Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σού 'λειψε τίποτα μωρή;
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Ζαλάδα - νεύρα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135861 από aglina στις 14 Δεκεμβρίου 2015, 11:10μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σας!
Ειμαι στο στάδιο που δίνω πανελλήνιες κ έχω ένα θέμα.. Πολλές φορές επιρεαζομαι από διαφορα άτομα γύρω μ προς το κακό , δηλαδή μ χαλάνε την διάθεση.. Πως μπορώ να σταματήσω να επιρεαζομαι απο τους άλλους? Κ το σημαντικότερο. Όταν νευριάζω με πιάνει ζαλάδα κ τάση για εμετο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορω να το ρυθμίσω γιατι μ τρωωει που χρόνο που θα μπορούσα να αξιοποιήσω στο διάβασμα μ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135867 από nonreligius στις 15 Δεκεμβρίου 2015, 10:44μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Επειδή η περίοδος είναι κουραστική και δύσκολη, απέφευγε τα άτομα που σε χαλάνε (ακόμη και η οικογένειά σου να είναι). Προέχουν οι πανελλήνιες.
Για τη ζαλάδα έχω ακούσει ότι σε πολλούς πέφτει το ζάχαρο όταν νευριάζουν όμως δεν είμαι σίγουρος. Τρώγε καλύτερα (μακαρόνια, ρύζι, κοτόπουλο, ξηροί καρποί, φρούτα και κάνα γλυκό δεν βλάπτει) αν νομίζεις ότι δεν τρέφεσαι καλά και συζήτησέ το με τους γονείς σου. Αν συνεχίσεις να το έχεις επισκέψου για καλό και για κακό κάποιον γιατρό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135879 από aglina στις 16 Δεκεμβρίου 2015, 7:47μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστώ που μ απάντησες! Τα άτομα δεν μπορώ να τα κάνω όλα στην άκρη. Γενικά ειμαι πολύ κλειστός χαρακτήρας κ δεν τα πάω μ ιδιαίτερα καλά με την οικογένεια μ. Όταν λέω οτι δεν θα δώσω σημασία σε αυτό που θα μ πουνε δεν το καταφαρνω. Στον άλλον θα φανεί ότι δεν με ένοιαξε αλλα εγώ δεν θα μπορω να ηρεμήσω. Σε αυτό με την διατροφή. Η διατροφή μ δεν είναι κ η καλυτερη. Παλαιότερα έτρωγα πααρα πολύ κ ακατάστατα. Τον τελευταίο καιρό δεν θέλω να φάω τόσο πολύ. Δεν μ αρέσουν τα φαγητά που φταχνουν στο σπίτι. Προσπάθησα να τους το πω αλλα δεν με ακουνε καθόλου. Μάλιστα την μια μέρα μ λενε ότι δεν τρώω τίποτα κ την άλλη ότι τρώω συνέχεια.τρωω κ γλυκα αλλα προτιμώ τα αλμύρα. Ευχαριστώ για την απαντηση! Θα περιμένω λιγο ακόμα αλλα άμα δεν έχω καμία πιο βοηθητική απάντηση θα σου δώσω την αποδεκτή
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login