Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Από καθαρά ανατομικής πλευράς, σε ποιο ακριβώς σημείο του αιδοίου δένεται το καράβι, προκειμένου να το σύρει; ©KalhaS, irc.ftou.gr
Κυριακή, 5 Μαΐου

Κάρμα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #89576 από Darkwin στις 22 Νοεμβρίου 2011, 12:12πμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Πριν από λίγο έβλεπα μία σειρά που έλεγε για το κάρμα... Εσείς τι πιστεύεται; Δηλαδή άμα κάνεις καλά πράγματα θα σου συμβούν και καλά πράγματα; Ποια είναι η γνώμη σας;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89586 από soussami στις 22 Νοεμβρίου 2011, 1:23πμ

soussami

Εικονίδιο
μέλος από: 3/10/2011
μηνύματα: 53 αποδεκτές 0
Η φίλη μου έχει κολλήσει με αυτή τη σειρά και διαφωνούμε συνέχεια με αυτό...προσωπικά βρίσκω το κάρμα μία μεγάλη μπούρδα..."για να σου συμβούν καλά πράγματα πρέπει να κάνεις καλά πράγματα"...τι μας λες ρε φίλε??Θα πάω να αγοράσω έναν γύρο σε έναν πεινασμένο και μετά θα κερδίσω το τζόκερ...φαντασίες για αγρίους! Δεν πάει έτσι...όπως στρώσει ο καθένας θα κοιμηθεί...για να σου ερθει κάτι καλό πρέπει να βάλεις τον απαυτό σου κάτω,να χύσεις ιδρώτα και να το πετύχεις...
Ή και το αντίθετο...για ό,τι κακό έρχεται στη ζωή μας φταίει κάτι κακό που κάναμε?Σαν τιμωρία από το Θεό δηλαδή??Έλεος...πιστεύω στο Θεό αλλά δεν πιστεύω στο ρόλο του ως "Θεός-τιμωρός".Άλλωστε όλοι θα έχουμε παραδείγματα ανθρώπων που περνούν πραγματικά άσχημες καταστάσεις και είναι τόσο καλοί που λες "δεν τους αξίζει" και το αντίθετο...Αυτά είχα να πω...καθένας έχει την άποψη του και αυτή...σωστή ή λάθος είναι η δική μου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89594 από HiddenBoy στις 22 Νοεμβρίου 2011, 12:38μμ

HiddenBoy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2011
μηνύματα: 230 αποδεκτές 0
Κιτα μπορει οντως να τυχει αν κανεις καποιο καλο να σου συμβει και κατι καλο αλλα τι να πει κανεις ειμαστε ελευθεροι δεν μας ελενχοι καποια μοιρα η κατι τετοιο για να μας συμβενουν τετοια. κανουμε οτι θελουμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89600 από psixakias στις 22 Νοεμβρίου 2011, 2:05μμ

psixakias

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2011
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Το κάρμα είναι θρησκεία. ο Ινδουισμός. Είναι απλά βλακείς... ότι το κάρμα εξαρτάτε από την προηγούμενη ζωή σου και τις πράξεις σου και εαν έχεις καλό κάρμα στην επόμενη ζωή σου θα γενηθείς κάτι καλό εαν έχεις κακό κάρμα θα γενηθείς κάτι κακό παράδειγμα αγελάδα. γιαυτό δεν τρόνε κρέας και τέτοια και ότι κάνεις στην ζωή σου είναι προκαθορισμένο από το κάρμα σου εσύ δεν είσαι ελεύθερος. Γιαυτό εαν σκοτόνοντε παιδια από πεινα ειναι γιατι εχουν κακο καρμα δεν πρεπει να στεναχωριομαστε. αυτη ειναι η θρησκεια πανω κατω. είναι η νέα θρησκεία που θέλουν να περάσουν. μην πιστεύεις βλακείες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #89612 από sexypandaGR στις 22 Νοεμβρίου 2011, 6:08μμ

sexypandaGR

Εικονίδιο
μέλος από: 18/11/2010
μηνύματα: 219 αποδεκτές 0
Ολα αυτα μπορει να μην αναφεροντε σε για αυτην την ζωη
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #89619 από spacemonkey στις 22 Νοεμβρίου 2011, 7:26μμ

spacemonkey

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/11/2011
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Βασικά το κάρμα είναι κάτι σαν τον χριστιανισμό ,σου λέει κάνε καλές πράξεις ( ή μην κάνεις κακές ) και θα ανταμηφθείς στην 2α παρουσία αλλα το κάρμα δεν ανταμοίβει με λεφτά (π.χ να κερδίσεις το τζόκερ) ή με κάποιο δοίλημα (π.χ. αν κάνεις καλές πραξεις θα ζήσεις αλλιώς θα πεθάνεις ). Σε ανταμοιβει ηθικά, σε κάνει να νοιώθεις καλύτερος ανθρωπος και υποτιθετε πως αυτο αρκει σαν ανταμοιβη.   Βλακείες και πάλι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92285 από squash στις 02 Ιανουαρίου 2012, 11:56μμ

squash

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2012
μηνύματα: 67 αποδεκτές 0
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΚΑΡΜΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ Η ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ <<ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ>> ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ.Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΑΡΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ TAI CHI.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΕΙΑΝΕΙ(ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ).


ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΕΙΣΑ......!

Υ.Γ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΡΑΦΙΚΑ......! :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92296 από wizAA στις 03 Ιανουαρίου 2012, 1:05πμ

wizAA

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2011
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
Λοιπον για να τελειωνουμε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΡΜΑ και ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92334 από vxcvxcv στις 03 Ιανουαρίου 2012, 3:38μμ

vxcvxcv

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/1/2012
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(wizAA@03 Ιανουαρίου 2012)
Λοιπον για να τελειωνουμε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΡΜΑ και ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ.

Το οτι δεν υππαρχει καρμα δεν συμαινει οτι δεν υππαρχει θεος αυτο ειναι μια μαλακια το καρμα και το πιστεβω και εγω... Βεβαια αν μελετησουμε τα γεγονοτα θα δουμε οτι οντως ισχυει..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92338 από squash στις 03 Ιανουαρίου 2012, 4:29μμ

squash

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/1/2012
μηνύματα: 67 αποδεκτές 0
θα συμφωνησω με τον vxcxcv για το καρμα.Στο θεμα του θεου ομως ο καθενας απο εμας εχει το δικαιωμα να πιστευει οπου εκεινος θελει ή να μην πιστευει κα8ολου και πουθενα.....!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login