Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τα λεφτά μιλάνε... λένε αντίο!
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Καπνισμα στα 14

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128622 από alex_14 στις 02 Ιουλίου 2014, 5:44μμ

alex_14

Εικονίδιο
μέλος από: 2/7/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ειμαι 14 ,5 και πριν λιγο καιρο αρχισα το καπνισμα σε ενα παρτυ και τ.π.σ. αρχισα να καπνιζω οταν ειμαι με φιλους και αγορασαμε πακετα τσιγαρα malboro gold και σε καπια φαση το πακετο το πηρα μαζι μου σπιτι, τωρα αγορασα και εγω ενα και καπνιζω max 1 την ημερα η και κανενα.
Ειναι τοσο βλαβερο?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #128623 από aglina στις 02 Ιουλίου 2014, 7:10μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ναι ειναι βλαβερο! Ολοι απο ενα ξεκινανε και καταλιγουν να καπνιζουν πακετα. Ειναι βλαβερο επειδη ειναι εθυστηκο. Δεν συνεχιζω γιατι θα γινω ακομα πιο βαρετη με τα μη και μη μου. Δεν μπορω να στο απαγορευσω αλλα σου προτινω να το κοψεις οσο ειναι ακομα νορις δεν μπορω να σκευτω κατι θετικο για το τσιγαρο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128624 από Dieftharmenos στις 02 Ιουλίου 2014, 7:21μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Εγω καπνιζω απο...κατσε να θυμηθω...20 Μαιου του 2012.Στα 16 το αρχιζα και αν μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω δεν θα δοκιμαζα καν!!!Τωρα θα μου πεις γιατι δεν το κοβεις τοτε??Θα σου πω γιατι ειμαι μαλακας...

ΚΟΨΤΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ

ΥΓ.μαρεσει που εβαλες το "ΚΑΠΝΙΣΜΑ" στην Διασκεδαση
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129414 από pikachu kitty^^ στις 10 Αυγούστου 2014, 1:58πμ

pikachu kitty^^

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2014
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
ειμαι στην ηλικια σου και κανω το ιδιο...αν και εγω ξεκηνησα για αλλους λογους...μονο που εγω το κοβω αν πασα στιγμη το χω κοψει αρκετες φορες απο τοτεπου το αρχησα...θα μου πεις τωρα γτ το αρχιζα παλι? εε, ειν κτ προσοπικοι λογοι που με χαλανε πολλυ...τεσπα, προσπαθησε για 1 μηνα να μινκαπνισεις και αν αντεξεις τοτε δν εχεισ τοσο μεγαλο θεμα..αν οχι,τοτε κοψτο με το ζορι!!
btw, σοβαρα? ολοι ξερουμε πςσ ειναι βλαβερο...(!)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130552 από Psyxologoc στις 29 Σεπτεμβρίου 2014, 3:22μμ

Psyxologoc

Εικονίδιο
μέλος από: 2/9/2014
μηνύματα: 24 αποδεκτές 0
φίλε μου ένα θα σου πω ΚΟΨΕΤΟ ΌΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΙΣ γιατι ολοι απο 1 αρχίσανε και κατέληξαν να κανουν 1-2 πακέτα την μέρα.. σκέψου καθε πακετο που αγοράζεις οτι βαζεις την υπογραφή σου στον καρκίνο γιατι τωρα δεν σου φαίνεται αλλα αργότερα στα 50-60 σου θα δεις τι προβληματα θα εχεις και επίσης κόβει πολλά το καπνισμα και το κυριότερο στην ηλικια των 14 ειναι η αντοχή η οποια σε ''καταστρέφει'' στο ποδοσφαιρο εαν παιζεις (δωσε μου αποδεκτη εαν μπορεις)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130556 από BabisSougias στις 29 Σεπτεμβρίου 2014, 6:19μμ

BabisSougias

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2014
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
κοιτα αν απλα κανεις παφα πουφα που λεμε , και δεν τον κατεβαζεις , για να σου φερει αυτη την ''ζαλαδα-χαλαρωση'' δεν εχεις θεμα γτ ουσιαστικα αερα κοπανιστο-καπνιζεις , ωστοσο , αν τον κατεβαζεις , κοψτω φιλε/η γιατι δε θα μπορεις αργοτερα, στο λεω εγω που εκανα 2,5 μηνες κανονικα και εκανα 3-4 την ημερα στριφτα, το εμαθε η μανα μου και το εχω κοψει τελειως, δεν πιστευα οτι θα μπορουσα χωρις αλλα να που εχω 3 βδομαδες καθαρος ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130617 από Bluejack στις 03 Οκτωβρίου 2014, 8:54μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Την αλήθεια θα την ακούσεις μόνο απο τον καπνιστή.
Απο τους βαρβάτους καπνιστές.
Λοιπόν άκου:
Kανένας άνθρωπος στον κόσμο *(ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ)* δεν ξεκίνησε να καπνίζει με σκοπό να γίνει καπνιστής. Κανένας δεν ξύπνησε ένα πρωί και είπε ξεκινάω κανονικά το κάπνισμα. Όλοι οι καπνιστές ξεκινήσαμε με ΜΙΑ σιγουριά :

"Δεν θα γίνω συστηματικός καπνιστής, ένα τσιγάρο θα κάνω και σιγά τα λάχανα. Ένα τσιγάρο, το πολύ δύο. Έτσι, για πλάκα, έτσι για να χαλαρώσω. ΔΕΝ θα γίνω σαν εκείνους τους μαλάκες που δεν μπορούν να το κόψουν. Αυτά είναι μαλακίες, ΕΓΩ μπορώ να το ελέγχω."

Αυτή είναι πάνω κάτω η ιστορία όλων των συστηματικών καπνιστών.
Μην το αρχίσεις, άκου εμάς τους καπνιστές. Εμείς ξέρουμε.
Εσύ όχι. Αν αποκτησεις και εσύ την γνώση ίσως είναι αργά.
Σταμάτο το τώρα που είναι νωρίς.
Φιλικά :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login