα γίνει στην χώρα άμα γίνει πτώχευση δηλαδή??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106272 από Geiaaaa στις 30 Ιουλίου 2012, 12:56μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Θα μειωθουν οι μισθοι τα παντα και θα ειναι αυξημενα τα τροφιμα ,τα ρουχα κ.α........ετσι η ζωη μας θα ειναι χαλια και το αμεσως επομενο ειναι οι κλεψιες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106273 από Vasilis13 στις 30 Ιουλίου 2012, 1:34μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Καμια σχεση με τον πανω...λοιπον με την πτωχευση παιρνει ολη την περιουσια το κρατος και ολα τα λεφτα.Γι αυτο πολυ τα βγαζουν εξω γιατι φοβουνται μην γινει πτωχευση και τα χασουν.Αυτο θα γινοταν σε μια αλλη χωρα μονο που εμεις εχουμε υπογραψει στο αγγλικο δικαιο για τα δανεια που πηραμε οποτε και να γινει πτωχευση ολα τα παιρνουν οι Αγγλοι-Γερμανοι.Γενικως,θα συμφερε να πτωχευαμε αν δεν ειχαμε υπογραψει στο αγγλικο δικαιο γιατι μπορει να ειμασταν σκατα για 2-3 χρονια αλλα μετα θα ειχαμε ελπιδες αναπτυξης ενω τωρα θα πτωχευσουμε 100% και δεν θα εχουμε ουτε την περιουσια μας...ετσι νομιζω πως ειναι τα πραγματα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106279 από Geiaaaa στις 30 Ιουλίου 2012, 2:49μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
δεν νομιζω να ειπα κατι διαφορετικο απο σενα...Δεν θα πτωχευσουμε φιλε .....πιστευω πως δεν θα χρεοκοπισουμε ,απλως θα κανουμε παρα πολλα χρονια για να σταθουμε στα ποδια μας....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106285 από Vasilis13 στις 30 Ιουλίου 2012, 3:23μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Geiaaaa@30 Ιουλίου 2012)
δεν νομιζω να ειπα κατι διαφορετικο απο σενα...Δεν θα πτωχευσουμε φιλε .....πιστευω πως δεν θα χρεοκοπισουμε ,απλως θα κανουμε παρα πολλα χρονια για να σταθουμε στα ποδια μας....


πως να μην πτωχευσεις οταν δεν εχεις απαπτυξη εδω και 2-3 χρονια...μην το ψαχνεις απλα οσο παει καθηστερει το πραγμα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106286 από Φοβερός στις 30 Ιουλίου 2012, 3:27μμ

Φοβερός

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 21/5/2012
μηνύματα: 150 αποδεκτές 0
αα μάλιστα.. ευχαριστώ πολύ. και κάποιος άλλος άμα θέλει να συμπληρώσει κάτι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106288 από Vasilis13 στις 30 Ιουλίου 2012, 3:34μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Φοβερός@30 Ιουλίου 2012)
αα μάλιστα.. ευχαριστώ πολύ. και κάποιος άλλος άμα θέλει να συμπληρώσει κάτι?


επισης με την πτωχευση γυριζουμε στην δραχμη που αυτοματα θα υποτιμηθει πολυ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106292 από Φοβερός στις 30 Ιουλίου 2012, 5:11μμ

Φοβερός

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 21/5/2012
μηνύματα: 150 αποδεκτές 0
το ξέρω αυτό...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106576 από Echo Shape στις 02 Αυγούστου 2012, 10:07μμ

Echo Shape

μέλος από: 4/7/2012
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Που όμως με δραχμή ο ξένος της Ευρώπης και όχι μόνο... θα έρχεται και θα κάνει τις διακοπές του πολύ μα πολύ φθηνότερα.

Δηλαδή; περισσότερος τουρισμός και περισσότερα χρήματα στη χώρα μας.

Επίσης με τη δραχμή το χρήμα θα φεύγει πολύ πιο δύσκολα ΕΞΩ και έτσι η φοροφυγή θα είναι πολύ μικρότερη μιας και το νόμισμα μας θα έχει μικρότερη αξία.

Και τέλος εμενα προσωπικά με νοιάζει να μπορώ να ζήσω άνετα τη ζωή μου στην κωλο Χώρα μου, από εκεί και πέρα θα δούλευα θα είχα το μισθό μου θα είχα το σπίτι μου θα είχα το αυτοκίνητο μου θα είχα τη ζωή μου...

Τώρα αν θα πήγαινα εξωτερικό δεν μενοιάζει και πολύ, θα πήγαινα κάπου στην Ελλάδα διότι απ όσο ξέρω ΈΞΩ πηγαίνε αυτοί που τα είχαν στην τσέπη τους και τα πετούσαν από εδώ κ από εκεί.

Η Αγγλία γιατί δεν βγήκε από τη λύρα? Μη μου πείτε επειδή έχει περισσότερη αξία γιάτι και το μάρκο στη Γερμανία μια χαρά ήταν και πηγαίνανε οι Έλληνες για δουλειά και κάνανε ζωή στην Ελλάδα!

Στημένα ήταν εξαρχής το ξέρανε ότι θα χωριστούμε σε 2 πλευρές. Βόρειους και Νότιους. Το ήξερε η Αγγλία ότι θα γινόταν αυτό ( μιας και δεν είναι τόσο χαζή όσο την θεωρούμε ) και το ήξερε η Γερμανία ότι θα κυριαρχίσει στην ΕΥΡΟΖΩΝΗ.

Με άλλα λόγια ΔΡΑΧΜΗ και παλι ΔΡΑΧΜΗ.

Και δρόμο και η Ευροζώνη και η Γερμανία και Γαλλία και Τρόικα. Την ησυχία μας και πάλι με το νομισματάκι μας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106675 από johngate13 στις 04 Αυγούστου 2012, 12:32μμ

johngate13

Εικονίδιο
μέλος από: 18/1/2012
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
αν πτωχεύσουμε την περιουσια μας δεν την παίρνει το κράτος.το κράτος παίρνει μονο της κατάθεσης όλων μας,και όταν γίνεται πτώχευση αλλάζουν όλα ακόμη και οι νόμοι δηλαδή είναι σαν να δημιουργείται ένα νέο κράτος,αλλά θα επικρατεί για ένα διάστημα ένα χάος
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login