Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Το έγκλημα δεν αποδίδει, έχει όμως καλό ωράριο.
Τρίτη, 14 Μαΐου

WICCA

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #108825 από M1k3y στις 05 Σεπτεμβρίου 2012, 4:03μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Έγραψε:(myname@04 Σεπτεμβρίου 2012)
Καταρχην δεν ξερω αν στο φορουμ επιτρεποντε τετοιου ειδους συζητησεις αλλα ας πω τν εμπιρια μου.
Γνωρισα ατομα τα οποια πιστευουν στην WICCA και κανουν ξορκια κανουν μπαλες φοτος με ξορκια και αλλα   ας πουμε που κανουν τον αλλον να κλαιει χωρις λογο χωρις να σταματαει η και να γελαει αντιστοιχα μετακινουν πραγματα χωρις να τα ακουμπησουν και αλλα διαφορα και δεν μου λενε ψεματα αλλα εγω σαν χριστιανη δεν μπορω να το αντιληφθω αυτο που κανουν και δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε να συνηπαρχει αυτο με την ορθοδοξια εχω μπερδευτει

Σε τρολλάρουν. Δεν υπάρχουν τέτοια πράματα, και δεν υφίσταται ορθοδοξία (κανένα δόγμα δεν είναι ορθό).

Αλήθεια, απορώ πώς είναι δυνατόν εν έτει 2012, ενώ έχει μεσολαβήσει ο θρίαμβος της επιστήμης και του ορθολογισμού, να υπάρχουν ακόμη άτομα που πιστεύουν σε μαγείες, παράλογους Θεούς, φαντάσματα, κλπ. επειδή "κάποιος τους είπει", "κάπου διάβασαν στο Ίντερνετ", "κάποτε έγινε κάτι", κλπ. Και ενώ δεν μπορούν να βάλουν τάξη στη λογική τους, πάνε να ασχοληθούν και με το παράλογο.

Μάλλον έχω υποτιμήσει πολύ το ρόλο και το μέγεθος της κατήχησης που δέχονται οι πάντες από βρεφική ηλικία...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108834 από Freeze στις 05 Σεπτεμβρίου 2012, 5:02μμ

Freeze

Εικονίδιο
μέλος από: 18/11/2011
μηνύματα: 182 αποδεκτές 0
Έγραψε:(M1k3y@05 Σεπτεμβρίου 2012)

Σε τρολλάρουν. Δεν υπάρχουν τέτοια πράματα, και δεν υφίσταται ορθοδοξία (κανένα δόγμα δεν είναι ορθό).

Αλήθεια, απορώ πώς είναι δυνατόν εν έτει 2012, ενώ έχει μεσολαβήσει ο θρίαμβος της επιστήμης και του ορθολογισμού, να υπάρχουν ακόμη άτομα που πιστεύουν σε μαγείες, παράλογους Θεούς, φαντάσματα, κλπ. επειδή "κάποιος τους είπει", "κάπου διάβασαν στο Ίντερνετ", "κάποτε έγινε κάτι", κλπ. Και ενώ δεν μπορούν να βάλουν τάξη στη λογική τους, πάνε να ασχοληθούν και με το παράλογο.

Μάλλον έχω υποτιμήσει πολύ το ρόλο και το μέγεθος της κατήχησης που δέχονται οι πάντες από βρεφική ηλικία...


"Rational arguments don't usually work on religious people, otherwise there would be no religious people."

Τα λογικα επιχειρηματα συνηθως δεν πιανουν στους πιστους γιατι αν επιαναν, αυτοι δεν θα υπηρχαν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111663 από giorgostrelos στις 25 Οκτωβρίου 2012, 1:17μμ

giorgostrelos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 28/8/2012
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Έγραψε:(myname@04 Σεπτεμβρίου 2012)
Καταρχην δεν ξερω αν στο φορουμ επιτρεποντε τετοιου ειδους συζητησεις αλλα ας πω τν εμπιρια μου.
Γνωρισα ατομα τα οποια πιστευουν στην WICCA και κανουν ξορκια κανουν μπαλες φοτος με ξορκια και αλλα   ας πουμε που κανουν τον αλλον να κλαιει χωρις λογο χωρις να σταματαει η και να γελαει αντιστοιχα μετακινουν πραγματα χωρις να τα ακουμπησουν και αλλα διαφορα και δεν μου λενε ψεματα αλλα εγω σαν χριστιανη δεν μπορω να το αντιληφθω αυτο που κανουν και δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε να συνηπαρχει αυτο με την ορθοδοξια εχω μπερδευτει.

λοιπον επειδη ειδα ολα τα σχολεια και αναφερεσται η ποιοπολη στην μαγεια σκεφτηκαται το ποιο απλο πραγμα απο ολα να προκηται για ψευδεστηση οταν μου λες οτι μπορουν να κουνισουν πραγματα χωτις να τα αγγικσουν απλα ταχυδαχτυλουργηκα κολπα και οταν μου λες οτι μπορουν να ελεξουν τα σηνεσθηματα των αλλων αυτο προκηται στο ποσο πολυ εχουν αναπτηξη καποιοες δυναμεις η οποιες δεν ειναι μαυρης μαγειας
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login