Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το ότι κανείς δε σε καταλαβαίνει δε σημαίνει ότι είσαι και καλλιτέχνης!
Δευτέρα, 29 Απριλίου

συμβουλές για καβγάδες...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #89300 από Jim123 στις 16 Νοεμβρίου 2011, 10:58μμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Γενικά αποφεύγω τους καβγάδες, 16 χρονών είμαι, δεν θέλω να μαλώνω, αλλά 1-2 φορές έχει τύχη να μαλώσω με κάποιον, πάει να με χτυπήσει, σκύβω και μετά?
Ευτυχώς ήταν και κάποιος από δίπλα που τον κράτησε. δεν έχω ούτε χρόνο ούτε χρήματα για πολεμικές τέχνες και τέτοια. κάνω μονόζυγο και κάμψεις, σχεδόν κάθε μέρα εδώ και 2 μήνες, και έχω δει αρκετή διαφορά στην δύναμη.
Αυτό που θέλω είναι αν μπορείτε να μου πείτε κάποιες συμβουλές, όπως:
1. σημεία να χτυπήσω
2. τρόποι να χτυπήσω
3. τρόποι να αποφύγω χτυπήματα
3. και γενικά πως να έχω καλύτερη επίθεση και άμυνα.

ή και απλές συμβουλές...

Οποιαδήποτε συμβουλή είναι δεκτή...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89301 από manolio4 στις 16 Νοεμβρίου 2011, 11:15μμ

manolio4

Εικονίδιο
μέλος από: 9/6/2010
μηνύματα: 246 αποδεκτές 0
κοίτα και εγώ μια από τα ίδια..αποφεύγω τους καυγάδες..εγώ θα σου έλεγα αν μπορείς να ψάξεις στο youtube βίντεο με αυτοάμυνες και σίγουρα θα βρεις κάτι που θα σε βοηθήσει αρκεί να ξέρεις λίγα αγγλικά για να καταλαβαίνεις τι λένε..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89305 από panosx στις 17 Νοεμβρίου 2011, 12:21πμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
αν δεν εχεις κανει εξασκηση απλα βλεποντας κινησεις δεν θα κανες κατι.συμβουλη μου ειναι α βαρας πλευρα κι οσο μπορεις εναν τροπο να τον ριξεις κατο (κλοτσια στο ποδι) κι οταν πεσει γαματα του την μαπα στα κλοτσιδια
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89308 από aswtos στις 17 Νοεμβρίου 2011, 1:14πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
θα σου πω συμβουλη που δεν μου την εχει πει κανενας ασχετος ή μαγκας της πλακας αλλα πραγματικο τουμπανο στο γυμναστηριο που παω. πρωτα απο ολα αποφευγεις οσο περισσοτερο μπορεις τον καυγα ακομη και αν δεχεσαι μεγαλη προκληση απο τον αλλο. οταν ομωε καταλαβεις πως η κατασταση οτι και να κανεις θα οδηγηθει στο ξυλο και δεν εχεις τροπο να το αποφυγεις τοτε φροντιζεις να ριξεις εσυ την πρωτη και να ειναι και καλο χτυπημα, σε σημειο και με τετοιο τροπο και θα ξαφνιασει τον αλλο και θα τον κανει να φοβηθει οσο τουμπανο και αν ειναι. τετοια σημεια ειναι το προσωπο σε σημεια οπως το προσωπο ή το φρυδι που ανοιγουν και ευκολα πληγες οποτε το αιμα μπορει να τον πανικοβαλλει ή στην κοιλια και τα πλευρα σε περιπτωση που δεν ειναι βαρια ντυμενος για να κοψουν τα ρουχα την αντιδραση. αφου του ριξεις την πρωτη και ειναι καλη απο εκει και υστερα αποφασιζεις εσυ τι θα κανεις αναλογα με το αν σε παιρνει και τι θες να πετυχεις. ή συνεχιζεις να του ριχνεις με το ρισκο πως καποια στιγμη θα ανακτησει την ψυχραιμια του και τοτε θα τις φας και εσυ ή το βαζεις τα ποδια και παρακαλας να μην σε προλαβει ή να τον σταματησει κανενας αλλος. παντως ποτε μην πας να μπλεξεις μονος σου με πολλους. οτι και να γινει σε αυτη την περιπτωση πρεπει να εισαι τυχερος για να την βγαλεις καθαρη. κατα τα αλλα καλα κανεις και το παλευεις με τη γυμναστικη. θα σε βοηθησει! τωρα οσον αφορα πολεμικες τεχνες και τετοια στο ξυλο του δρομου δεν νομιζω πως παιζουν και τοση σημασια αφου σε τετοιες περιπτωσεις λειτουργεις περισσοτερο με το ενστικτο και δεν υπαρχουν κανονες. ελπιζω να σε βοηθησα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89309 από panosx στις 17 Νοεμβρίου 2011, 1:53πμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
μπορει α μην υπαρχουν κανονες αλλα πολεμικες τεχνες δεν ειναι μονο οτι σου δειχνουν κατι.γυμναζεσαι κανεις εξασκισει να της τελιοποιησεις κι να τις κανεις γρηγορα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89312 από HiddenBoy στις 17 Νοεμβρίου 2011, 3:14πμ

