Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Γάμος: Ο σκουπιδοτενεκές του έρωτα.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

κοινωνία με κοκκινο φωτακι;

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #125013 από baggelischan στις 27 Ιανουαρίου 2014, 8:44μμ

baggelischan

banned
μέλος από: 21/1/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Είναι λοιπόν λίγες μέρες που μπαίνω στο ftou και διαβάζω τις διάφορες αναρτήσεις που κάνει ο κόσμος...Και διάβασε διάβασε άρχισα να απορώ! Που στο διάολο κατευθύνεται αυτή η κοινωνία, πως είναι δυνατόν να περιμένεις το μέλλον να σου ερθει στα χέρια όταν εσυ τα κρατάς κλειστά ακόμα και όταν σου το παραχωρούν; πως μπορεί αυτή η κοινωνία να προχωρήσει όταν βλέπεις οτι ακόμα και τα 13 χρόνα μαμιουνται; και καταληγω λέγοντας... Γιατί γιατί γιατί;;; γιατί γαμω το φελεκι μου δεν μπορείτε να γραψετε ορθογραφημενα ελληνικα; γιατί να κάνετε σεξ απο τα 14; που πάμε; αυτά απο εναν οργισμενο 19 χρονο! Γραψτε οτι πιστεύετε!
προφίλάλλα...
7
Μήνυμα #125015 από Dieftharmenos στις 27 Ιανουαρίου 2014, 9:11μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γιατι υπαρχει νομος που λεει οτι δεν πρεπει να κανεις σεξ απο τα 14???θεωρητικα μπορεις οταν μπαινεις στην εφηβια.Το θεμα ειναι οτι δεν νιωθουν ετοιμοι.Εγω για παραδειγμα τωρα μπαινω στα 18 και το εκανα απο τα 16.Τι σημαινει αυτο??Εσυ με την σταση σου υποδεικνυεις ανωριμοτητα.Το να κανεις σεξ ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα στον κοσμο.ΤΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!Αν εισαι κομπλεξικος δεν σου φταιει κανενας.Σεβομαι την αποψη σου αλλα την επομενη φορα που θα γραψεις κανε κατι για τον ευατο σου και σκεψου τι χαζομαρες λες.Μολις μπηκαμε στο 2014 και ειναι κριμα να υπαρχουν ατομα που σκεφτονται τοσο οπισθοδρομικα για οτι πιο φυσιολογικο και ελευθερο στον κοσμο.Οσο για το που παει η κοινωνια ενα θα σου πω.Προφανως και εξελισσεται.Παντου κανουν σεξ απο τα 14 παρολα αυτα τα επιτευγματα και ο αντι-ρατσισμος ανεβαινει σταδιακα.Πραγμα που για σενα ειναι προφανως κακο.Το να εισαι ελευθερος συνεπαγεται με το να κανεις οτι θελεις με το σωμα σου.Εσυ αν θες κατσε παρθενος ολη σου την ζωη...δικο σου προβλημα

Φιλικα παντα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #125016 από baggelischan στις 27 Ιανουαρίου 2014, 9:44μμ

baggelischan

banned
μέλος από: 21/1/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Φιλικά παντα, ωρα για την απάντηση μου...ποιος σου είπε οτι είμαι παρθένος; ποιος σου είπε οτι δεν συμφωνω με το σεξ απο τα 14; και τέλος εγώ μιλησα για την κοινωνία και όχι για το σεξ(χωρίς να θέλω να γίνω ρατσιστής και οι γύφτοι απο τα 12 έχουν παιδιά) εγώ μιλάω για ενα κοριτσάκι ταδε όχι καποιο συγκεκριμένο... Αυτό το κοριτσάκι στα 14 είναι β γυμνάσιου και ασχολείται με το σεξ και το πως θα πάρει το δάχτυλο... Πράγματα ανούσια οτάν η πραγματική ουσία πλεον βρίσκεται στο τι πρεπει να κάνω για να ανταμειψω τους γονεις μου για το χρήμα και το κόπο που έκαναν να με μεγαλώσουν για να αποκτησω ενα καλυτερο αύριο ειτε αυτό βρίσκεται στην Ελλάδα ειτε όχι. Ρώτας αν υπάρχει νόμος, φυσικά και δεν υπάρχει, αλλά υπαρχουν ηθικοί φραγμοί, γιατί το σεξ μπορείς να το κανεις απο 4,5,6....13,14,....18,20,90 δεν σε εμπόδισε ποτε κανεις και ουτε πρόκειται να σε εμποδίσει! Κλείνοντας, λες οτι παντού κανουν σεξ απο τα 14 ε λοιπον αυτός είναι και ο λογος που στην Αμερική βλέπεις σειρές 16 and pregnant και ενα σωρό αλλες ιστορίες οπώς σμν με κυριότερα απο αυτό το aids να μαστίζει στις μέρες μας απο απρόσεκτα παιδάκια! Μια είναι η ουσία, όταν κανεις κάτι που δεν "αρμόζει"(τα " " αν θέλεις κράτα τα) στην κοινωνία θα κριθεις ειτε αυτό είναι φυσιολογικό ειτε όχι. Γιατί έτσι είναι φιλέ μου η ζώη... Το άλλο με την ορθογραφία δεν το σχολίασες... Πιθανότατα να μην έχω αλλά μυνήματα αλλά δεν πειράζει...επίσης μπορεί να μην βγαζεις νόημα επειδή δεν υπάρχει κάποιος ειρμος σκεψης


