Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θέλω πολύ ν' αλλάξω τον κόσμο, μα δε μου δίνουν τον πηγαίο κώδικα.
Σάββατο, 18 Μαΐου

Ντεκαπαζ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #114728 από Bmth στις 20 Δεκεμβρίου 2012, 1:31πμ

Bmth

Εικονίδιο
μέλος από: 5/9/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Γεια σας :) Λοιπον,θα ηθελα να μου πειτε λιγα πραγματα για το ντεκαπαζ. Ας πουμε πως γινεται η τριχα μετα το ντεκαπαζ, ποσο το αφηνεις στο μαλλι και υπαρχει περιπτωση να σου αδυνατησει πολυ η τριχα και να πεσει το μαλλι? Ευχαριστω εκ των προτερων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114729 από Bmth στις 20 Δεκεμβρίου 2012, 1:34πμ

Bmth

Εικονίδιο
μέλος από: 5/9/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Α και επισης αν κανεις ντεκαπαζ και μετα τα βαψεις κοκκινα, φευγει πιο ευκολα το χρωμα με το ντεκαπαζ ή ειναι οπως κ χωρις να εχεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114730 από Noir Désir στις 20 Δεκεμβρίου 2012, 2:07πμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Μετά το ντεκαπάζ η τρίχα είναι πιο ξηρή, οπότε σπάει εύκολα και κάνει ψαλίδα. Το ντεκαπάζ ενικά αδυνατίζει πολύ το μαλλί, γιατί στην ουσία ξεβάφει τις τρίχες..οπότε ναι, αν κάνεις συνέχεια αυτές καίγονται και υπάρχει περίπτωση να πέσουν την ώρα που το κάνεις για πολλοστή φορά. Πέρα απ'αυτό, όπως καταλαβαίνεις ταλαιπωρείται πολύ το μαλλί, οπότε μπορεί να σου προκληθεί σταδιακά τριχόπτωση.

Τώρα, για την άλλη σου ερώτηση..ναι, ξεβάφει πιο γρήγορα και μένει το χρυσαφί-άσπρο του ντεκαπάζ. Γενικά,τα πολύ ανοιχτά και τα πολύ σκούρα χρώματα "ξερνάνε" πάνω στην από πάνω βαφή..και μαύρα να τα έβαφες δηλαδή πάνω από ντεκαπάζ, θα σου γίνονταν μελί σταδιακά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114731 από aglina στις 20 Δεκεμβρίου 2012, 2:10πμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
το ντεκαπαζ καταστρεφει την τρηχα(την κανει πολυ ξιρη κ σπαει πολυ ευκολα.δεν στην αδηνατιζει τοσο οστε να πεσει (αν κανεις καθε μηνα στο τελος θα πεσει γιατι το ντεκαπαζ ειναι φαρμακο). το ντεκαπας το κανεις οταν θελεισ να αποχρωματισεις την τρχα δηλαδη αν τα εχεις βαψει σκουρα κ θες να τα ανιξεις(απο μαυρο να το κανεις ξανθο. αα κατι αλλο οταν ακουμπαει στο δερμα τσουζειπολυ!!(αν θυμιθω κατι αλλο θα σου το πω) για αυτα που σου ειπα δεν ειμαι κ 100% συγουρη δεν ειμαι κομοτρια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114732 από Bmth στις 20 Δεκεμβρίου 2012, 2:23πμ

Bmth

Εικονίδιο
μέλος από: 5/9/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας,με βοηθησανε πολυ Και κατι αλλο,ξερετε περιπου ποσο κανει πανω κατω το ντεκαπαζ στα κομμωτηρια?Ας πουμε για να βαψεις μονο τα απο κατω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login