HiddenBoy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2011
μηνύματα: 230 αποδεκτές 0
Σημεια που δεν κτιπαμε γιατι σεβομαστε και τον αλλον και δεν θελουμε να τον καταστρεψουμε ειναι το πεος και οι ορχεις... Εκτως απο αυτο αμα πας να μαθεις κινγκ μποξινγκ η κατι τετοιο απαγορευετε ρητα απο το νομο να χρισιμοποιησης για ψιλουπηδημα της τεχνες σου θα σε βαλουν στον κορυδαλλο επιτοπου... Τωρα το καλο που εχεις να κανεις ειναι να ακολουθησης μια παρημια "Οπου βλεπεις φαει κατσε οπου βλεπεις ξυλο φυγε"
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89316 από Me lene στις 17 Νοεμβρίου 2011, 7:43πμ

Me lene

Εικονίδιο
μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 259 αποδεκτές 0
Φιλε σε τετοια περιπτωση κανεις το ποιο απλο αφου δεν σε αρεσει...του τραβας κλοτσια στα α****α και τρεχεις...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89317 από Pantera4 στις 17 Νοεμβρίου 2011, 7:50πμ

Pantera4

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/10/2011
μηνύματα: 201 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Me lene@17 Νοεμβρίου 2011)
Φιλε σε τετοια περιπτωση κανεις το ποιο απλο αφου δεν σε αρεσει...του τραβας κλοτσια στα α****α και τρεχεις...


χαχαχαχαχαχαχαχχ!!! σωστοοοοοοοοος!:ΔΔ
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89320 από Jim123 στις 17 Νοεμβρίου 2011, 9:36πμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για της συμβουλές σας
προφίλάλλα...
Μήνυμα #89382 από johnny_95uru στις 17 Νοεμβρίου 2011, 6:53μμ

johnny_95uru

Εικονίδιο
μέλος από: 7/2/2011
μηνύματα: 59 αποδεκτές 0
Κάτι που μου έχει πει ο πατέρας μου..Του ρίχνεις μια γερή κλωτσιά στο καλάμι! Θα ψοφίσει στους πόνους! Εγγυημένο.Μετά αφού θα του ρίξεις κανά δυο δεν θα προλάβει να αντιδράσει γιατί θα τα κρατάει με τα χέρια του.Έκει του σκας μια μπουνιά. Και το συνεχίζεις μετά όπως είπε ο aswtos.Ή θα το βάλεις στα πόδια ή αν ανακτίσει την ψυχραιμία του και παίζετε ξύλο..
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login