Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που οι παπάδες καταριόντουσαν με λύσσα την τηλεόραση ως σατανική. Τώρα όλοι τρέχουν σαν μαϊντανοί στα κανάλια.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Λέιζερ για την ακμή

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #114063 από JackSparrow στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 4:39μμ

JackSparrow

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Κάνω αρκετό καιρό θεραπεία με κάτι αλοιφές που μου έχει δώσει ο δερματολόγος μου για την ακμή αλλά δεν βλέπω κάποια διαφορά, γι'αυτό λοιπόν θα ήθελα να κάνω λέιζερ...
Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο καλά αποτελέσματα θα φέρει, πόσες φορές πρέπει να το κάνω και πόσο περίπου θα κοστίσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114084 από pantelis20 στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 7:34μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Καταρχάς μην μπεις στον κόπο να κάνεις πριν τα 19. Η ακμή στην εφηβεία είναι απρόβλεπτη και υποτροπιάζει σε οποιαδήποτε μέθοδο και αν επιλέξεις και κανένας δε θα στο πει αυτό.

Ξέρω άτομα που καναν και σε λίγους μήνες διπλασιάστηκαν. Είναι η τάση του σώματος να επανέρχεται σε προηγούμενη κατάσταση. Αλλά και όπως όταν κάνεις ένας 18άρης λέιζερ στα μάτια χωρίς να έχει σταθεροποιηθεί και η μυωπία μετά προχωράει.

Πάλεψε την με αλοιφές, ΜΗΝ ΤΑ ΑΓΓΙΖΕΙΣ ακόμα έχω τα σημάδια-ουλές, και σαν λύση ανάγκης σκέψου να πάρεις και κάποια κρέμα με χρώμα. Ο δερματολόγος μου μου είχε γράψει κρέμα για την ακμή που είχε χρώμα για να τα καλύπτει αλλά είχα τόσο κακή ακμή που το θέαμα κατέληγε τραγελαφικό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114092 από JackSparrow στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 8:46μμ

JackSparrow

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Εκτός από το λέιζερ υπάρχει κάποια άλλη μέθοδος εκτός από τις αλοιφές; Κάτι έχω ακούσει για χαπάκια με βιταμίνη Α αλλά δεν είμαι σίγουρος.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #114094 από pantelis20 στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 8:57μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

και τα χάπια είναι για μετά τα 18. Τα πήρα στα 19. Αν ήξερα τι κάνουν δε θα έμπαινα στην διαδικασία. Μπορείς να πάθεις μέχρι και κύρωση του ύπατος. Είναι πολύ βαριά σε υποβάλουν σε εξετάσεις αίματος κάθε μήνα και η θεραπεία κρατάει 6 μήνες το ελάχιστο. Δεν αξίζει.

Το λέιζερ κοστίζει φυσιολογικά γύρω στα 1000 ευρώ αλλά τώρα με τα groupon, magic deal κτλ μπορείς να πετύχεις και πολύ καλύτερες τιμές.

Υπάρχουν πιο δυνατές κρέμες που μπορείς να πάρεις αλλά ελάχιστοι τις γράφουν αν δεν τις ζητήσεις. Εμένα επειδή οι κρέμες δεν καναν τίποτα τους είχα πρήξει. Ήταν η dalacin c lotion που είναι αντιβίωση σε λοτιον και η tretinoin που έχει την ίδια ουσία με τα χάπια αλλά είναι για εξωτερική χρήση. Αυτά μάλιστα δουλεύουν.

Για αρχή δε δοκιμάζεις να βελτιώσεις την διατροφή σου κόβοντας λίπη και γλυκά όσο μπορείς και εντάσσοντας φρούτα και σαλάτες και έπειτα πρόσεχε την καθαριότητα σου. Άλλαζε πετσέτα προσώπου κάθε δεύτερη μέρα και έχε την μόνο για το πρόσωπο και μην συνεχίζεις αγωγές που δε σε βοηθάνε απλά ζήτα διαφορετική κρέμα αν αυτή που σου δίνουν δε δουλεύει σε εσένα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114095 από Kathrine_R στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 8:58μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
εκτός απο τις αλλοιφές μπορείς να βάζεις καθαρό οινόπνευμα ή μπενταντίν και εγώ είχα μερικά όχι παρα πολλά και με μία αλλοιφή και αυτο που σου είπα εξαφανήστηκαν αλλα βασικό είναι να μην τα αγκίζεις και πειράζεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114098 από JackSparrow στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 9:18μμ

JackSparrow

Εικονίδιο
μέλος από: 17/11/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστώ και τους δύο!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114099 από asap στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 10:31μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
εγω παντως με την ακμη εχω καταλαβει οτι δεν παιζει ρολο ποσο καλα τα καθαριζεις και πλενεσαι.. εδω και 4-5 χρονια που εχω ακμη και επι ποσους μηνες συνεχομενα να βαζω αλοιφες εβλεπα αμεση διαφορα αλλα μολις σταματουσα τις αλοιφες ξαναεβγαιναν... πλεον 20 χρονων και τωρα οσο περναει ο καιρος αρχιζουν και μικραινουν και δεν βγαζουν καθολου πυον και αυτο χωρις θεραπειες και χαπια που λετε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114103 από pantelis20 στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 10:53μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Όλοι λένε ότι δεν επηρεάζει η διατροφή και τα γλυκά. Πληρωμένοι είναι από τις σοκολατο-βιομηχανίες; Το σώμα αν το μπουκώνεις με τοξίνες τις βγάζει από όπου βρει και φυσικά κάνει ακμή και σε οποιαδήποτε ηλικία.

Εγώ έλυσα το πρόβλημα μια για πάντα στα 21 μόλις άλλαξα ριζικά διατροφή. Ως τότε που έτρωγα γλυκά με το κιλό και σοκολάτες είχα αρκετή ακμή παρόλο που είχα πάρει και 8 μήνες τα χάπια!!!

Ειδικά τον έναν χρόνο που άντεξα ως χορτοφάγος είχαν εξαφανιστεί όχι μόνο τα σπιράκια και η λιπαρότητα από δέρμα - μαλλιά αλλά και όλες οι ανοιξιάτικες αλλεργίες.

Αλλά δυστυχώς δεν την πάλευα άλλο και προσπαθώ να ισορροπήσω απλά τα γεύματα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114109 από aglina στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 11:34μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
κ ο ξεδελφος μου ειχε σοβαρο προβλημα με την ακμη (εκτος απο το προσωπο ειχε κ στην πλατη κ χρησιμοποιουσε ιδικα σαμπουν) του αφηγαν μονο οταν ολοκληροσε τισ ερωτηκες του επαφες 17 (δεν ξερω την ηλικια σου κ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΙΡΟΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΟΥ!!!! μην παρεξιγηθω) απλα ηθελα να σου πω να σημβηβαστεις με την ακμη κ να το πελεψεισ οσο μπορεις με τησ κρεμες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114110 από pantelis20 στις 11 Δεκεμβρίου 2012, 11:46μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Μπα μύθος εγώ και μετά που ολοκλήρωσα αν σαβουρο-έτρωγα έβγαζα. Τρώμε πολλές σαβούρες γενικά ειδικά οι φοιτητές
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login