Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ένα βρώμικο βιβλίο είναι σπάνια ένα σκονισμενο βιβλίο.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Γυμναστική και σώμα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118901 από GlOvErBoYy στις 22 Μαρτίου 2013, 8:14μμ

GlOvErBoYy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/3/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σας αγαπητά μέλη του φτου. Είμαι 13 χρονών και θα ήθελα να φτιάξω ένα καλό σώμα.Επίσης θα ήθελα να μου πείτε που να γραφτώ για να κάνω καλό σώμα δηλαδή με λίγα λόγια να "τουμπανιάσω. Επίσης κάνω καλή υγειυνή διατροφή αυτά Βοηθήστε με όσο μπορείτε
                                

                      Ευχαριστώ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118902 από GlOvErBoYy στις 22 Μαρτίου 2013, 8:26μμ

GlOvErBoYy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/3/2013
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Κανένας;;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118923 από άσχετος στις 23 Μαρτίου 2013, 3:16μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Δεν,νομίζεις πως είσαι ακόμα μικρός;
Αν όχι,άρχισε με τρέξιμο 30 λεπτά κάθε μέρα...Μετά μπες σε βάρη πρώτα με λίγα κιλά 10-15 και πολλές επαναλήψεις και συνεχίζεις το τρέξιμο...Μετά μπορείς να γραφτείς σε κανένα γυμναστήριο και εκεί ξέρουν καλύτερα..
Όσο για την διατροφή,δεν πρέπει να τρως από έξω,κυρίως τηγανητές πατάτες,δεν πρέπει να πίνεις αναψυκτικά ή Monster/Red Bull και αυτές τις χαζομάρες...Καλό είναι να τρως 1 φρούτο την ημέρα,κυρίως μπανάνα και μήλο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118939 από fethri στις 23 Μαρτίου 2013, 10:36μμ

fethri

Εικονίδιο
μέλος από: 5/3/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Η διατροφη σου εξαρταται και απο την γυμναστικη που θα κανεις..εγω θα σου προτεινα να ξεκινησεις στιβο ... γτ μεσα απο το τρεξιμο θα κανεις γρηγορα και σχετικα ευκολα καλο σωμα... κι επειτα να κανεις παραλληλα βαρη που θα σε βοηθανε ολο και περισσοτερο να εχεις καλυτερη αποδοση στις προπονησεις σου..τελος για τη διατροφη σου ενας γυμναστης μου μου ειχε πει αν τρωω 4 γευματα την ημερα,το ενα απο αυτα να ειναι φρουτο.αν τρωω 5 γευματα την ημερα, τα 2 να ειναι φρουτα..καλο θα ηταν να το κανεις κι εσυ
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login