Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Καλύτερα να χαρίζεις παρά να δανείζεις. Το κόστος είναι το ίδιο έτσι κι αλλιώς.
Κυριακή, 28 Απριλίου

εκτρωση: υπερ? κατα? με προϋποθεσεις?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #108689 από Freeze στις 03 Σεπτεμβρίου 2012, 10:10πμ

Freeze

Εικονίδιο
μέλος από: 18/11/2011
μηνύματα: 182 αποδεκτές 0
τι γνωμη εχετε για τις εκτρωσεις; πρεπει να απαγορευτουν ή οχι;
προσωπικα τις υποστηριζω με την προϋποθεση οτι το εμβρυο συλληφθηκε μεσω βιασμου ή χωρις να το θελει το ζευγαρι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108691 από tsemarorua στις 03 Σεπτεμβρίου 2012, 12:08μμ

tsemarorua

Εικονίδιο
μέλος από: 31/8/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Ο καθένας θα μπορούσε να πει ότι θέλει πάνω σε αυτό το θέμα. Ποιοι είναι οι σωστοί λόγοι, για να γίνει έκτρωση διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο, ανάλογα την κατάσταση στην οποία βρίσκεται. Πέρα από το αν έπεσες θύμα βιασμού, ή έγινε η σύλληψη χωρίς να το θέλεις, δεν μπορώ να σκεφτώ και πολλούς άλλους λόγους όπου ένα ζευγάρι θα ήθελε να κάνει έκτρωση. Πολλοί επιλέγουν αυτή την μέθοδο, γιατί λόγω οικονομικών προβλημάτων όπως λένε δεν μπορούν να μεγαλώσουν ένα παιδί. Αν και δεν είμαι κατά των εκτρώσεων, αυτό το θεωρώ άκυρο επιχείρημα. Όμως σκέψου να καταργηθούν όπως λες. Τότε όλα τα ανήλικα κορίτσια που μένουν έγκυες πως θα αντιμετωπίσουν αυτή την κατάσταση όταν η έκτρωση ήταν η μόνη τους λύση; Γενικά, για αυτό το θέμα μπορείς να ακούσεις χιλιάδες απόψεις, άλλοι θα αρχίσουν να μπλέκουν και την θρησκεία, άλλοι θα σου πουν ότι πρόκειται για έγκλημα. Για μένα το μεγαλύτερο "κατά" είναι ο ψυχολογικός τομέας, σε μια τέτοια περίπτωση. Αλλά η απαγόρευση τους, δεν θα ωφελούσε σε κάτι, απλά θα δημιουργούσε περισσότερα προβλήματα, κατά την γνώμη μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109097 από ptheolo στις 08 Σεπτεμβρίου 2012, 3:12μμ

ptheolo

μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 260 αποδεκτές 0
Δεν με πειράζει εμένα καθόλου, σε ελεύθερη χώρα ζούμε, ο καθένας κάνει ότι θέλει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109203 από Τέλης στις 09 Σεπτεμβρίου 2012, 10:40μμ

Τέλης

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/8/2012
μηνύματα: 75 αποδεκτές 0
Αν είναι θύμα βιασμού η σε περίπτωση που το παιδί θα γεννηθεί με πρόβλημα σύνδρομο Down αναπηρίες η διάφορες γενετικές ανωμαλίες τότε δικαιολογείτε αλλά αν ο άλλος ήταν άμυαλος και δεν έβαλε σκουφάκι.Όχι δεν θα πεθάνει ένα μωρό επειδή εσύ φέρθηκες σαν μ&%*(&*κας
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109242 από pok7 στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, 10:13μμ

pok7

Εικονίδιο
μέλος από: 10/9/2012
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
εγω ειμαι υπερ της εκτρωσης αναλογα το φυλο, πολλοι θα με πουνε αναχρονιστικο κι αλλα τετοια αλλα δεν γινεται να εχουμε τοσες παραπανω γυναικες απο αντρες πρεπει να υπαρχει μια ισσοροπια
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109356 από zifeis στις 12 Σεπτεμβρίου 2012, 10:19μμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
λολ@ποκ7

Υπερ της εκτρωσης ειμαι εγω. Απλα να μη γινεται καταχρηση.
Η εκτρωση προσφερει λυσεις σε πολλα προβληματα οπως ειναι τα θυματα βιασμων ή οι γενετικες ασθενειες. Ακομη βοηθαει σε περιπτωσεις ανεπιθημητης εγκυμοσυνης γιατι οπως και να το κανουμε καλυτερα να θανατωθει ενα ατομο σε εμβρυακη κατασταση παρα να μην εχει τη δυνατοτητα να μεγαλωσει σε ενα υγιες περιβαλλον ωστε να αναπτυχθει σε ενα υγιες ατομο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109949 από ansia στις 19 Σεπτεμβρίου 2012, 11:52μμ

ansia

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/9/2012
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Αναλογα την κατασταση..

Επειδη το χω ζησει απ πολυ κοντα το θεμα, μεσω φιλης μου
που αναγκαστηκε να κανει στην 3η λυκειου, το θεωρησα πολυ
λογικο
Δεν ηταν στη φαση της ζωης της που μπορουσε να ανταπεξελθει

Απ την αλλη αν μου τυχαινε τωρα ας πουμε κατι τετοιο
δε θα εκανα εκτρωση για κανενα λογο ..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login