Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μονογαμία είναι η καταπιεσμένη μορφή της πολυγαμίας.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

τρομακτικες ιστοριες

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #77673 από Christ στις 24 Μαΐου 2011, 8:30μμ

Christ

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
ξερετε καμια καλη τρομακτικη ιστορια? Πιστευετε σε αυτα που λενε μερικες περι φαντασματων βρικωλακων,δαιμονων κλπ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77676 από Doctoras στις 24 Μαΐου 2011, 8:47μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Οχι δεν τις πιστευω διοτι διαβαζα μικρος πολλες τετιες.Τις πιστευα και ειχα νθουσιστει.Μεχρι και δευτερα γυμνασιου ανυπομωνουσα να δω ενα σημαδι αλλα τιποτα.Ολλα βγαλμενα απο την λογοτεχνια και τις ιστοριες που ελεγαν γιαγιαδες και παπουδες στο χωριο για να τρομαζουν τους επισκεπτες και για να κραταν ενα μυστηριο χαρακτιρα στην κοινονια.
Μια καλη που με ειχε προβληματισει μεχρι και περσυ η οποια με εβαλε να ψαχνω ωρες να βρω απαντηση, ειναι αυτη της μορας.Η μαυροφορεμενη γυναικα,γατα,γρια,κορη του αδαμ η Λιλιθ η οποια ερχεται στον υπνο σου και δεν σε αφηνει να παρεις ανασα,να κουνηθει, και οτι και καλα μπορεις να πεθανεις.Τελικα ειναι απλα ενα καλοστημενο ονειρο και τιποτα παραπανω που σου δινει την ψευδεσθηση οτι εισε στην πραγματικοτητα μου εχει συμβει ουκ ολιγες φορες.Τεσπα αυτα.

Αυτο που θελω να μαθω τωρα ειναι αν οντος υπαρχει το φαινομενο αστρικη προβολη και νομιζω οτι μολις εγινες αφορμη να ξεθαψω ενα παλιο θεματακι που ειχα ανοιξει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77680 από Pelvic_Thrust στις 24 Μαΐου 2011, 9:01μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Περι βρικολακων, οπως τα παρουσιαζουν στις ταινιες δεν πιστευω, αλλα υπαρουν διεστραμενοι μου πεινουν ανθρωπινο αιμα, νεκροφιλοι κτλ..

Περι φαντασματων πιστευω 1000% επειδη ειχα πολλες παραφυσικες εμπειριες στο παρελθον, μερικες απο τις οποιες τις βιωσαν μαζι με ατομα απο το οικογειακο περιβαλλον.. Επισης το'χω ψαξει αρκετα το θεμα και εχω ηχογραφησει τα λεγομενα EVP (Electronic Voice Phenomena) στο σπιτι μου και σε εγκατελειμενες τουαλετες ενος σχολειου.. οποτε ξερω οτι δεν ειμαι τρελος (ουτε ανωμαλος, στο σχολειο μου ηταν ^^). Καποια πραματα δεν μπορεις να τα αγνοησεις.

Τωρα για τις εμπειριες μου δεν προκειται να τις αναφερω για ευνοητους λογους. Υπαρχει ενα αλλο ελληνικο φορουμ καθαρα για τετοια θεματα, ψαξε στο google για "μεταφυσικο".
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77685 από Doctoras στις 24 Μαΐου 2011, 9:27μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Pelvic_Thrust@24 Μαΐου 2011)
Περι βρικολακων, οπως τα παρουσιαζουν στις ταινιες δεν πιστευω, αλλα υπαρουν διεστραμενοι μου πεινουν ανθρωπινο αιμα, νεκροφιλοι κτλ..

Περι φαντασματων πιστευω 1000% επειδη ειχα πολλες παραφυσικες εμπειριες στο παρελθον, μερικες απο τις οποιες τις βιωσαν μαζι με ατομα απο το οικογειακο περιβαλλον.. Επισης το'χω ψαξει αρκετα το θεμα και εχω ηχογραφησει τα λεγομενα EVP (Electronic Voice Phenomena) στο σπιτι μου και σε εγκατελειμενες τουαλετες ενος σχολειου.. οποτε ξερω οτι δεν ειμαι τρελος (ουτε ανωμαλος, στο σχολειο μου ηταν ^^). Καποια πραματα δεν μπορεις να τα αγνοησεις.

Τωρα για τις εμπειριες μου δεν προκειται να τις αναφερω για ευνοητους λογους. Υπαρχει ενα αλλο ελληνικο φορουμ καθαρα για τετοια θεματα, ψαξε στο google για "μεταφυσικο".


Moνο μια πληροφορια με πιο τροπο ηχογραφησες τα EVP οταν ελυπες,οταν ησουν στο σπιτι.Με απλο μαγνητοφωνω η κατι αλλο.Δωσε πληροφριες για να το κανω και εγω απλα να μοτ φυγει η περιεργια.Τιποτα αλλο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77688 από Pelvic_Thrust στις 24 Μαΐου 2011, 9:56μμ

Pelvic_Thrust

Εικονίδιο
μέλος από: 5/11/2009
μηνύματα: 613 αποδεκτές 0
Με το κινητο μου σε Flight Mode (8Gb μνημη xD), ολες οι συσκευες απενεργοποιημενες απο την πριζα, παντζουρια κατεβασμενα και παραθυρα κλειστα, οπως και ολες οι πορτες στο σπιτι κλειστες.

