Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όχι, δεν πρέπει να ενθουσιαστείς που έφτιαξες σε τρεις μόνο μήνες το παζλ που έλεγε 'από 2 έως 4 έτη'!
Τρίτη, 14 Μαΐου

Κατάργηση σχολών Επας.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #121930 από panagiotiC στις 18 Ιουλίου 2013, 7:43μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Γεια σας,η κοπέλα μου σπουδάζει κομμωτική σε σχολή επας,όλες οι σχολές επας όμως καταργήθηκαν,είχε έναν χρόνο ακόμα για να πάρει το χαρτί και δεν ξέρει τι να κάνει τώρα.Σκέφτεται να πάει σε τεε αλλά έχει ακούσει ότι στα τεε δεν είναι αναγνωρισμένες οι σχολές.Στην επας για παράδειγμα η αναγνώριση ήταν 3 βαθμίδες ενώ στα τεε έχει ακούσει ότι είναι 2.Εσείς τι γνωρίζετε;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121931 από Verus στις 18 Ιουλίου 2013, 8:13μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Μήπως η κατάργηση των ΕΠΑΣ αφορά τους νέους φοιτητές; Δηλαδή ότι δε θα δέχονται εισακτέους από 'δω και στο εξής, και έως ότου τελειώσουν τις σπουδές τους εκείνοι που βρίσκονται στα μέσα του προγράμματος θα λειτουργεί κανονικά;
Αν όχι, το πιθανότερο είναι το ίδιο το ΕΠΑΣ να παραπέμψει τους σπουδαστές σε κάποια άλλη παρεμφερή σχολή (τύπου ΤΕΕ πχ).
Για πιο σίγουρες πληροφορίες όμως καλύτερο θα ήταν να απευθυνθεί στη γραμματεία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121935 από panagiotiC στις 18 Ιουλίου 2013, 9:15μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Όχι δυστυχώς καταργήθηκαν οριστικά και οι μαθητές έμειναν ξεκρέμαστοι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122006 από Sotirakis στις 23 Ιουλίου 2013, 4:25μμ

Sotirakis

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2011
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0
Αυτο που λες φιλε κατα 99% νομιζω πως δεν ισχυει επειδι εγω που ειμαι στο ΕΠΑ.Λ και εγιναν περικοπες σε δασκαλους και καταργηθηκαν ειδικοτητες δεν σημαινει εγω που θα παω Γ λυκειο θα μεινω ξεκρεμαστος. Οι νεοι μαθητες δεν θα μπορουν να διαλεξουν αυτες τις ειδικοτητες. Αυτο ειναι ολο. Δηλαδη η κοπελα σου ηταν τυχερη οπως και εγω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122008 από panagiotiC στις 23 Ιουλίου 2013, 5:09μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Το λεω αυτο φιλε γιατι η καθηγητρια της την πηρε τηλεφωνο και της ειπε οτι η σχολη καταργηθηκε για ολους και οτι τοσα παιδια θα μεινουν ξεκρεμαστα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login