Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Ψυγγιές: Οι φωνές του περιπτερά να κλείσεις το ψυγείο.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Διατροφη του πατερα μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #123521 από BigBaller στις 14 Οκτωβρίου 2013, 7:21μμ

BigBaller

Εικονίδιο
μέλος από: 25/8/2013
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Γεια σας.Θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κοψω απο τον πατερα μου να τρωει πολυ.Γεια παραδειγμα,παλια ηταν χοντρος αλλα δεν καθοταν και πολυ λογο της δουλειας.Τωρα ομως που πηρε συνταξη καθεται ολη μερα σπιτι και τρωει συνεχεια και ενω του λεω να σταματησει εκεινος δεν ακουει...τι λετε να κανω;
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #123594 από troller_977 στις 20 Οκτωβρίου 2013, 1:47μμ

troller_977

Εικονίδιο
μέλος από: 17/10/2013
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ με τον πατέρα μου, μόνο που τελευταία ψίθηκε να κάνει διατροφή και έχει χάσει. Τέσπα είναι γεγονός ότι από τη στιγμή που μπήκε στη σύνταξη δεν έχει να κάνει κάτι, βαριέται τη ζωή του και ξεσπάει στο φαί. Παρακίνησέ τον να αθληθεί, περπάτημα και τέτοια, τόνισέ του ότι είναι καλό για την υγεία του αλλά πάνω απ όλα ότι τώρα είναι ελεύθερος και μπορεί να ασχοληθεί με ένα σωρό χόμπι που θέλει να κάνει και ότι η ζωή του δεν τέλειωσε με τη σύνταξη. Επίσης για να τον βοηθησεις να κόψει το φαί πές του να κόψει τη σαβούρα (γλυκά αναψυκτικά λιπαρά τυροκομμικά πλήρη κ.λ.π. ) και να τρώει όσο θέλει αρχικά από καλό κρέας, φρούτα, λαχανικά ή τέλος πάντων υγιεινό φαγητό και έτσι θα μπει σε ένα καλό δρόμο. Αργότερα θα ελέγξει μόνος του και τις ποσότητες. Αν τον πίσεις να δει και διατροφολόγο ακόμα καλύτερα. Ελπίζω να σε κάλυψα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login