Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην ενοχλείτε. Κοιμάται η γιαγιάκα.
Παρασκευή, 17 Μαΐου

τι ειναι η μορα και τα βριλ?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #87785 από Blackzero στις 23 Οκτωβρίου 2011, 3:07μμ

Blackzero

Εικονίδιο
μέλος από: 18/10/2011
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
για την πρωτη εχω ακουσει ιστορια απο ενα φιλο μου οτι συνεβει στη μανα του. απο οτι καταλαβα υποτιθεται οτι ειναι μια μανταμ στα μαυρα που ερχεται στον υπνο σου και σε πλακωνει.και απο εδω ειδα αναφορες σ αυτο αλλα πριν δεν ηξερα το ονομα.υπαρχει στα αληθεια αυτο το πραγμα? και επισης εχω ακουσει και για τα βριλ που και αυτα ειναι μαυρα και και καλα φαινονται μονο τα ματια τους που λαμπιριζουν και λενε οτι η θεσσαλονικη ειναι γεματη με τετοια. απο τη μια μου φαινονται πολυ κουλα να τα πιστευψω αλλα και παλι απ οτι βλεπω πολλοι μλανε για τετοιου ειδους οντα, οντως υπαρχουν?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87786 από partblah1990 στις 23 Οκτωβρίου 2011, 4:09μμ

partblah1990

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2011
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
υπάρχουν ...αλλά μόνο στην ψευθαίσθηση του καθενός μας...μπορεί για παράδειγμα εσύ να δεις την μόρα επειδή έχεις κάποιο Χ ψυχολογικό πρόβλημα στον εγκέφαλό σου αλλά εγώ που έχω φυσιολογικό εγκέφαλο(λέμε τώρα..) εκείνη τη στιγμή που τη βλέπεις εσύ εγώ δεν τη βλέπω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87787 από Darkwin στις 23 Οκτωβρίου 2011, 4:22μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Η Μόρα είναι ένα ανεξάρτητο πνεύμα. Σύμφωνα με τις περιγραφές είναι μία γυναίκα μαυροφορεμένη, η οποία εμφανίζεται στον ύπνο κάποιου συνήθως όταν κοιμάται ανάσκελα, του κρατάει τα χέρια και προσπαθεί να του πάρει την ανάσα.

Για την ακρίβεια, δεν μπορείς να κουνήσεις ούτε το μικρό σου δαχτυλάκι και ο πόνος στο στήθος σου όπου κάθεται, σου κόβει την ανάσα σε σημείο που αισθάνεσαι ότι αργοπεθαίνεις και όντως αργοπεθαίνεις, εκτός αν την νικήσεις. Αν την γλιτώσεις, για τις επόμενες περίπου 3 μέρες εξακολουθείς να αισθάνεσαι έναν αρκετά ενοχλητικό οξύ πόνο στο στήθος και δεν μπορείς να πάρεις βαθιά ανάσα. Από τα λεγόμενα ανθρώπων που έχουν σπάσει τα πλευρά τους, υποθέτω ότι το συναίσθημα είναι παρόμοιο.

Όσο για τα Vril δεν ξέρω τι ακριβώς είναι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #87797 από lagouditos στις 23 Οκτωβρίου 2011, 6:05μμ

lagouditos

Εικονίδιο
μέλος από: 20/8/2011
μηνύματα: 186 αποδεκτές 0
Εγώ παλιά τύχαινε να το παθαίνω συνέχεια αυτό που ξυπνάς στον υπνό σου και δεν μπορείς να κουνηθείς καθόλου και ανασαίνεις με πολύ δυσκολία. Αλλά δεν είδα τίποτα τέτειες παραισθήσεις κτλ. Αν το πάθεις αυτό στον ύπνο σου και χαλαρώσεις μετά από λίγο θα μπορείς να κουνθείς ξανά. Εγώ είχα βρεί κάτι σαν κολπάκι όμως και έκανα και μπορούσαν ξανα κινήσω το σώμα μου. Όταν το πάθενα, έκλεινα τα μάτια μου, και προσπαθούσα να "σφίξω" το σημείο που είναι ανάμεσα το στήθος και την κοιλιά κατά κάποιο τρόπο και να προσπαθήσω να τινάξω όλο το σώμα μου ταυτόχρονα. Σαν να σε χτυπάει ρεύμα ένα πράγμα, και τα κατάφερνα. Τώρα έχει πολύ καιρό να με πιάσει είναι η αλήθεια, (ευτηχώς γιατί ψιλοφοβόμουν ).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88279 από HiddenBoy στις 31 Οκτωβρίου 2011, 4:44μμ

HiddenBoy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2011
μηνύματα: 230 αποδεκτές 0
Τι μου το θυμησες τωρα? Μια φορα ειχα παθει να εχω εσθησεις του περιβαλοντος αλλα να μην μπορω να κουνιθω οσο και να προσπαθω να μην μπορω να ανοιξω τα ματια μου μονο ακουγα απαπαππααπ ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ νομιζα οτι εμεινα παραλυτος προσπαθησα με ολοι την δυναμη μου να κουνισω το κεφαλη και επανηλθα! οσο για αυτο το πνευμα εγω και μια φορα που ετυχε ναχω ανοικτα τα ματια δεν ειδα τιποτα πανω να με κραταει αλλα πνευμα ειναι σιγα μην ερφανιστει :P... η ανασα μου ηταν σαν να μην υππηρχε :/ μη μου το θυμιζεις οσο το σκεφτομαι ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΘΩ!

Α και για οσους πουν οτι δεν ειναι πνευμα στεκει γιατι εγω μια φορα καθομουν στο καναπε και εβλεπα τηλεοραση και ξαφνηκα χωρις καν να κλεισω τα ματια μου κοκαλοσα λες και ηρθε και με επιασε εκεινη την στιγμη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92345 από squash στις 03 Ιανουαρίου 2012, 5:07μμ

squash

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2012
μηνύματα: 67 αποδεκτές 0
λοιπον......η μορα λενε οτι ειναι η γυναικα του.....καταλαβατε ποιον εννοω.εγω δυστιχος πιστευω οτι υπαρχει και το εχω παθει πολλες φορες...οταν το ελεγα στους φιλους μου, μου ελεγαν οτι τους εχω παραισθησεις γιατι ειμασταν μικρα....αργοτερα μολις μεγαλωσαμε(σε ηλικια γυμνασιου) μου ειπαν οτι ειναι κατι σαν αρρωστια....βεβαια εγω λεω οτι δεν ειναι....τορα τα βριλ μπες εδω και διαβασε: http://frikipaideia.wikia.com/wiki/%CE%92%CF%81%CE%B9%CE%BB

ελπιζω να βοηθεισα...........!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92404 από wizAA στις 04 Ιανουαρίου 2012, 11:29πμ

wizAA

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2011
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
Δεν υπαρχει ουτε η Μορα ουτε τα ΒΡΙΛ αυτο που παθενετε δεν εχει καμια σχεση με αυτο,
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login