Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Όχι άλλη διασκέδαση.
Τρίτη, 14 Μαΐου

Ζαλάδες, λιποθιμίες

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #114392 από kassandra στις 15 Δεκεμβρίου 2012, 1:38μμ

kassandra

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/12/2012
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Έχει ένα χρόνο τώρα που έχω ζαλάδες και μαυρίζουν όλα στην αρχή συνέβαινε για λίγα δευτερόλεπτα οταν σηκωνόμουν ή όταν πήγαινα στο kick boxing όταν κουραζόμουν υπερβολικά αλλά πάλι για λίγα δευτερόλεπτα... αλλά όσο περνούσε ο καιρός χειροτέρευε ο πατέρας μου και η γυναίκα του λέγανε ότι δεν τρώω καλά (ενώ λόγο προπονίσεων έτρωγα κανονικότατα τα πάντα) ή ότι το έκανα επίτιδες... από το καλοκαίρι όμως έχουν χειροτερέψει... δηλαδή ζαλίζομι σκοτινιάζουν όλα και ενώ καταλαβαίνω δεν μπορώ να κουνιθώ πέφτω συνεχίζουν όλα να είναι μαύρα αλλά ακούω τα πάντα απλά δεν μπορώ να αντιδράσω και μετά ξαφνικά περνάει... και είναι όλα καλά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114396 από _eks_nti στις 15 Δεκεμβρίου 2012, 2:41μμ

_eks_nti

μέλος από: 11/11/2012
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Καλησπερα :)

Νομιζω πως πρεπει να το κοιταξεις αυτο που εχεις εφοσον επιδεινωνεται με τον καιρο. Μπορει να ειναι υπογλυκαιμια, υποταση ή χαμηλος σιδηρος.
Συζητησε το με τους γονεις σου και αν ειναι πηγαινε σε ενα γιατρο που πιθανον να σε βαλει να κανεις εξετασεις αιματος. Κι εγω πριν 2-3 χρονια ειχα ζαλαδες και ενιωθα αδυναμια και τελικα ειχα πολυ χαμηλο σιδηρο. Επαιρνα χαπακια για καποιο διαστημα κ καπως εξισορροπησε η κατασταση.

Επισης προσπαθησε να μη σηκωνεσαι αποτομα και να τρως καλα γιατι αφου κανεις προπονησεις και αθλεισαι ο οργανισμος σπαταλαει πολλες θερμιδες και ενεργεια !

Παντως κατα τη γνωμη μου δεν πρεπει να το αφησεις ετσι γιατι ειναι κριμα να ταλαιπωρησε και να αγχωνεσαι για το τι ειναι. Καλυτερα να το τσεκαρεις για να εισαι και ησυχη ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114397 από asap στις 15 Δεκεμβρίου 2012, 2:42μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
και γιατι δεν πας σε εναν γιατρο? εμεις δεν μπορουμε να σου πουμε κατι συγκεκριμενο,
το θεμα δεν ειναι τοσο απλο και μην το αφηνεις ετσι να περναει και να σου λενε οι γονεις περι διατροφης, μπορει να ειναι τιποτα σοβαρο και οσο περναει ο καιρος να χειροτερευει..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114398 από kassandra στις 15 Δεκεμβρίου 2012, 2:44μμ

kassandra

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/12/2012
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Δεν μπορώ να παώ σε γιατρό φοβάμαι!!! και επίσης οι γονείς μου δεν δίνουν ιδιαίτερη σημασία λένε ότι θέλω να τραβίξω την προσοχή...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114405 από asap στις 15 Δεκεμβρίου 2012, 3:28μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
πολυ ωραιοι γονεις...!! πανω απο ολα τι θα πουνε οι αλλοι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114406 από etsi eimai στις 15 Δεκεμβρίου 2012, 3:31μμ

etsi eimai

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/12/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
καλησπερα! και εγω παθενω κατι παρομιο μερικες φορες οταν σηκονομε. μαυρισουν ολα και περιμενω λιγα δευτερα και περναειι. . τελος παντων εγω το πα στους γονεις μ και πηγαμε στο γιατρο και μου εδωσε κατι φαρμακα. και ηταν λογο της διατροφης επιδη δεν τροω πολοι μηπως ειναι αυτο το προβλημα σου?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login