Στείλε λεφτά στο ftou.gr
H δολοφονία είναι η ακραία μορφή λογοκρισίας.
Πέμπτη, 30 Μαΐου

Περι ΑΟΔΕ το αναγνωσμα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #104307 από belowzero στις 04 Ιουλίου 2012, 8:55μμ

belowzero

Εικονίδιο
μέλος από: 7/5/2012
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
κοντευω να αυτοκτονησω απο τις συνεχεις επαναληψεις του ιδιου κειμενου.δε θελω κατι συγκεκριμενο....θελω μονο γνωμες,εμπειριες,συμβουλες κλπ πανω στο θεμα....βγαλτε απωθημενα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104308 από pantelis20 στις 04 Ιουλίου 2012, 9:58μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Εγώ το είχα σιχαθεί απο την πρώτη μέρα. Ο λόγος που πήγα τεχνολογική είναι ότι δεν αντέχω την παπαγαλία...Και σκάει μύτη το ΑΟΔΕ...

Το θετικό είναι ότι το μάθημα είναι ΔΩΡΟ, πρέπει απλά να το μάθεις πολύ καλά και σου προσφέρει ένα απλόχερο 18+ την ίδια στιγμή που η θετική παλεύει με την βιολογία κατεύθυνσης...

Εγώ κάθε μέρα έγραφα 1-2 σελίδες και έτσι το έμαθα. Σκέψου ότι και μια σελίδα μόνο να γράφεις την μέρα θα έχεις περάσει το βιβλίο 4-5 φορές ως τον Μάιο...

Το μάθημα μαθαίνεται σταδιακά με τα συχνά περάσματα...Μην αγχώνεσαι θα αναγκαστείς να το περάσεις άπειρες φορές...

Άλλες θα γράφεις τεστ σε κάποια ύλη, άλλες διαγώνισμα στο σχολείο, άλλες διαγώνισμα στο φροντιστήριο θα το περάσεις τόσες φορές που όταν πας να γράψεις σε μια ωρίτσα θα χτυπήσεις και βαθμό...

Στο δικό μου φροντιστήριο μας έδινε ακρόλεξα δηλαδή μια λέξη που κάθε γράμμα της αντιστοιχούσε σε ένα γράμμα. Αυτό για τα σημεία που είχαν πολλές λέξεις και έπρεπε να τις μάθεις όλες...

Μάθημα κακά δομημένο με βιβλίο κακά δομημένο που δε θα σου προσφέρει γνώση. Έκανα ακριβώς το ίδιο Α εξάμηνο στην σχολή και παρόλο που το δίναμε πανελλαδικά δεν είχαμε ιδέα περι του αντικειμένου και μας τα έκαναν απο την αρχή...

Υπομονή
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104353 από XxXGreGXxX στις 05 Ιουλίου 2012, 12:08μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Φιλε και εγω τωρα το καλοκαιρι ειδα το ΑΟΔΕ. Τι να πω δυσκολο μαθημα για οσους δεν θελουν να βλεπουν παπαγαλια. Οπως ειπε και ο φιλος απο πανω μπορεις να γραψεις για πλακα πανω απο 18. Μου τα λενε πολλοι που εχουν περασει απο πανελληνιες. Εγω που εχω να μα8ω και αλλο μαθημα το βλεπω σαν να την μπαινω στον καθηγητη. Πχ μας λεει οτι δεν μπορειτε να το μαθετε κτλπ με στοιχηματα και ετσι.Και απλα παω για να κερδισω το στοιχημα. :P Εαν μεσα στην χρονια γινονται επαναληψης θα το θυμασαι απεξω ιδικα οταν θα ερθει η ωρα να το γραψεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104361 από κεφτές στις 05 Ιουλίου 2012, 1:02μμ

κεφτές

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/6/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Παρτο με καλυτερη διαθεση κ κανε συχνες επαναληψεις... εγω ετσι εγραψα φετος 19,9..... κ υπαρχουν κ πολλοι αλλοι που εγραψαν 20
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104366 από Verus στις 05 Ιουλίου 2012, 2:09μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
τ'ότι έχουν βάλει και στην τεχνολογική και στη θετική από ένα μάθημα που βγαίνει μόνο με παπαγαλία δε το καταλαβαίνω... εσείς της τεχνολογικής παιδεύεστε με την ΑΟΔΕ κι'εμείς στη θετική χτυπάμε φρίκες με τη βιολογία.
ειλικρινά το μόνο μου άγχος για τις πανελλαδικές είναι η βιολογία! δε μπορώ άλλο, πονάει το μυαλό μου απ'τις επαναλήψεις...

