Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δύο πράγματα δεν πρέπει να πιστεύεις ποτέ: το πάντοτε των ερωτευμένων και το ποτέ των μεθυσμένων.
Τρίτη, 14 Μαΐου

Γονείς,Παραξενιές,Στερεότυπα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #121882 από pantzos96 στις 17 Ιουλίου 2013, 9:35πμ

pantzos96

banned
μέλος από: 9/7/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Θέλω τη βοήθεια σας παιδιά. Θέλω να πάρω ένα κινητό που κοστίζει 400 ευρώ ξέρω δεν είναι λίγα και η καιροί είναι δύσκολη δεν λέω να ζητήσω λεφτά από τους γονείς μου γιατί φυσικά δεν έχουν είπα να μαζέψω όπως και έκανα δούλεψα σε μια ταβέρνα έκανα οικονομία και τα μάζεψα να προσθέσω ότι είμαι 17 και λέω στη μαμά μου μια μέρα ότι έχω μαζέψει αυτά τα λεφτά να πάρω το κινητό. Και η μάνα μου αλλά και ο πατέρας μου αρχίσανε το γνωστή μαλακία. Γιατί να πάρεις άλλο κηνιτο αφού έχεις και γιατί τόσο ακριβό. Λες και τους ζήτησα χρήματα της τους νοιάζει τέλος πάντων εγώ πήγα και το πήρα μια μέρα και όταν πήγα σπίτι τους είπα τα λεφτά τα έβγαλα μόνος μου και τα αξιοποίησα όπως ήθελα δεν σας τα ζήτησα.

Η απορία μου είναι γιατί το κάνουν αυτό το πράμα η γονείς παρόλο που μπορεί να μην του έχεις ζητήσει χρήματα.            
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #121886 από Bluejack στις 17 Ιουλίου 2013, 1:13μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γιατί μπορείς να πάρεις καλό κινητό και με 100 ευρώ.
Γιατί μπορείς τα υπόλοιπα λεφτά να τα αξιοποιήσεις κάπου αλλού.
Γιατί όπως είπες οι καιροί είναι δύσκολοι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121887 από pantzos96 στις 17 Ιουλίου 2013, 2:04μμ

pantzos96

banned
μέλος από: 9/7/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Ναι φίλε οι καιροί είναι δύσκολη
με 100 ευρώ μπορείς να πάρεις κινητό καλό μόνο μέσω ιντερνετ με πιστωτική που δεν έχω και η λέξη καλό διαφέρει νομίζω σχετικά με της ανάγκες του κάθε ενός.
Ναι οκ με αγαπάνε συμφωνώ ενδιαφέρονται αλλά από τη στιγμή που δεν τους ζήτησα χρήματα πιος ο λόγος να επιβάλουν τη γνώμη τους.   
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121888 από love emo στις 17 Ιουλίου 2013, 3:02μμ

love emo

μέλος από: 31/5/2013
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Γιατη το θες για μουρη φιλαρακο μ για αυτο βγαινετε ολη στν καφετερια κ να δειξετε οτι πειρατε iphone .θα μπορουσες να παρεις ενα με 200 και τ αλλα να κανεις ψωνια κ να εχεις λευτα για βολτες...μας εφαγε η τεχνολογια λεω εγω...τν γκομενα δεν τν ριχνεις με κντ ουτε εφε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121895 από pantzos96 στις 17 Ιουλίου 2013, 5:51μμ

pantzos96

banned
μέλος από: 9/7/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
1:love emo: Φιλικά πάντα ε αυτό το κόλλημα με τα iphone την έχει πολύ κόσμος πήρα iphone είμαι μάγκας τη ξέρω. Την φράση για τη πάρτη μου επειδή το γουστάρω η επειδή μου αρέσει για αυτό το λόγο αγόρασα το xperia p και το πήρα για τους παραπάνω λόγους. Ξεκόλλα από το σκεπτικό ακριβό κινητό=πουλάω μούρη το κάνουν πολλή δεν σημαίνει όλη. Καπύη το κινητό το παίρνουν και για την πάρτι τούς επιδεί τους αρέσει.       

2:Σύμφωνα με της ανάγκες και τα πράματα που κάνει αγοράζει κινητό η υπολογιστή
τη εννοώ αν παίζει παιχνίδια δυνατά σε χαρακτηριστικά και αν θέλει κατή πιοτικό όχι μόνο για ένα τηλέφωνο που και πού.
3:Και με 200 παίρνεις κινητό αλλά για κάποιους λόγους.



Φιλικά πάντα και να θυμάσαι κάποια πράματα μπορεί να τα κάνουν πολύ αλλά τα άλλη επειδή τους αρέσει.      
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121896 από pantzos96 στις 17 Ιουλίου 2013, 5:53μμ

pantzos96

banned
μέλος από: 9/7/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Συγνώμη για τη λίγο λάθος γραμματική απλά έχω συνηθίσει από τα γκρεεκλισ στο φβ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121898 από Bluejack στις 17 Ιουλίου 2013, 6:25μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Έγραψε:(pantzos96@17 Ιουλίου 2013)
και η λέξη καλό διαφέρει νομίζω σχετικά με της ανάγκες του κάθε ενός.
   

Ακούω τις ανάγκες σου , για ένα κινητό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121899 από Verus στις 17 Ιουλίου 2013, 6:35μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
γιατί 400 ευρώ είναι στο περίπου 2 ΜΗΝΙΑΙΟΙ μισθοί για εργαζόμενο κάτω των 25 ετών.
γιατί είναι υπερβολικά πολλά χρήματα για να ξοδευτούν σε κινητό.
γιατί τα features του κινητού που πήρες προφανώς σου είναι άχρηστα και απλά θα το 'χεις για να βγάζεις φωτογραφίες, να παίζεις παιχνίδια και να μπαίνεις στο fb.
και για ένα σωρό ακόμη λόγους, βασικά.

εντάξει δε λέω, μπράβο σου που δούλεψες και κέρδισες μόνος σου τα χρήματα σου και φυσικά μπορείς να τα ξοδέψεις όπου θες. απλά μη παρεξηγείς τους γονείς σου για αυτή την αντίδραση. δεν είναι λίγα αυτά που ξόδεψες και προφανώς θα μπορούσες να τα αξιοποιήσεις αλλιώς.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121901 από pantzos96 στις 17 Ιουλίου 2013, 6:46μμ

pantzos96

banned
μέλος από: 9/7/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
bluejack
1:Games
2:Internet
3:Να μην κολλάει γενικά
4:Φωτογραφική
5:Το NFS
6:Music Player

Verus
Δεν παρεξηγώ τους γονείς μου προς θεού γονείς είναι απλά το είχα απορία.
Όταν λες τα features θα είναι άχρηστα πως το ενοής δεν σε πιάνω.   
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121902 από pantzos96 στις 17 Ιουλίου 2013, 6:52μμ

pantzos96

banned
μέλος από: 9/7/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Είναι όντως 2 μισθοί αλλά οκ δεν αγοράζω κινητό κάθε χρόνω το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα alcatel ούτε θυμάμαι πως λεγότανε το είχα πάρει πριν 4 χρόνια.     
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login