Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Ξέρεις τι είναι τα Σοσονάκια και τα Σαπουνάκια;
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Μηνυματα spamming;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130122 από panagiotiC στις 07 Σεπτεμβρίου 2014, 6:14μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια,δεν ξερω οσοι εχετε facebook αν εχετε παρατηρησει που στελνουν μερικοι μηνυματα τυπου "στειλε σε 20 φιλους σου αυτο το μηνυμα αλλιως θα εχεις κακοτυχια στην ζωη σου" και αλλα τετοιου τυπου μηνυματα,εσεις τα πιστευετε αυτα τα μηνυματα;
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #130123 από kapoios* στις 07 Σεπτεμβρίου 2014, 6:32μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Επειδή και εμένα δεν μου αρέσουν αυτά τα μηνύματα προσπαθώ όταν υπάρχει ένα τέτοιο να μην διαβάσω ούτε την πρώτη λέξη.Γενικά εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχουν και ότι είναι ψέματα μόνο και μόνο για να πέρνουν Likes και Comments.
Αν σε βοήθησα πάτα αποδεκτή αλλιώς θα έχεις κακοτυχία για τα επόμενα 40 χρόνια σου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130124 από Bluejack στις 07 Σεπτεμβρίου 2014, 6:33μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Υπάρχει κάποιος λόγος για να τα πιστέψω?

Όλα αυτά είναι hoax.
Μάλιστα μερικά απο αυτά που είναι όμορφα στημένα κάνουν τον γύρω του κόσμου (πχ με κάθε αποστολή μηνύματος συνεισφέρετε 1 ευρώ για την θεραπεία του κοριτσιού που πάσχει απο καρκίνο (φωτογραφεία), με την προσφορά της microsoft κτλ κτλ)
Ξεκινάνε για πλάκα και ο δημιουργός ηδονίζεται όσο βλέπει το μήνυμα του να αρχίζει να εξαπλώνετε αρχικά στους κύκλους των φίλων του και ύστερα παραπέρα.
Σε άλλες περιπτώσεις τέτοια μηνύματα αλυσίδας (όπως λέγονται) έχουν σκοπό την παραπληροφόρηση ή την έκδοση μιας "βρόμας". Δηλαδή μιας ψεύτικης είδησης που όσο κυκλοφορεί απο στόμα σε στόμα αυτή πλέον να περνιέται για αληθινή.

Τέλος πάντων, όσο διαβάζεις αυτό το μήνυμα πρέπει να το τσεκάρεις ως αποδεκτή απάντηση ώστε μέσα στις επομενες μέρες να έχεις καλή τύχη. Ειδάλλως το κακό πνεύμα μου θα σε καταριέται για την όλη σου την υπόλοιπη ζωή.   
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130125 από panagiotiC στις 07 Σεπτεμβρίου 2014, 6:44μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Κι εγω αυτο πιστευω παιδια,οτι το κανουν με σκοπο να συνεχιστει ολο αυτο το πραγμα αλλα ειναι πολυ καλα στημενο ολο αυτο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130132 από pi8hkos97 στις 08 Σεπτεμβρίου 2014, 11:52πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Ναι ισχύει. Αυτό που πρέπει να κάνουμε όλοι μας είναι να τα αγνοήσουμε επειδικτικά. Το πρόβλημα υπάρχει διότι πολλοί τα πιστεύουν και τα στέλνουν για να μην δουν κανένα νεκρό κοριτσάκι στο δωμάτιό τους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login