Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Με τον καιρό κι εσύ σκελετός θ' απομείνεις.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Αλέξης

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #113823 από vanoula etc στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 4:40μμ

vanoula etc

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/6/2012
μηνύματα: 98 αποδεκτές 0
Τι πιστευετε σχετικα με την δολοφονια του 15χρονου Αλεξη απο τον αστυνομικο....θελω να ακουσω ολες τις γνωμες...με ποιανου το μερος ειστε;εγω προσωπικα υποστηριζω τον Αλεξη...ο μπατσος δεν ειχε κανενα απολυτως δικαιωμα να σκοτωσει τον εφηβο!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113828 από kalakalatom@@to στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 6:51μμ

kalakalatom@@to

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2011
μηνύματα: 367 αποδεκτές 0
κανεις δεν ξερει τι εγινε εκινην την στιγμη , οποτε δεν μπορω να παρω το μερος κανενως . Ομως με το θεμα του αλεξη δηλαδη καθε 6 δεκεμβρη να κανουν πορειες καταληψης κτλπ ειμαι κατα . Ο λογος ειναι οτι δεν εχει παιθανει μονο ο αλεξης αδικα , πολυ αστυνομικη εχουν παιθανει αδικα σε πολυ μικρη ηλικια , για αυτους γτ δεν κανουμε τπτ ? επεισης με αυτο που βριζουν τους αστυνομικους ειμαι παλι κατα , μπορει να εφτεγε ο αστυνομικος στην υποθεση του αλεξη ομως αν ο αλεξης εκινη την στιγμη σκωτονε τον αστυνομικο δεν θα γινοταν τπτ θα εμπαινε φυλακη αν εμπαινε και τελος ουτε πορειες ου καταληψης ουτε τπτ .Σορρυ αν βγηκα εκτος θεματος αλλα εμενα αυτην ειναι η αποψη μου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113832 από KwnstantinosS στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 7:08μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
Συμφωνω ακριβως με την αποψη του πανω ......εδω στο βολο που μενω βρηκαν ευκαιρια οι κολοαναρχικοι και διαλυσαν τα παντα και απο αυτους που συνελλαβαν οι περισσοτεροι ηταν ανηλικοι ...ΛΟΛ.........εμενα με εκνευριζουν και οι αναρχικοι γιατι δν πιστευουν σε τιποτα και χαλανε περιουσιες ανθρωπων που δημιουργησαν με κοπο.......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113833 από vanoula etc στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 7:20μμ

vanoula etc

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/6/2012
μηνύματα: 98 αποδεκτές 0
Έγραψε:(kalakalatom@@to@07 Δεκεμβρίου 2012)
Ο λογος ειναι οτι δεν εχει παιθανει μονο ο αλεξης αδικα , πολυ αστυνομικη εχουν παιθανει αδικα σε πολυ μικρη ηλικια , για αυτους γτ δεν κανουμε τπτ ? επεισης με αυτο που βριζουν τους αστυνομικους ειμαι παλι κατα , μπορει να εφτεγε ο αστυνομικος στην υποθεση του αλεξη ομως αν ο αλεξης εκινη την στιγμη σκωτονε τον αστυνομικο δεν θα γινοταν τπτ θα εμπαινε φυλακη αν εμπαινε και τελος ουτε πορειες ου καταληψης ουτε τπτ .Σορρυ αν βγηκα εκτος θεματος αλλα εμενα αυτην ειναι η αποψη μου

απο τη στιγμη που αποφασιζει καποιος να κολουθησει αυτο το επαγγελμα ξερει πως θα υπαρξουν και στιγμες που θα διακινδυνευση τη ζωη του.αν ο αλεξης σκοτωνε τον αστυνομικο,εχεις δικιο,τιποτα δεν θα γινοταν.στη θεση του αλεξη θα μπορουσε ομως να ηταν το καθε ανλικο που κατεβαινει σε πορεες.εμεις ως ελλαδας εμπιστευομαστε καποιους ανθρωπους να κουβαλαν ενα οπλο μαζι τους....ενταξη;δεν μπορει ο καθενας μονο και μονο επειδη καποιος ανηλικος(....που στο κατω κατω εχει οοοοολη την ανωριμοτητα της ηλικιας του πανω του...)τον βριζει να βγαζει ενα οπλο και οποιον παρει ο χαρος!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113834 από vanoula etc στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 7:24μμ

vanoula etc

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 15/6/2012
μηνύματα: 98 αποδεκτές 0
Έγραψε:(KwnstantinosS@07 Δεκεμβρίου 2012)
Συμφωνω ακριβως με την αποψη του πανω ......εδω στο βολο που μενω βρηκαν ευκαιρια οι κολοαναρχικοι και διαλυσαν τα παντα και απο αυτους που συνελλαβαν οι περισσοτεροι ηταν ανηλικοι ...ΛΟΛ.........εμενα με εκνευριζουν και οι αναρχικοι γιατι δν πιστευουν σε τιποτα και χαλανε περιουσιες ανθρωπων που δημιουργησαν με κοπο.......