υπομονή όμως... σκέψου πως σ'ένα χρόνο από τώρα, θα κάνουμε dolce vita, κάνε κουράγιο και δωσ'τα όλα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104376 από pantelis20 στις 05 Ιουλίου 2012, 3:49μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Αλλά αυτό το πράγμα που ξεκινάτε διάβασμα για την τρίτη λυκείου απο τον Ιούλη δεν το καταλαβαίνω. Εμένα στην χρονιά μου όλοι ξεκινήσαμε στις 20 Αυγούστου.

Και η ΑΟΔΕ βγήκε 2-3 φορές και η βιολογία γενικής απο 2 φορές όλη η ύλη και όλα τα μαθήματα είχαν τελειώσει στην ώρα τους.

Το τελευταίο άτομο που είχα γνωρίσει που ξεκίνησε φροντιστήρια τέλη ιούνη τον φλεβάρη κατέρευσε...

Αμάν αυτά τα φροντισήρια, για να ρεγουλάρουν λίγο γιατί πολύ την είδαν...

Η ύλη βγαίνει άνετα ακόμα και σεπτέμβρη να ξεκινήσεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104386 από κεφτές στις 05 Ιουλίου 2012, 4:28μμ

κεφτές

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/6/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Έγραψε:(pantelis20@05 Ιουλίου 2012)
Αλλά αυτό το πράγμα που ξεκινάτε διάβασμα για την τρίτη λυκείου απο τον Ιούλη δεν το καταλαβαίνω. Εμένα στην χρονιά μου όλοι ξεκινήσαμε στις 20 Αυγούστου.


Σωστόςςς... εγω συγκεκριμενα το αοδε το ξεκινησα το σεπτεμβριο κ το τελειωσα γυρω στον απριλιο (αργησα λιγο αλλα κ παλι μια χαρα το εμαθα)...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104403 από Verus στις 05 Ιουλίου 2012, 8:04μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
pantelis20: είμαι σ'ένα καλοκαιρινό τμήμα το οποίο κρατάει μόνο 4 εβδομάδες, όχι και τους 3 μήνες του καλοκαιριού! μέσα σ'αυτές τις 4 βδομάδες, προσπαθούμε να βγάλουμε όσο μεγαλύτερο κομμάτι της ύλης μπορούμε, έτσι ώστε να 'χουμε τελειώσει την ύλη κάνα μήνα πριν το Πάσχα και να μην τρέχουμε με την ψυχή στο στόμα την τελευταία στιγμή! επίσης, δε μιλάω για βιολογία γενικής, αλλά για βιολογία κατεύθυνσης.

αυτά :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104417 από Anjel17 στις 05 Ιουλίου 2012, 11:12μμ

Anjel17

μέλος από: 8/10/2011
μηνύματα: 153 αποδεκτές 0
Ποια η γνώμη σας για την Πληροφορική 3ης λυκείου;
Μαθένεται εύκολα; Χρειάζεται να ξέρεις και από υπολογιστές;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104481 από κεφτές στις 06 Ιουλίου 2012, 4:51μμ

κεφτές

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/6/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Anjel17@05 Ιουλίου 2012)
Ποια η γνώμη σας για την Πληροφορική 3ης λυκείου;
Μαθένεται εύκολα; Χρειάζεται να ξέρεις και από υπολογιστές;


αεππ εννοεις? πολυ ωραιο μαθημα! δεν χρειαζεσαι τιποτα να ξερεις απο υπολογιστες αφου ουσιαστικα δημιουργεις αλγοριθμους που θεωρητικα με αυτους προγραμματιζεις υπολογιστες...
ως μαθημα η θεωρια ειναι ευκολη (δεν ειναι πολλη) κ με εξασκηση καταφερνεις κ λυνεις τις ασκησεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login