Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Τη στιγμή ακριβώς που σκέφτεσαι ότι η ζωή είναι πουτάνα, πετάγεται κι ο νταβατζής.
Δευτέρα, 13 Μαΐου

Σχόλες μαγειρικής

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #120414 από Meg57 στις 21 Μαΐου 2013, 10:18μμ

Meg57

Εικονίδιο
μέλος από: 7/5/2013
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γεία σας παιδία είμαι 17 1/2 είμαι από κύπρο και τώρα δίνουμε εξετάσεις για εισαγωγή σε πανεπιστίμιο. Αργότερα θα υποβάλουμε και ετοίσης για προσβασή και στην ελλάδα Θα ήθελα να υποβάλω κάποια ερωτήματα αφού οι περισσότεροι από έδω είστε από ελλάδα. Θα ήθελα να σπουδάσω μαγειρηκή και από οτι προβλέπω δεν προκείτε να περάσω κύπρο γιατί οι βαθμολογείες έδω είναι πολύ ψυλές για εμένα, θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει πανεπιστίμιο στην ελλάδα που να μπορώ να διδαχθώ αυτό το επάγγελμα και αν ναι που;είναι εγκεκριμένα τα πτυχεία;;Πόση Βαθμολογέια πρέπει να βγάλει κάποιος για να έχει πρόσβασει εκεί;; Ακόμα πια πανεπιστίμια θα μου προτείνατε για κοινωνικές εργασίες και που;Η Ζωη στην ελλάδα είναι ευκόλη για έναν φοιτητη; Ευχαριστώ

Υ.Γ.= Συγνώμη αν έχω ορθογραφικά :)
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #120446 από paranoikos στις 23 Μαΐου 2013, 12:32μμ

paranoikos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2012
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

γεια σου ρε κουμπαρα XD εδω στην ελλαδα απο οτι ξερω υπαρχει η Le Monde
(http://www.lemonde.gr ) πιστευω θα βρεις τις ερωτησεις στα υπολοιπα ερωτηματα σου στο site ! ελπιζω να σε καλυψα :D αν θες κανε αποδεκτη απαντηση
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120484 από Meg57 στις 24 Μαΐου 2013, 9:32μμ

Meg57

Εικονίδιο
μέλος από: 7/5/2013
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γεια σου ρε Κουμπάρε !! :P Εχαριστω για την βοήθεια έκανα αποδεκτή την απάντηση γιατί πιστεύω αν και είσαι ο πρώτος που έχεις απαντήσει βοήθεισες αρκετά,θα το ψάξω και'γώ όσο μπορώ από κύπρο.. Ευχαριστώ πάρα πολύ !!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120492 από paranoikos στις 25 Μαΐου 2013, 1:15μμ

paranoikos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2012
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0
Θα μπορεις να ερθεις πιστευω!! ειναι ιδιωτικη σχολη , απο τις πολυ καλες!! βεβαια υπαρχουν και τα ΙΕΚ ξυνη και τα λοιπα.. αλλα αυτος που εχει την λε μοντε εχει και το σοχλειο που παω εγω οποτε εγω ενα λογο παραπανω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120496 από Meg57 στις 25 Μαΐου 2013, 2:27μμ

Meg57

Εικονίδιο
μέλος από: 7/5/2013
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Σχετικά με τα δίδακτρα όμως είναι πολλά;;Και πόσο γενικό πρέπει να βγάλει κάποιος για να είναι μπορεί να γίνει δεκτός;;Επειδη εψαξα στο site που μου έχεις δόσει αλλά δεν βρείκα για δίδακτρα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120511 από paranoikos στις 26 Μαΐου 2013, 1:17μμ

paranoikos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2012
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0
για διδακτρα δεν ξερω.. καπου θα εχει επικοινωνια ομως για να τους στειλεις μηνυμα και θα σ απνατησουν
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121497 από yupi80 στις 02 Ιουλίου 2013, 12:59μμ

yupi80

Εικονίδιο
μέλος από: 2/7/2013
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα Κουμπάρα κι από μένα!! Επειδή έχω βρεθεί κι εγώ στη φάση να ψάχνω απαντήσεις εναγωνίως σου στέλνω τα ακόλουθα hints:
Βασικά στην Ελλάδα οι σχολές μαγειρικής είναι - εκτός από τα δημόσια ΙΕΚ- ιδιωτικές - όχι πανεπιστημιακού επιπέδου γιατί απλούστατα δεν χρειάζεται...
Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις ουσιαστικά είναι οι εγκαταστάσεις τους αν σε καλύπτουν, δίδακτρα, ευκαιρίες πρακτικής κοκ. Επίσης αν ψάχνεις για δουλειά ταυτόχρονα κοίτα μήπως υπάρχουν ευκαιρίες για φοιτητές/ανέργους στις ίδιες τις σχολές ή μήπως δίνονται κάποιες υποτροφίες που είναι αντίστοιχο το οικονομικό όφελος.
Απ' όσο ξέρω πολύ καλό value for money έχει η ETOILE http://www.etoile.edu.gr/
Αλλά σημασία έχει να περάσεις από εκεί να δεις και μόνη σου τις σχολές ή αν δεν μπορείς τουλάχιστον να επικοινωνήσεις με αυτές τις σχολές τηλεφωνικά για να σε διαφωτίσουν καλύτερα.
Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login