και γω στο βολο μενω....εχω και φιλους που ειναι αναρχικους και πανε γυμνασιο...σιγουρα εχουν τους λογους τους μερικοι να κατεβουν σε πορειες κτλ σε σχεση με τον Αλεξη δεν εχει σημασια αν εισαι ή αν δεν εισαι αναρχικος.σημασια εχει αν ΕΣΥ νιωθεις πως πρεπει να κατεβεις και να εκδηλωσης δημωσιως την οργη σου για ενα παιδικο,εφηβικο χαμογελο που χαθηκε.για μια δολοφονια εν ψυχρο που εγινε σε ενα 15χρονο αγορι που δεν εφταιγε σε τιποτα,αφου οπως ισχυριζεται η οικογενεια του για να βγει με τον φιλο του τον νικο μιας και γιορταζε.δεν ξερω αν ηταν κωλοπαιδο ο Αλεξης ή φλωρος ή οτιδηποτε αλλο αλλλα σιγουρ ΔΕΝ του αξιζε αυτος ο θανατος!!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113835 από Σηπτικό Βόδι στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 7:34μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Η γνώμη μου γι' αυτό, είναι ακριβώς αυτή που διαμορφώνεται από την εμπνευσμένη απ' αυτή την ιστορία ταινία "Wasted Youth". Ο τρόπος που υποστηρίζεται το συμβάν σ' αυτή την ταινία είναι ακριβώς ο τρόπος που θα επέλεγα να εκφράσω τη γνώμη μου γι' αυτό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113837 από Kathrine_R στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 8:59μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
πιστεύω πως κανένας άνθρωπος δεν έχει το δικαίωμα να αφαιρέσει τη ζωή κανενός,πιο πάνω αναφέρατε οτι αν σκοτωνόταν ο αστυνόμος δεν θα γινόταν τίποτα,προσωπικά και πάλι θα το κατέκρινα αλλά σίγουρα θα έδινα μία δικαιολογία στο νεαρό του παιδίου .Σε κάθε περίπτωση όμως ας μην φτίαχνουμε ιστορίες στο μυαλό μας κατι τέτοιο δεν συνέβει . Το γεγονός οτι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι στην αστυνομία δηλώνει πολλά ...
Όσο για τις πορείες δεν το θεωρώ κακό αλλά δεν δικαιολογούνται τα διάφορα επεισόδια που γίνονται ας μην συνδέουμε τους κουκουλοφόρους όμως με τα άτομα της πορείας που διαδηλώνουν ειρηνικά .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113838 από Noir Désir στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 8:59μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Έγραψε:(kalakalatom@@to@07 Δεκεμβρίου 2012)
κανεις δεν ξερει τι εγινε εκινην την στιγμη , οποτε δεν μπορω να παρω το μερος κανενως . Ομως με το θεμα του αλεξη δηλαδη καθε 6 δεκεμβρη να κανουν πορειες καταληψης κτλπ ειμαι κατα . Ο λογος ειναι οτι δεν εχει παιθανει μονο ο αλεξης αδικα , πολυ αστυνομικη εχουν παιθανει αδικα σε πολυ μικρη ηλικια , για αυτους γτ δεν κανουμε τπτ ? επεισης με αυτο που βριζουν τους αστυνομικους ειμαι παλι κατα , μπορει να εφτεγε ο αστυνομικος στην υποθεση του αλεξη ομως αν ο αλεξης εκινη την στιγμη σκωτονε τον αστυνομικο δεν θα γινοταν τπτ θα εμπαινε φυλακη αν εμπαινε και τελος ουτε πορειες ου καταληψης ουτε τπτ .Σορρυ αν βγηκα εκτος θεματος αλλα εμενα αυτην ειναι η αποψη μου

συμφωνώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113843 από e-mail στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 10:10μμ

e-mail

μέλος από: 10/7/2012
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Όλο αυτό το ξέσπασμα που δημιουργήθηκε εκείνο το Σάββατο, δημιουργήθηκε επειδή έπρεπε να δημιουργηθεί. Με αφορμή λοιπόν την δολοφονία του μετανάστη από ξυλοδαρμό αστυνομικών, με αφορμή λοιπόν τον Ζαχόπουλο - Βατοπέδι και την κυβέρνηση Καραμανλή να καταρρέει... η χώρα έφτασε στα αμήν ( όπως θα φτάσει και πολύ σύντομα ).

Ο Αλέξης ήταν η τελευταία αφορμή!

Εκείνο το Σάββατο μέσα σε 1 ώρα η Αθήνα είχε γεμίσει από χιλιάδες κόσμο ( ανεξαρτήτως ηλικίας ) ο οποίος κόσμος, είχε οργή και μίσος για όλα όσα συμβαίνουν στην υποτιθέμενη δημοκρατία!

