Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η μητέρα που εύκολα θυμάται το πρώτο της φιλί, μάλλον έχει μια κόρη μου με δυσκολία θυμάται τον πρώτο της άντρα.
Πέμπτη, 30 Μαΐου

Σποτάκια για ραδιοφωνικό σταθμό

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #35401 από LeonHeart στις 19 Ιουλίου 2006, 1:53πμ

LeonHeart

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/5/2006
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Γειά σας παιδιά,
Προσπαθώ τον τελευταίο καιρό να φτιάξω έναν "ιντερνετικό" ραδιοφωνικό σταθμό και μπορώ να πω πως τα πάω πάρα πολύ καλά μέχρι στιγμής. Οι δοκιμές μου έχουν δώσει θετικά αποτελέσματα και μάλλον θα προχωρήσω το project. Όμως χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια. Όπως όλοι οι σταθμοί έτσι και στον δικό μου θέλω να βάλω κάποια σποτάκια για την ανακοίνωση της ώρας. ("Η ώρα είναι χχχχ" ας πούμε)
Ξέρετε μήπως που μπορώ να βρω τέτοια σποτάκια?
Μπορώ να κάτσω και να ηχογραφίσω αλλά αν μπορώ να τα κατεβάσω από κάπου γιατί να πεδευτώ?
Περιμένω απαντήσεις....

Ευχαριστώ.!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35402 από Unicorn στις 19 Ιουλίου 2006, 4:13πμ

Unicorn

μέλος από: 20/1/2004
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Αφού και για τα απλά βαριέσαι που ζεις αγοράκι μου τι το παλεύεις ?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35403 από LeonHeart στις 19 Ιουλίου 2006, 10:47πμ

LeonHeart

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/5/2006
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Λίγα πράγματα για τα "απλά" φίλε Unicorn,
Αν δεν έχεις κάρτα τηλεόρασης/ραδιοφώνου (όπως εγώ, μιας και η παλιά που είχα τα 'παιξε), δεν μπορείς να κάνεις απυθείας ηχογράφηση των σποτ που θες στον υπολογιστή. Συνεπώς πρέπει να κάνεις ηχογράφηση σε κασσέτα (αφού ως γνωστόν δεν γίνεται ηχογράφηση σε CD) και έπειτα θα πρέπει να περάσουν από ειδική επεξεργασία τα κομμάτια αυτά (1ον για να διαχωριστούν και 2ον για να βελτιωθεί και ίσως αν γίνεται να ανακτιθεί η ποιότητα που θα χαθεί 1ον λόγω της ηχογράφησης στην κασσέτα 2ον λόγω της διδικασίας ψηφοποίησης στον υπολογιστή) μέσω κάποιου προγράμμματος όπως το Adobe Audiotion (προγραμμα επαγγελματικό και δύσκολο στη χρήση για κάποιο αρχάριο όπως εγώ).
Αν λοιπόν τα βρίσκεις τόσο "απλά" γιατί δεν τα κάνεις εσύ και να έπειτα να μου πεις πως να τα κάνω και εγώ "Κύριε που δεν βαριέσαι που ζείς"?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35406 από Unicorn στις 21 Ιουλίου 2006, 3:09πμ

Unicorn

μέλος από: 20/1/2004
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Leon η φύση από ότι βλέπω σε έπλασε με δυο κουσούρια . Τεμπελιά και βλακεία . Άσχημος συνδυασμός .

Akatonomastos   το νόημα όσων λέμε γενικότερα δεν διαφοροποιείται ανάλογα με το φύλο μας γι’ αυτό θεωρώ λίγο περιττή τη διευκρίνιση σου . Παρόλα αυτά χαίρομαι που αντιλήφθηκες το πνεύμα μου και με γλίτωσες απ’ τον μισό κόπο .
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35407 από LeonHeart στις 21 Ιουλίου 2006, 12:00μμ