Και αυτο που με κανει εντυπωση ειναι οτι κατεγραψα τις ιδιες φωνες, μερικες φορες να καλουν το ιδιο ονομα (του πατερα μου και της αδερφης μου) καθε αρκετα συχνα, πραμα που παραπεμπει σε Residual Haunting.

Μην περιμενεις να ακουσεις καθαρα τις φωνες. Ακουγονται σαν ψυθιροι, μερικες φορες ομως ειναι αρκετα δυνατες.

Για καλυτερα αποτελεσματα καλο ειναι να χρησιμοποισεις ενα voice recorder. Καταγραφουν πολυ καλυτερα τους ισχνους ηχους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78696 από DAINOS στις 05 Ιουνίου 2011, 3:49μμ

DAINOS

Εικονίδιο
μέλος από: 16/8/2010
μηνύματα: 228 αποδεκτές 0
μπα.. δεν τα πιστεύω. επαφές με δαίμονες ίσος έχουν άνθρωποι αλλα τι άνθρωποι ? χάχα.. αυτό το μορα που λένε πολλοί είναι απλά του μυαλού πράμα.. τρομαχτικές ιστορίες είναι το να έρθει μια κατσαρίδα στο στόμα σου όταν κοιμάσαι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79806 από gossipgirl στις 17 Ιουνίου 2011, 2:11μμ

gossipgirl

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2011
μηνύματα: 200 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Pelvic_Thrust@24 Μαΐου 2011)
Με το κινητο μου σε Flight Mode (8Gb μνημη xD), ολες οι συσκευες απενεργοποιημενες απο την πριζα, παντζουρια κατεβασμενα και παραθυρα κλειστα, οπως και ολες οι πορτες στο σπιτι κλειστες.

Και αυτο που με κανει εντυπωση ειναι οτι κατεγραψα τις ιδιες φωνες, μερικες φορες να καλουν το ιδιο ονομα (του πατερα μου και της αδερφης μου) καθε αρκετα συχνα, πραμα που παραπεμπει σε Residual Haunting.

Μην περιμενεις να ακουσεις καθαρα τις φωνες. Ακουγονται σαν ψυθιροι, μερικες φορες ομως ειναι αρκετα δυνατες.

Για καλυτερα αποτελεσματα καλο ειναι να χρησιμοποισεις ενα voice recorder. Καταγραφουν πολυ καλυτερα τους ισχνους ηχους.

Μου διεγειραται την περιεργια τωρα!Ρε παιδια ο παππους εχει πεθανει εδω και 4 χρονια,τον αγαπουσα πολυ και θα ηθελα με καποιο τροπο να επικοινωνησω μαζι του...Λετε να το δοκιμασω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79822 από Darkwin στις 17 Ιουνίου 2011, 5:12μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
βρικολακες δεν υπαρχουν...
φαντασματα και δαιμονες ειμαι 70% γιατι ειχα τωρα τελευταια παρα πολλεσ μεταφυσικεσ δραστηριοτητες πχ. με την τσαντα μου που κουνηθηκε και πηγε στο αλλο δωματιο μονη της...επισης με το σκυλο μου που γαυγιζε ενω εβλεπε μια φιγουρα,με εναν ανθρωπο που ειδα 2 ωρα τα μεσανυχτα στο παρκο της γειτονιας μου που δεν ειχε προσωπο οπως o slenderman...
αλλα αυτα περι καλεσματων δαιμονων οπως ο πινακας ouija ή bloody mary ειναι αηδιες.....

παιδια οσο για ηχογραφησεις...ολα τα σπιτια κατα την γνωμη μου ειναι "στοιχιωμενα" δηλαδη να υπαρχουν δαιμονεσ ή αγγελοι αλλα αυτοι δεν μπορουν να μας κανουν κακό πχ σαν τον αέρα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79824 από panosx στις 17 Ιουνίου 2011, 5:42μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
εγω ειμαι ουδετερος σε αυτο το θεμα δν ειχα ποτε καμια εμπειρια με τπτ αλλα πιστευω πως υπαρχουν κι αλλα πλασματα εκτος του ανθρωπου αλλα δν ξερω ποια ειναι αυτα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79890 από diamondz στις 18 Ιουνίου 2011, 2:07πμ

diamondz

Εικονίδιο
μέλος από: 13/6/2011
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
πο σοβαρα μπαναρετε τετιου ιδους θεματα το μονο που μπορουν να προκαλεσουν ειναι ψυχολογικα πριν 3 χρονια δεν μπορουσα να κοιμιθω και τα πιστευα μην αρχησω παλι τα ιδια.. μπενω να δω ενα θεμα καθομαι διαβαζω 1 - 2 σχολια και ανχωνομαι
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login