Όπως λοιπόν καταλαβαίνεται το γεγονός δεν είχε προλάβει να προπαγανδιστεί άρα ο κόσμος κατέβηκε επειδή έπρεπε να κατεβεί...

Σχετικά με τους αστυνομικούς συμφωνώ ότι δεν είναι όλοι το ίδιο, σε κάθε κατάταξη υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί... όμως φασίστας και αστυνομία πάνε μαζί, με άλλα λόγια; Και φασίστας να μην είναι κάποιος θα γίνει αναγκαστικά!

Η αστυνομία είχε αυτού του είδους εξουσία από την εποχή του Παπαδόπουλου, τυχαίο; Δε νομίζω!

Η Αναρχία πάλι δεν είναι αυτό που αναφέρει ο φίλος μας από πάνω, οπότε θα πρέπει επιτέλους να μάθουμε να ξεχωρίζουμε το κάθε τι γύρω μας...!

Τα ματ είναι αποβράσματα και στην ουσία οι αστυνομικές δυνάμεις δημιουργούν την αναστάτωση, οι λεγόμενοι μπαχαλάκιδες είναι μια ξεχωριστή ομάδα η οποία πράγματι καταστρέφει περιουσίες κόσμου( μήπως όμως να κοιτάξουμε κάτι άλλο; Μήπως το πρόβλημα είναι κάπου αλλού; ) που άραγε;;;;

Η πρεσβεία είναι το κίνητρο, τράπεζες, αστυνομικά τμήματα, πυροσβεστικές, με άλλα λόγια ότι ανήκουν στο κράτος. Μην συγκρίνεται εκείνα τα γεγονότα με την κάθε απλή πορεία, διότι η Ελλάδα μετά από πολλά χρόνια ( εποχή πολυτεχνείου ) είχε ταρακουνηθεί για τα καλά και πραγματικά είχε ξεπεράσει τα όρια που αν συνέχιζε θα περνούσαν Στρατιωτικό νόμο, αντιλαμβάνεστε τι θα πει αυτό;

Κλείνοντας υπάρχουν οι αποδείξεις και το υλικό που μπορεί να πειστεί κάποιος για το τι πραγματικά έγινε, ψάξιμο θέλει τίποτα παραπάνω!

Αν δεν υπήρχε μια κοπέλα ο ειδικός αυτός φρουρός + τον συνάδελφο του θα βαρούσε υπηρεσίες όπως πολύ πιθανόν να κάνει ( στην Ελλάδα όλα είναι πιθανά ).


Ζούμε σε ένα σύστημα όπου όσο πάει χειροτερεύει, η σημερινή νεολαία έχει χαντακωθεί και η πίεση που ασκείται είναι αφόρητη, θα πρέπει να διεκδικούμε και να αγωνιζόμαστε για το μέλλον και τις ζωές μας.

Το θέμα σηκώνει συζήτηση άλλου επιπέδου και ειλικρινά το αφήνω γιατί θα ξεφύγει κατά πολύ.



Αυτά από μένα.



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #113845 από _eks_nti στις 07 Δεκεμβρίου 2012, 10:30μμ

_eks_nti

μέλος από: 11/11/2012
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Καλησπεραα..
Κατα τη γνωμη μου οχι το παδι δεν επρεπε να σκοτωθει, ηταν σφαλμα του αστυνομικου γιαυτο αλλωστε δικαστηκε και μπηκε φυλακη. Οταν ομως τοσοι και τοσοι αστυνομικοι σκοτωνονται δεν διαδηλωνει κανεις γιαυτους.. γιατι ? αυτοι δεν ηταν ανθρωποι ? αυτοι δεν ειχαν οικογενειες ? Η δουλεια του αστυνομικου ειναι μια πολυ δυσκολη δουλεια και συχνα αυτοι οι ανθρωποι θετουν τον εαυτο τους σε μεγαλους κινδυνους προκειμενου να μας προστατεψουν. Δε λεω..παντου υπαρχουν και οι τεμπεληδες και αυτοι που δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους. Παντα και παντου θα υπαρχουν τετοιοι εργαζομενοι. Ας μην τους βαζουμε ομως ολους στο ιδιο τσουβαλι.

Οσο αφορα την αναρχια δεν δινω κανενα ελαφρυντικο. Απο που κι ως που 10 ατομα που ετσι τους εχει καπνισει βγαινουν στους δρομους και σπανε κυριολεκτικα τα παντα βρισκωντας αφορμες.Καταστρεφουν περιουσιες, προκαλουν επεισοδια και στην ουσια δεν προσφερουν απολυτως τιποτα !

Αν θες να διαμαρτυρυθεις να το κανεις ειρηνικα. Βγες στους δρομους με το πανο σου και διαδηλωσε.Φωναξε συνθηματα, πες τα παραπονα σου αλλα μην καταστρεψεις κατι που δεν σου ανηκει.

Αυτη ηταν η γνωμη μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login