LeonHeart

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/5/2006
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Unicorn,
Χωρίς να ξέρεις τον άλλον δεν νομίζω πως μπορείς να μιλάς για αυτόν και να τον κρίνεις.
Λες πως η φύση με "προίκισε" με βλακεία, κοίτα το Avatar σου! Βλέποντας το ο καθένας μπορεί να καταλάβει ποιος είναι ο βλάκας πραγματικά. Κι αν έχεις όρεξη για καυγά πήγαινε πουθενά αλλού. Διότι 1ον) δεν είναι του χαρακτήρα μου να μαλώνω για χαζαμάρες και 2ον) το βαρύ καθημερινό μου πρόγραμμα δεν μου επιτρέπει να κάθομαι και να σπαταλώ τον χρόνο μου έτσι. Εγώ πάντως με εσένα δεν ξανασχολούμαι.
Τα συμπεράσματα δικά σας...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35418 από Unicorn στις 22 Ιουλίου 2006, 5:46πμ

Unicorn

μέλος από: 20/1/2004
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Leon τελικά όσο μιλάς τόσο με επιβεβαιώνεις … Keep up the good work
Και για να μην μείνεις με την απορία το avatar μου δεν είναι απλά ένα εικονίδιο αλλά δήλωση . Η μόνη απάντηση δηλαδή που ταιριάζει σε καθυστερημένα σαν και του λόγου σου . Άσχετα αν εγώ είμαι μαζόχα και επιλέγω να γράψω και πέντε αράδες για την αφεντιά σας .
Άντε πάγαινε τώρα στο βαρύ πρόγραμμά σου . Σε τόσες τσοντοσελίδες έχεις να απαντήσεις που να τις προλάβεις όλες σε μια μέρα άμα ασχολείσαι με βλακείες .


Akatonomastos
Ρε συ ακόμα επιμένεις ότι γυναίκες – άντρες βλέπουμε με άλλο μάτι τα πράγματα γύρω μας . Βασικά πιστεύω το καταστάλαγμα γίνεται ατομικά στον καθένα και με βάση τα βιώματα και τις εμπειρίες του χωρίς να παίζει κανένα απολύτως ρόλο αν ανήκει στο "ασθενές" ή το "ισχυρό φύλο" .
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35435 από goga στις 23 Ιουλίου 2006, 1:31πμ

goga

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/7/2006
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
akatanomastos τι ναρκωτικα πέρνεις και γράφεις τέτοιες μαλακίες???
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35440 από Unicorn στις 23 Ιουλίου 2006, 4:37πμ

Unicorn

μέλος από: 20/1/2004
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Οι χαρακτηρισμοί μου για τον leon προκύπτουν από το ύφος τόσο των ερωτήσεων όσο και των απαντήσεών του . Αν ρίξεις μια ματιά επίσης στα post του θα δεις από πού βγαίνει το πόρισμα για τις τσοντοσελίδες .

Στο προφίλ μου ποτέ δεν υπήρχε το φύλο μου .

Τα παραδείγματα που έφερες πέρα από φαλλοκρατικό παπαγαλισμό δεν έχουν ίχνος επιστημονικής τεκμηρίωσης . Όσα ανέφερες είναι γενικές και αφηρημένες αντιδράσεις και σίγουρα δεν έχουν να κάνουν σε καμία περίπτωση με τα γονίδια .
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35448 από Unicorn στις 23 Ιουλίου 2006, 10:01μμ

Unicorn

μέλος από: 20/1/2004
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Αν εσύ δεν έβγαλες παρόμοιο πόρισμα από τα post του Leon τότε εγώ δεν μπορώ να σου υποδείξω αυτό το κάτι που μπορεί να σου διέφυγε όπως λες γιατί δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα .
Για την λασπολογία που ανέφερες καλό είναι να μάθεις πρώτα την έννοια και μετά χρησιμοποίησε την λέξη . Για να στο κάνω πιο λιανά αυτό που έγινε ήταν κατά μέτωπο επίθεση σε κάτι που θεωρώ βλακοδέστατο . Έχω αυτό το δικαίωμα αδιαμφισβήτητα όπως έκανες και συ χρήση του ίδιου δικαιώματος υπερασπίζοντάς τον .

Τα προηγούμενα post σου δεν είναι απαραίτητο να τα διαβάσω γιατί οι πρόσφατες απαντήσεις σου μου δίνουν έτσι κι αλλιώς πολύ καθαρή εικόνα για όσα πιστεύεις .


