Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μαγκέψανε οι κότες και κάνουνε τα πούπουλα χωρίστρα.
Σάββατο, 4 Μαΐου

ΑΣΟΕΕ ή ΠΑΠΕΙ?? τι να δηλωσω πρωτο?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #104004 από blackroseeir στις 29 Ιουνίου 2012, 12:51πμ

blackroseeir

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2011
μηνύματα: 87 αποδεκτές 0
φετοσ εδωσα πανελληνιες και μετα απο τα αποτελεσματα και τις βασεις ετσι οπως εχουν διαμορφωθει μπορω να πιασω οργανωση και διοικηση επιχειρησεων στην ΑΣΟΕΕ και χρηματοοικονομικα και τραπεζικη και διοικητικη στο ΠΑΠΕΙ αλλα ακομα δεν ξερω τι να βαλω πρωτο? απο την μια το τμημα στο παπει μου φαινεται καλυτερο αλλα αλλοι μου λενε περισσοτερο για ασοεε λογω του ονοματος που εχει. γνωμες? τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο ?

ευχαριστω εκ των προτερων
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #104014 από aswtos στις 29 Ιουνίου 2012, 1:41πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

πρωτα απο ολα συγχαρητηρια! τελειωνω τις σπουδες μου στο παπει και νομιζω πως εχω μια αρκετα καλη εικονα για το τμημα που σε ενδιαφερει παροτι δεν ειμαι φοιτητης σε αυτο.
πρωτα απο ολα το χρηματοοικονομικο στο ΠΑΠΕΙ ειναι το καλυτερο τμημα του πανεπιστημιου θα μπορουσα να πω με διαφορα. ειναι το τμημα που ανεβαζει και το προφιλ του πανεπιστημιου γενικοτερα. πρεπει να ειναι το καλυτερο στην ελλαδα οσον αφορα τα χρηματοοικονομικα και περσι τουλαχιστον βρισκοταν στα 50 κορυφαια παγκοσμιως. εχει πολυ καλους καθηγητες και συνηθως φοιτητες καλου επιπεδου. εχει επισης πολυ καλα μεταπτυχιακα τα οποια ακολουθουν τα διεθνη προτυπα τοσο στα κριτηρια εισαγωγης οσο και στο προγραμμα σπουδων.
το οργανωσης και διοικησης της ΑΣΟΕΕ ειναι επισης πολυ καλο τμημα. το καλυτερο στην κατηγορια του στην ελλαδα. δεν ξερω να σου πω περισσοτερες λεπτομερειες οποτε θα το αποφυγω για να μην σου πω κατι λαθος. παντως νομιζω πως ειναι πιο θεωρητικο τμημα απο το χρηματοοοικονομικο.
παντως ανεξαρτητα απο την ποιοτητα των προγραμματων σπουδων νομιζω πως ειναι χρησιμο να σου αναφερω και καποια αλλα στοιχεια που ειναι κατα τη γνωμη μου σημαντικα για την επιλογη της σχολης που θα ακολουθησεις. το ΠΑΠΕΙ εχει το θετικο σε σχεση με την ΑΣΟΕΕ πως εχει σπανιως καταληψεις οι οποιες οταν γινονται ειναι πολυ μικροτερης διαρκειας. ετσι το προγραμμα σπουδων γινεται ανεμποδιστα, χωρις αναβολες και κινδυνο να χαθουν εξεταστικες. επισης επειδη δεν ειναι στο κεντρο της αθηνας δεν αποτελει καταφυγιο μεταναστων και αναρχικων στοιχειων. δεν γινονται συνηθως φασαριες και σοβαρες διαμαχες με χρυσαυγιτες και αλλα τετοια.
καταληγοντας, αν ημουν στη θεση σου δεν θα εδινα σημασια σε αντιληψεις του παρελθοντος που υποστηριζουν πως η ΑΣΟΕΕ εχει το καλυτερο ονομα και γι αυτο να πας εκει με κλειστα τα ματια. θα επελεγα πρωτα το χρηματοοικονομικο στο ΠΑΠΕΙ, μετα το ΟΔΕ της ΑΣΟΕΕ.

μπορεις να παρεις πληροφοριες για τις δημοσιευσεις των καθηγητων και την καταταξη των διαφορων τμηματων στο http://ideas.repec.org/top/top.greece.html

καλο επισης θα ηταν αν μενεις αθηνα να περασεις μια βολτα και απο τα δυο πανεπιστημια, να δεις το κλιμα που επικρατει, να μιλησεις με καποιους φοιτητες ή και καθηγητες. τα γραφεια του χρηματοοικονομικου στο ΠΑΠΕΙ ειναι στον τριτο οροφο. καλη επιτυχια και καλη τυχη! σου ευχομαι να κανεις την καλυτερη επιλογη για σενα και να σπουδασεις σε ενα τμημα που θα σε γεμιζει! ελπιζω να σε βοηθησα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104132 από blackroseeir στις 01 Ιουλίου 2012, 1:59πμ

blackroseeir

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2011
μηνύματα: 87 αποδεκτές 0
Σευχαριστω παρα πολυ. Πραγματικα μου ελυσες παρα πολλες αποριες ταυτοχρονα!! καλη συνεχεια με τις σπουδες σου !
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login