Φιλικά παντα ένας οργισμένος 19 χρονος
προφίλάλλα...
Μήνυμα #125018 από asap στις 27 Ιανουαρίου 2014, 9:57μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
το οτι γινονται οργια απο την αρχαια ελλαδα με γκει απο τετοιες ηλικιες και οτι αλλο θες, τωρα σε πειραξε τι παιζει με την γενια μας δηλαδη? επειδη τα βλεπεις ολα αυτα γραμμενα σε ενα forum που ο καθενας εδω μεσα ειναι ανωνυμος?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #125019 από baggelischan στις 27 Ιανουαρίου 2014, 10:03μμ

baggelischan

banned
μέλος από: 21/1/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Όπως είπε και ο φίλος παραπανω 2014 έχουμε!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #125020 από asap στις 27 Ιανουαρίου 2014, 10:09μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
εγω λεω οτι αυτα γινονται εδω και αιωνες. απλα τωρα σου φαινονται καπως γιατι τα βλεπεις ολα να γραφονται σε ενα φορουμ και να μιλανε ολοι τοσο ανοιχτα για το οτιδηποτε κανουν -απο τοσο μικρες ηλικιες-.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #125021 από baggelischan στις 27 Ιανουαρίου 2014, 10:13μμ

baggelischan

banned
μέλος από: 21/1/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Συμφωνώ, απλα με ενοχλεί οπώς και αρκετούς αλλους, φαντάζομαι. Για τα ορθογραφικά δεν έχετε πει τίποτα...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #125022 από Dieftharmenos στις 27 Ιανουαρίου 2014, 10:21μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Κοιταξε το οτι ενα κοριτσι ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ η ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΗΣΤΕΙ με το σωμα της ειναι απολυτως φυσιολογικο.Δεν εχει να κανει με την οικονομικη κατασταση που βρισκεται η χωρα μας.Δηλαδη τι?επειδη σε λιγο θα κανουμε το σκατο μας παξιμαδι πρεπει να σταματησουμε να απολαμβανουμε τη ζωη?Αν ψαξεις λιγο σε αυτο το φορουμ θα δεις ποστ απο 14χρονα κοριτσια που ρωτανε τι μπορουν να κανουν για να βοηθησουν τους γονεις τους να βγουν απο το οικονομικο αδιεξοδο.Το καλοκαιρι ειδα ενα ποστ ενα πιτσιρικι εγραφε οτι θα τους παρουν το σπιτι και τι μπορει να κανει.Τιποτα απολυτως αλλα παρολα αυτα ρωταγε.Το οτι δεν ενδιαφερονται μονο για το οικονομικο πρεπει να επιβραβευεται και οχι να κατακρινεται.Αν ηταν ετσι να παμε να φουνταρουμε ολοι...

Οσο για την κοινωνια...να παει να μαμηθει...λες και τα 14χρονα δεν εχουν προσωπικοτητα η φιλους με τα ιδια χαρακτηριστηκα και αρα εντασσονται αυτοματα στην κοινωνια,τωρα θα πρεπει να περιοριζουν την ελευθερια τους για χαρη των φραγμων που θεσπισε μια αλλη γενια?χεσε μεσα...

Οσο για την ορθογραφια θα σου πω οτι μεχρι πριν 20 χρονια το 70% του ελληνικου πληθυσμου εκανε λαθος στο 50% των λεξεων των κειμενων τους.Οχι οτι εγω ειμαι καλυτερος και εγω εχω τα θεματα με την ορθογραφια μου αλλα δεν θα πυρποληθω.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #125026 από baggelischan στις 27 Ιανουαρίου 2014, 10:34μμ

baggelischan

banned
μέλος από: 21/1/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Μου αρέσει ο τροπος που σκέφτεσαι και γενικά οι απόψεις σου..
Στο κάτω κάτω γούστα είναι αυτά ο καθένας κανει οτι θελει , λέει οτι θέλει πιστεύει οτι θέλει. Αυτά έχω να πω γιατί δεν λέει να ξαναγραφω τεραστια κειμενα... Οπως και να έχει keep up the good work!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #125027 από Bluejack στις 28 Ιανουαρίου 2014, 1:06πμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Φίλε βαγγέλη.
Χαίρε και από εμένα.
Υπάρχουν πράγματα που συμφωνώ μαζί σου και άλλα που διαφωνώ.
Σε αυτό που συμφωνώ πιο πολύ είναι πως όλοι οι φρέσκοι
ασχολούνται με το σεξ τόσο πολύ λες και δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Καλό είναι να έχεις μια περιέργεια, να μαθαίνεις πράγματα από πολύ μικρός, αλλά οκ. Κάθε πράγμα στην ηλικία του.
Δε σου λέω να μη κάνεις ΣΕΞ στα 14. Κάνε, προσωπικά χέστηκα.
Κάνε όμως ότι κάνεις εφόσον ξέρεις τι κάνεις και να είσαι ενημερωμένος για τις πράξεις σου. Είπες για τον ιό του HIV, εγώ σου λέω και για τις εκτρώσεις αλλά και για την ψυχική υγεία του νέου μέλους.
Η κοινωνία μας άσε, μη τη ψάχνεις.
Ειδικά στην Ελλάδα είναι ένα μπουρδέλο όπως λες στον τίτλο σου
γιατί και εμείς μπουρδέλο σα λαός είμαστε.
(Δε με νοιάζει αν δεν αρέσει αυτό στους ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ μας)

Από έναν ήρεμο Αντώνη
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login