"Δεν είναι τυχαίο οτι οι περισσότερες γυναίκες δεν μπορούν να παρκάρουν σωστά, δυσκολεύονται στο να διαβάσουν χάρτες, κ.α.
Στον αντίποδα, ο άντρας θα πέθαινε απο καρδιακό επεισόδιο αν υπόκειτο στους πόνους της γέννας, δεν έχει αντίληψη της αισθητικής διακόσμησης του χώρου κ.α. "

Αυτά πραγματικά έχω μεγάλη περιέργεια να τα δω επιστημονικά τεκμηριωμένα γι’ αυτό κάνε ένα κόπο και απόδειξέ τα μου .
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35455 από Unicorn στις 24 Ιουλίου 2006, 6:08πμ

Unicorn

μέλος από: 20/1/2004
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Ήμουνα σαφέστατη ότι μιλούσα για την πλειοψηφία των post και απορώ που συνεχίζεις ακόμα να επιμένεις στην ερώτηση . Βέβαια τελικά κατάλαβα πως το πρόβλημά σου είναι ότι θίχτηκες προσωπικά για το θέμα των τσοντοσελίδων μιας και από ότι είδα το μεγαλύτερο ποσοστό των post σου αφορούν το συγκεκριμένο θέμα στο Forum . Όπως και να 'χει όταν εσύ αδυνατείς να δεις κάτι που βλέπει κάποιος άλλος δεν γίνεται να στο φυτέψουν στον εγκέφαλο όσο και να σφίγγεσαι .

Το γάντι για τις προκλήσεις να το πετάς μόνο όταν είσαι καθ' όλα έτοιμος ν' ανταποκριθείς σε κάτι ανάλογο αλλιώς κινδυνεύεις να θεωρηθείς φαφλατάς .

"Δεν υποστήριξα τον Leon συγκεκριμένα, αλλά πήρα θέση σε ένα θέμα δεοντολογίας, που θα μπορούσε κάλλιστα να ήταν και αντίστροφο."

Αυτό ακριβώς είπα και γω . Γίνε λίγο πιο προσεκτικός σε όσα διαβάζεις να μην πληκτρολογούμε και άδικα των αδίκων .

"… θα έπρεπε να γράψεις ότι ''θεωρώ πως ο Θεός σε έπλασε με....'' και όχι το ίδιο χωρίς το ''θεωρώ'', γιατί, η μια τοποθέτηση είναι υποκειμενική, και η άλλη αντικειμενική..."

ΕΛΕΟΣ δηλαδή !!! Και στις 2 περιπτώσεις η τοποθέτηση είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ από τη στιγμή που αποτελεί δική μου απάντηση άρα δική μου εντύπωση - διαπίστωση .
Διευκρινήσεις για τα αυτονόητα χρειάζεσαι ?

" Άν μάλιστα θέλεις να το πάω και πιο μακρυά, δεν έπρεπε να απαντήσεις καθόλου, γιατί το θέμα ήταν τεχνικής φύσεως όπου είναι προφανές οτι δεν έχεις άποψη, άρα είναι προφανέστερο οτι απώτερος σκοπός σου ήταν απλά να ''του την πείς''. "

Την δουλειά του την έκανε κατευθείαν με την κάρτα ήχου και όχι μέσω Ανδαλουσίας που πήγε ο ίδιος για να το παίξει και καλά γνώστης του αντικειμένου ούτε μέσω κινητού που πρότεινες εσύ .

"…. θα σε παραπέμψω σε προηγούμενο post μου, με θέμα πως ικανοποιούμε μια γυναίκα... "

Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα !!!! Το θέμα σου δεν το διάβασα να πω την αλήθεια και αυτό γιατί δεν έχει καμία σχέση με την κουβέντα .


Για να κλείσουμε το θέμα μιας και όπως προείπες τράβηξε αρκετά ( και χωρίς να συνεννοηθούμε ι ) θα σου πω και αυτό . Είναι πεντακάθαρη η σύγχυση που έχεις σε πολλούς τομείς με αποτέλεσμα να τα έχεις κάνει όλα στο κεφαλάκι σου αχταρμά . Βιώματα και εμπειρίες μας κάνουν συχνά να αναθεωρούμε κάποιες απόψεις μας στο βαθμό όμως που η δική μας λογική ( όχι η κοινή λογική ) και τα βαθιά μας πιστεύω μας επιτρέπουν .


Υ.Γ   Για την βιβλιογραφία που παρέπεμψες . Όταν με το καλό διαβάσεις πρώτος εσύ το περιεχόμενο και όχι μόνο τους τίτλους τότε έλα να ξαναπούμε πόσο ζυγίζουν τα κουκούτσια .

προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login